Zima w Forge of Empires - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser6174

Guest
Możesz tak myśleć, ale fakty są twarde. Nie istnieje coś takiego jak losowa nagroda. Nagroda jest obliczana przez algorytm, a każdy algorytm można zrozumieć. To, że czasem nagroda pojawiała się zanim koło przestało się kręcić nie jest dowodem na to, że była ona z góry ustalona, a raczej błędem animacji przedwcześnie wyświetlanej po kliknięciu zatrzymania lub opuszczenia pola losowania. Wielokrotnie byłem świadkiem gdy moi sąsiedzi wyciągali z koła tylko świątynie wiedzy i daxowe budynki, albo najwyżej otaczające je pola (widocznie wiedzieli co i jak klikać). Wiele razy miałem koło, z którego zdjęta była tylko i wyłącznie główna nagroda (wszystkie 4 sztuki) a pozostałe prawie wcale.

Algorytm oczywiście jest, ale nie możemy na niego w żaden sposób wpłynąć. Podczas eventu letniego nagrody (medale, złoto, młotki, kiedyś też diamenty) dodawało do paska już po kliknięciu "Zakręć" więc co za różnica kiedy klikniemy "Zatrzymaj" skoro nagroda już została dodana do naszego konta. Mi osobiście udało się trafić 3 główne nagrody przy 4 losowaniach, choć był to czysty przypadek pewnie paru sąsiadów pomyślało sobie że rozgryzłem system, albo gram na kodach.

Podczas obecnego eventu 2 razy trafiłem diamenty za pierwszym razem, a za kolejnym razem najpierw trafiłem przemieszanie a potem diamenty. Oczywiście mógłbym sobie pomyśleć że rozgryzłem system gdyby nie fakt że otwierałem paczki jak leci - losowość to nie mit.

Te wszystkie efekty wizualne to tylko ozdoba która ma upiększyć gre tak jak animacja budynków czy sarenek za miastem.


P.s. Nie oszukujmy się, czy ktoś myśli że podczas mieszania prezentów nagrody zmieniają swoje rzeczywiste miejsce wielokrotnie tak jak jest to pokazane w oknie z nagrodami? Ja myślę że one są ustalone od razu po kliknięciu w przycisk mieszający, bo po co ma siłę obciążać system wielokrotną zmianą pozycji skoro można ograniczyć się do tylko jednej zmiany.

Nie łudźmy się też że Inno dałoby nam możliwość złamania algorytmu prezentując jego działanie za pomocą mieszania które dokładnie odwzorowuje to co się dzieje w systemie. Dali nam po prostu ładną grafikę żebyśmy się cieszyli, z resztą nie pierwszy to już raz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Zawsze stosuje się najprostrze możliwe rozwiązania.
Istnieje też możliwość, że nagrody nie są wcale mieszane!
Jak kliknie się na okienko to system losuje nagrodę z wszystkich dostępnych i ją wyświetla. Oko losuje dwie a przemieszanie odnawia pulę.
I tu rodzi się pytanie czy wszystkie nagrody mają takie samo prawdopodobieństwo ;)
A reszta to tylko oprawa audiowizualna.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie wiem czy jest sens zmiany prawdopodobieństwa na jakąkolwiek nagrodę, powiecie że kasa, ale jak by tak Inno na kasie zależało to by nie rozdawali diamentów. FoE zarabia na siebie więc nie widzę potrzeby w manipulacji, ba, po co jak ranking jest o kant oka rozbić, a ze ponoć nie ma oko kantów to trzeba szukać do rozbicia większej masy ;)
Tak więc gdzie sens? Jak ktoś nie kupuje diamentów to i tak nie da nic mu kupienie w danym dniu eventu diaxów bo one "dochodzą" do paru dni...
 

DeletedUser

Guest
system jest tak zrobiony by utrudnić zdobycie wybranej nagrody (jeśli ktoś kupi diamenty to dobrze jeśli ktoś uzbiera sobie sporo gwiazdek na swoja nagrodę to też dobrze - inno na pewno o tym wiedziało i teraz trochę i to utrudniło bo jest jedno zadanie na dzień:) najbardziej zarabiają w drzewku technologicznym jeśli ktoś za diamenty kończy :) jeśli inoo by myślało tylko o zarabianiu studnia życzeń by nie dawała diamentów a jeśli by dawała to by można mieć 1 na konto a nie jak niektórzy mają 10 i więcej :)
 

DeletedUser

Guest
jeszcze sporo zadań zostało w każdym evencie był zwiad i podbicie prowincji dziwne jeśli w zimowym nie będzie
 

DeletedUser7795

Guest
Na świecie Arvahall za wykonywanie zadań powtarzalnych np. zbierz X złota, bez przerwy dostaję towary. I to jest losowość?
 

DeletedUser2776

Guest
Trzy studnie na becie :), srednio 50 gwiazdek na jedna. Ciekawe czy tu tez bede mial tyle szczescia :)
 

Fatherland

Książę
wiadomo już czy będzie świątynia wiedzy ?

ale pakiet 400 gwiazdek do 13k diaxów to się nie popisało Inno teraz... coś mało daliście...
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tak, wiadomo.
na testowym była 24. dnia ewentu
Różne rzeczy można zarzucić inno, ale nie to, że są rozrzutni. :)
 

Fatherland

Książę
zastanawiam się czy czasem w zeszłym roku tych gwiazdek w pakcie diaxowym nie było więcej...

a wiesz możę Kasiu, jak ten dzień eventu z betu będzie się miał do dnia evenu u Nas? pewnie jest zmieniana kolejność u Nas?
 

DeletedUser15149

Guest
Już po pakiecie Natalia. Wczoraj się pokazywało info o jakiejś promocji związanej z kupnem diaxów.
 

DeletedUser885

Guest
Ja na razie wygrałem wybieg renifera 1x i 2x zestaw renowacyjny, na razie jestem zadowolony z nagród. Event to nie tylko nagrody, ale i uroizmacenie normalnej gry, trzeba o tym pamiętać
 

Fatherland

Książę
ok, dzięki Kasia;)

Rizi - event, urozmaicenie - ok;)
tylko... trochę forma już się znudziła, bo niektórzy już 4 razy widzą ten sam event w tej samej formie i już zwyczajnie, nie ma tego wow;) trochę nudnawy, aczkolwiek dla mnie dalej najfajnieszy;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
No trochę trudności musi być.
W sumie najtrudniejsze to jest zdobycie sektora/ów lub prowincji
13 grudnia będzie zdobycie 3 sektorów (notabene przypadek?)
18 grudnia przejęcie kontroli nad prowincją
23 grudnia zwiad prowincji (na testowym zalicza po wysłaniu i zakończeniu zwiadu, idący zwiad nie jest zaliczany)
26 grudnia przejmij 1 sektor walcząc lub 3 bez walki.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3220

Guest
No trochę trudności musi być.
W sumie najtrudniejsze to jest zdobycie sektora/ów lub prowincji
13 grudnia będzie zdobycie 3 prowincji (notabene przypadek?)
18 grudnia przejęcie kontroli nad prowincją
Co to zdobywania w spoilerze: :)
zdobycie 3 prowincji czy sektorów?
 

DeletedUser13596

Guest
Kolejność zadań z eventu jest prawie identyczna jak u nas, różni się w stosunku do naszych o 2 zadania dodane (6 i 7), których na becie nie było oraz przesunięcie 5 zadań na początek eventu. Szczegóły na blogu - dokładny spis zadań.

Natomiast zupełnie inna jest kolejność nagród.
 

DeletedUser14692

Guest
Kolejność zadań z eventu jest prawie identyczna jak u nas, różni się w stosunku do naszych o 2 zadania dodane (6 i 7), których na becie nie było oraz przesunięcie 5 zadań na początek eventu. Szczegóły na blogu - dokładny spis zadań.

Natomiast zupełnie inna jest kolejność nagród.
Kiedy aktualizacja bloga bo już od paru dni obserwuje a interesują mnie dalsze nagrody w evencie zimowym na becie?
 
Do góry