[Inne] Zmiana widoku miasta na "projektowy"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4614
  • Data rozpoczęcia

Czy przyda się w grze zmiana widoku na projektowy ?

  • TAK

    Głosy: 14 87,5%
  • NIE

    Głosy: 2 12,5%

  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser4614

Guest
Witam,

Od dawna brakuje takiego narzędzia , które by umożliwiało swobodne przestawianie budynków w mieście oraz sprawdzenie gdzie pozostała wolna przestrzeń do zabudowy. Ponadto taki widokiem projektowym miasta , wydaje mi się , że projektanci gry mogliby wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku graczy na słabszych maszynach i umożliwić im grę w bardziej ergonomiczny sposób. Możliwe, że wszystko by szybciej działało , nasze urządzenia nie musiałyby mielić kilobajtów zbędnej grafiki, które i tak już setki razy widzieliśmy.... :) Serwery FOE by ochłonęły !!!

Pomysł mój polega na tym , aby jednym przyciskiem spłaszczyć wszystkie budynki w mieście , do wizerunku kwadrata/prostokąta z symbolem przedstawiającym typ budynku, np. ikonka domku = budynki mieszkalne, ikonka młotka = budynki produkcyjne, itd. identycznie jak w zakładce "BUDUJ" .

Każdy typ budynku miałby inny kolor, lub można by kolorami wyodrębnić różne epoki w mieście....

Sprawa bardzo potrzebna np. przy budowie dróg , kiedy wysokie budynki przysłaniają widok.

Ratusz jako budynek na który nie mamy wpływu mógłby pozostać niezmieniany w tym widoku projektowym, ale niekoniczne.

Fajne by było, aby z tego widoku można było motywować poprzez wsparcie, oraz walczyć z sąsiadami, czy zbierać produkcje. Widok byłby zapamiętywany od ostatniego logowania, a gracz po zalogowaniu by decydował w jakiej wersji chce grać w aktualnej sesji.

dziękuję za uwagę oraz konstruktywne komentarze do pomysłu.
 

DeletedUser15149

Guest
Super pomysł. Nie tylko do projektowania ale także byłoby rewelacyjnie, gdyby dało się taki obraz wykorzystać do grania na słabszych sprzętach. Naprawdę byłoby to wielkie ułatwienie i usprawnienie gry.
Pomysł wg mnie trafiony 10/10.
 

DeletedUser

Guest
to ja juz wole wspolprace z forgestats - gdzie bysmy zaprojektowali sobie miasto i jednym kliknieciem mogli poprzestawiac budynki zgodnie z projektem na forgestst
 

DeletedUser15149

Guest
ale nie chodzi tylko o projektowanie. taki widok mapy można byłoby wykorzystać jako widok podstawowy dla słabszych komputerów. czasami człowiek chętnie by pograł w foe z uproszczoną grafiką, gdyby gra dzięki temu zyskała na szybkości.
 

DeletedUser7795

Guest
Miałem zgłosić ten pomysł ale żeś mnie wyprzedził, Aleq :p
Trafiony w 10-tkę. Jestem ręcami i nogami na TAK.
 

DeletedUser4614

Guest
widzialem takie cos jakies grze typu "sim city" Township... FOE to tez symulacja miasta... a gracze to architekci ...

Współpraca z forgestats to raczej projektanci na takie cos nie pójdą...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jestem na tak, po raz kolejny, pomysł oczekiwany od dawna przewija się przez forum co mniej więcej pół roku.
 

DeletedUser15149

Guest
żeby nie było offtopu to napiszę, że pomysł ze zmianą widoku przyjął się większością głosów. chyba każdemu doskwiera mulenie gry
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry