Tomakin

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15488
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15488

Guest
Zmusili mnie, żebym się przywitał - więc się*witam!

No, w sensie hej!
 

DeletedUser15488

Guest
Jakiś taki punkt jest dziwny w regulaminie czy gdzieś, że TRZEBA się przywitać :D

Z rzeczy które Ciebie mogą zainteresować, trochę strzelałem z wiatrówek i jestem z Dolnego Śląska. Z innych rzeczy, jestem słabo opłacanym administratorem serwisów internetowych, w wolnych chwilach ganiam za geokeszami i uczę się grać na pianinie.
 

DeletedUser8507

Guest
Jakiś taki punkt jest dziwny w regulaminie czy gdzieś, że TRZEBA się przywitać :D

w wolnych chwilach ganiam za geokeszami
tego regulaminu z witaniem się nie widziałem akurat :D
Geokaching? Coś o tym słyszałem, może opowiesz trochę o tym? BO jedyne co wiem to to że z jakąś aplikacją szukasz jakiś ukrytych przedmiotów
 

DeletedUser15488

Guest
Świetna sprawa, parę tygodni temu się o tym dowiedziałem. Potrzebujesz urządzenia z gps - najlepiej jakiegoś smartfona, ściągasz na przykład c:geo i idziesz w teren. Dostajesz namiary na "skrytkę", w miejscu gdzie się*znajduje - szukasz, jak masz problemy to włączasz podpowiedzi albo czytasz log, gdzie ludzie dają wskazówki. Coś jak harcerskie podchody. Cały urok w tym, że z reguły skrytki są w atrakcyjnych lokalizacjach - miejsca historyczne z odnośnikami do artykułów na ten temat, punkty widokowe, pomniki przyrody. Idealne na wycieczkę z dziećmi, jeśli ktoś ma. No i sposób ukrycia niektórych keszy jest często naprawdę zaskakujący - jak z dobrej powieści przygodowej czy szpiegowskiej. Z ciekawych rzeczy - jeden z fragmentów kory okazał się sztuczny i po pociągnięciu wychodziła z wydrążonej w słupku dziury skrytka, na drzewie był sobie ślimak, który okazał się wieczkiem zamykającym małą dziuplę, leżący na ziemi pniak był przepołowiony i połączony zawiasami...

Sama skrytka i "skarby" w niej ukryte to sprawa trzeciorzędna, liczy się*zabawa przy szukaniu i ciekawe lokalizacje.

Chyba najlepiej zacząć tutaj

http://opencaching.pl/
 

DeletedUser8110

Guest
Uwielbiem geocaching. <3 Cieszę się, że ktoś tu się nim interesuje. :)
Daje on wspaniałą możliwość poznania lepiej swojej okolicy, czy też wybrania się na wyjątkowy spacer do miejsc, które normalnie nie bywają zaznaczone na trasach turystycznych. :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Uwielbiem geocaching. <3 Cieszę się, że ktoś tu się nim interesuje. :)
Daje on wspaniałą możliwość poznania lepiej swojej okolicy, czy też wybrania się na wyjątkowy spacer do miejsc, które normalnie nie bywają zaznaczone na trasach turystycznych. :)
Ja u siebie w okolicy też mam trochę paczuszek pochowanych, więc jak odwiedzisz tym razem tą część tego kraju to też możesz parę poszukać :D
 
Do góry