Perły Architektury - coraz trudniejszy rozwój

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5506

Guest
Witam
Od dluzszego czasu spotykam sie z przykrym zjawiskiem jakim jest zastoj perelek, jest za malo graczy poczatkujacych a za duzo zaawansowanych z perelkami. Gdy juz sie trafia ktos poszukujacy perelki, zadaje glupie pytania "Ile do konca?", "Za ile najtanszy plan?", gdy taki delikwent dowiaduje, ze do konca jest 100 punktow, a "najtanszy" plan "kosztuje" 20 punktow ucieka szukajac dalej okazji... Kazdy zainteresowany czeka na tzw. koncowke lvla, a kazdy wlasciciel perelki czeka az ktos da pare punktow tym sposobem perly caly czas sa na tym samym poziome z ta sama iloscia punktow, o ile sami ich nie dodamy ale przy 8 perlach jest ciezko.

Ktos ma jakis pomysl co mozna by zmienic w perelkach zeby ludzie chetniej ladowali punkty? :)
Moja propozycja:
Nagrody (plany, punkty i medale) bylyby przyznawane powiedzmy co tydzien (CZAS PODANY PRZYKLADOWO) nie zaleznie czy poziom zostal zakonczony wedlug tej samej zasady co teraz i z tymi samymi nagrodami w zaleznosci na jakim lvl znajduje sie perla.
Nie bylo by wtedy takich zastojow jak teraz, przynajmniej mi sie tak wydaje ;p Piszczcie swoje wlasne propozycje i komentarze odnosnie istniejacej sytuacji z perelkami :)
 

DeletedUser9456

Guest
Potwierdzam.

U mnie w sąsiedztwie na Cirgardzie, ludzie chętnie tłuką się o plany do Wieży Babel czy Zeusa. Jak tak patrzę po sąsiadach, to większość z nich właśnie ma albo hagie albo latarnie. Przez co u mnie Hagia i Latarnia stoją w zastoju póki co. Od wakacji, odkąd postawiłem Wieże Babel, zdobyłem 8 poziom póki co, a Zeus ma 5 poziom.

Nie jestem pewny od czego to zależne jest, ale ludzie masowo u mnie tłuką się właśnie o Zeusa i Babel, niż o Hagie i Latarnie.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie wiem czy to odpowiedni dział. Z jednej strony dyskusja, z drugiej znowu mamy pomysł.
Zastój jest, to prawda. U nas w gildii sposobem było po prostu stworzenie grup motywacyjnych. Po 5-6 osób w każdej i masz co tydzień 25-30 punktów. Do tego dochodzi pomoc znajomych i sąsiadów, czasem niewielka ale jest, i już poziomy się nabijają :)
 

DeletedUser9456

Guest
Według mnie problemem jest to też, że ludzie często dostają podwójne plany po wsparciu perełek i się zniechęcają. Ja sam kilka razy ostatnio byłem trollowany, handlując planami do katedry akwizgrańskiej, aż końcu ostatni plan padł.

System perełek wymaga poprawek według mnie.
 

DeletedUser5506

Guest
Nie wiem czy to odpowiedni dział. Z jednej strony dyskusja, z drugiej znowu mamy pomysł.
Zastój jest, to prawda. U nas w gildii sposobem było po prostu stworzenie grup motywacyjnych. Po 5-6 osób w każdej i masz co tydzień 25-30 punktów. Do tego dochodzi pomoc znajomych i sąsiadów, czasem niewielka ale jest, i już poziomy się nabijają :)
Tez jestem w takiej grupie w gildi, ale zamiast dawac punkty innym rownie dobrze moge dawac sobie, na to samo wyjdzie :)
Sasiedzi i znajomi rzuca punkta i jak sepy czekaja zeby miec tylko to 5 miejsce z planem


Według mnie problemem jest to też, że ludzie często dostają podwójne plany po wsparciu perełek i się zniechęcają. Ja sam kilka razy ostatnio byłem trollowany, handlując planami do katedry akwizgrańskiej, aż końcu ostatni plan padł.

System perełek wymaga poprawek według mnie.

Wiekszosc z tych ludzi to po prostu cwaniaki ktorzy szukaja jak by tu przykombinowac...

Jak masz jakis pomysl to napisz ^^
 

DeletedUser3876

Guest
Tez jestem w takiej grupie w gildi, ale zamiast dawac punkty innym rownie dobrze moge dawac sobie, na to samo wyjdzie :)
Sasiedzi i znajomi rzuca punkta i jak sepy czekaja zeby miec tylko to 5 miejsce z planem (...)

Jak Ci na to samo wyjdzie?? U nas w Gildii właśnie wzajemnie wspieramy sobie Perły. Bo poza szybkim rozbudowaniem dodatkowo dostaje się paczki punktów i medale. Sam wbijając sobie tego nie zdobędziesz...
 

DeletedUser5506

Guest
Jak Ci na to samo wyjdzie?? U nas w Gildii właśnie wzajemnie wspieramy sobie Perły. Bo poza szybkim rozbudowaniem dodatkowo dostaje się paczki punktów i medale. Sam wbijając sobie tego nie zdobędziesz...

Hmmm... ja dam piecu osobom 5 punktow co daje 25 punktow w ciagu 5 dniu. Przychodzi dzien szosty i ja dostaje zwrot tych 25 punktow ktore ja dalem. Tydzien czekam na 25 punktow ktore sam moge sobie dac w ciagu doby...
Paczki i medale zdobedziesz na sensownym miejscu a te marne 5 punktow na tydzien nie wyciagnie cie na podium

I piszczcie kurde odnosie tematu... !! -.-

Offtopic bede zglaczac...
 

DeletedUser2776

Guest
A co tu jest nie odnosnie tematu?
System grup sprawdza sie niezle, ale trzeba troche pomyslec.
Po pierwsze - jesli nie potrzebujesz punktow, to zapisz sie do trzech grup. Dostaniesz na swoja perelke nie 25-30 tylko 75-90 punktow co tydzien. A to juz niemalo.
Po drugie - wspieraj perly grupowe tak wczesnie jak sie da, a najlepiej wieczorem poprzedniego dnia - przy kilku osobach z ta sama iloscia punktow bedziesz na gorze klasyfikacji
Po trzecie - obserwuj regularnie stan wspieranch perel. Czasem okazuje sie, ze dodatkowe 2-3 punkty w odpowiednim momencie (czytaj - przed skonczeniem poziomu) da Ci spora paczke punktow jako nagrode.
No i po czwarte: jesli znajdziesz grupe ludzi, ktorzy nie maja "Twojej" perly, to prawie na pewno beda oni pakowac w nia wiecej niz regulaminowe 5PR.
 

DeletedUser5506

Guest
A co tu jest nie odnosnie tematu?
System grup sprawdza sie niezle, ale trzeba troche pomyslec.
Po pierwsze - jesli nie potrzebujesz punktow, to zapisz sie do trzech grup. Dostaniesz na swoja perelke nie 25-30 tylko 75-90 punktow co tydzien. A to juz niemalo.
Po drugie - wspieraj perly grupowe tak wczesnie jak sie da, a najlepiej wieczorem poprzedniego dnia - przy kilku osobach z ta sama iloscia punktow bedziesz na gorze klasyfikacji
Po trzecie - obserwuj regularnie stan wspieranch perel. Czasem okazuje sie, ze dodatkowe 2-3 punkty w odpowiednim momencie (czytaj - przed skonczeniem poziomu) da Ci spora paczke punktow jako nagrode.
No i po czwarte: jesli znajdziesz grupe ludzi, ktorzy nie maja "Twojej" perly, to prawie na pewno beda oni pakowac w nia wiecej niz regulaminowe 5PR.

Jak to sie mowi, nie ucz ojca dzieci robic. To co powiedziales jest dla amatora, a gram juz troche w FoE i to co mi wymieniles nie jest mi obce.
Za przeproszeniem w tylku mam te grupy skoro sam sobie moge dawac punkty w perle, a jak bede chcial medale i paczki to bede dawac punkty w Alcatraz, bo i plany mi sie przydadza :)


Temat dotyczy tego jak zachecic graczy do pakowania punktow w perelki, a nie robienia sobie grupek wzajemnej adoracji ktore nie sa rozwiazaniem problemu
 

DeletedUser3876

Guest
Z reguły kończę dyskusję z "mądrzejszymi od całego świata" ale mam dla Ciebie rozwiązanie.
(...) jak zachecic graczy do pakowania punktow w perelki(...)
Kupuj im diamenty. Najlepiej dużo. Smsami, przelewem, czymkolwiek. Na pewno znajdziesz wieeeelu chętnych.
 

DeletedUser8110

Guest
1) Proszę o unikanie 'dyskusji o dyskusji', temat może pozostać tutaj jako miejsce do dyskusji nad pomysłami na szybszy rozwój PA, jak wymyślicie coś innowacyjnego to wtedy będzie można utworzyć temat w dziale Pomysły.
2) Proszę o zaprzestanie wycieczek osobistych i obrażania się nawzajem.
3) Pozwolę sobie zacytować autora:
Piszczcie swoje wlasne propozycje i komentarze odnosnie istniejacej sytuacji z perelkami
I tego tematu się trzymajmy, utrzymując jakiś poziom dyskusji.
 

DeletedUser5531

Guest
Może zrobią coś z nadmiarowymi planami tak by dzięki temu suport szedł szybciej.
 

DeletedUser3876

Guest
Mam skończone drzewko rozwoju, tak jak wiele osób z mojej Gildii. Dobieramy się w pary i nawzajem wbijamy sobie 30-35 punktów rozwoju (doba plus perły) i bardzo szybko uzyskujemy awans. Do tego dochodzą medale i paczki.
Fakt - jeżeli osoba ma jeszcze nieskończone drzewko może jedynie zadeklarować wartość wrzucanych punktów, jednak po zakończeniu drzewka świetnie się ta metoda sprawdza.
 

DeletedUser5506

Guest
Mam skończone drzewko rozwoju, tak jak wiele osób z mojej Gildii. Dobieramy się w pary i nawzajem wbijamy sobie 30-35 punktów rozwoju (doba plus perły) i bardzo szybko uzyskujemy awans. Do tego dochodzą medale i paczki.
Fakt - jeżeli osoba ma jeszcze nieskończone drzewko może jedynie zadeklarować wartość wrzucanych punktów, jednak po zakończeniu drzewka świetnie się ta metoda sprawdza.

ty dalej nie rozumiesz... Taka umowe sobie moze zrobic kazdy i zarzad FoE nie ma tu nic do gadania, a tu chodzi o to zeby wymyslic pomysl ktory Team FoE wprowadzi a poziomy perel beda szybciej rosnac...
 

DeletedUser9456

Guest
Mam nieodparte wrażenie, że powoli temat schodzi o legalizacje pushu?


>>> Nie widzę tutaj nic na temat pushu, mówiono na razie jedynie o wymianie pkt w gildii ;) - Siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Mordko - prosiłeś o dyskusję i komentarze, więc pozwól graczom wyrazić swoje zdanie :) Może akurat, któryś z ich pomysłów Ci przypadnie do gustu :)
 

DeletedUser5506

Guest
Mordko - prosiłeś o dyskusję i komentarze, więc pozwól graczom wyrazić swoje zdanie :) Może akurat, któryś z ich pomysłów Ci przypadnie do gustu :)
Przepraszam ;x
Ale troche wyzej byl poruszany temat grupek punktowych, przez niego jest dalej ciagniety. Ok, nie jestem moderatorem, wypowiedzialem sie co uwazam w sprawie teraz czekam na glosy innych ;p
 

DeletedUser9456

Guest
Jak dla mnie, jest kilka problemów.

1: Brak możliwości handlu podwójnymi planami. Serio tak jak wspomniałem, wiele razy byłem trollowany z Hagią lub Katedrą ale końcu dorwałem je.

2: Podwójne plany za wsparcie. Co mam po medalach czy punktach rozwoju, jeśli plany jakie otrzymujemy są podwójne? To zniechęca do dalszego wsparcia.

3: Z motywacji często sam mam problemy z planami na przykład dziś. Padł mi drugi plan do Chateau i podwójny do latarni. Motywacja bardziej demotywuje, jeśli ciągle podwójne plany otrzymujesz.
 

DeletedUser8110

Guest
Może to również nie jest jakieś innowacyjne rozwiązanie, ale polecam po prostu zacząć rozmawiać na czacie i zawierać znajomości z ludźmi ze danego świata :p Może z sympatii dorzucą punkcik czy dwa dziennie :)
 

DeletedUser2776

Guest
Coz, ja motywuje swoich sasiadow w ten sposob, ze daje im alternatywe: albo moje wojska i ryzyko utraty surowcow, albo 2 punkciki w moja perle i motywacja w nagrode. Czasem sie jeden albo dwoch zlamie...
 

DeletedUser5256

Guest
Może jak ktoś posiada plany albo medale mógłby dodać do nagród w swojej perle. Wtedy zamiast 1 planu było by do zdobycia 3. To by się działo, motywacja w klanie ruszyła by pełną parą :D
 

Fatherland

Książę
Wszystko zależy jaka to perła, ale generalnie tak - rozbudowa idzie bardzo wolno już :D
Oczywiście metody opisane przez Szczupaka jak najbardziej załatwiają sprawę, ale przydałoby się jeszcze coś ze strony FoE - lekko zmienić system nagradzania z pereł, żeby przyciągnąć innych. Może proporcjonalna liczba punktów i medali do wrzuconych punktów? (pewnie gdzieś ktoś już o tym pisał, ale ja nie mam czasu czytać już całego forum na bieżąco:( )
Najlepsze jest wsparcie z samej Gildii, jeśli się ją dobrze poukłada, ale można to wszystko polepszyć zmieniając sam produkt w który się inwestuje, bo wiadomo: popyt - podaż, nierozerwalnie to działa, tak jak np. 1 Alcatraz - 100 Zamków z Deal :D Także dobrze by było coś jeszcze zmienić, ale czy to jest konieczne i jak to wpłynie na rozwój kont to już musieli by w FoE przeanalizować, wiadomo...
 

DeletedUser1920

Guest
Zwróćcie też uwagę na problemy graczy, którzy chcą zdobyć plany poprzez rozbudowę. Ja obecnie mam tylko jedną perłę, od dłuższego czasu na 7 poziomie, ale jakoś (ślimaczym tempem) idzie do przodu. Jak miałem zastój w rozwoju (brak surowców) wydawałem pkt. rozwoju na rozbudowę innych pereł, aby postawić sobie drugą. W jedną perłę zainwestowałem jakieś... 140 pkt. rozwoju. I nic. Wszystko stoi nadal na tym samym poziomie, a ja nie mam już zamiaru wydawać pkt. aby dojść do 320.

Przeglądając gildię i sąsiedztwo - wszędzie podobna sytuacja, zastój. Góra 1-2 osoby (oprócz mnie) wspierają jakąś perłę z tego rodzaju. To powoduje, że gracze, jak już ktoś wcześniej wspomniał, szybko się zniechęcają. Pozostaje tylko motywowanie innych, podczas którego są niewielkie szanse na to, że wypadnie plan (mi wypada gdzieś raz dziennie, ale od tygodnia nie miałem żadnego potrzebnego).

Zaraz po wprowadzeniu perły świetnie sprawdzały się jako unikalne budynki - gracze chętnie walczyli o plany, inwestowali złoto w punkty rozwoju tylko po to, aby być na liście osób rozbudowujących. Teraz zdobywanie planów bardziej przypomina żmudne czekanie, bo nie ma już żadnej walki.
 

DeletedUser

Guest
Coz, ja motywuje swoich sasiadow w ten sposob, ze daje im alternatywe: albo moje wojska i ryzyko utraty surowcow, albo 2 punkciki w moja perle i motywacja w nagrode. Czasem sie jeden albo dwoch zlamie...

System zastraszania sąsiadów się sprawdza o ile za często sąsiedztwo się nie zmienia ;)

Co do wrzucania swoich własnych punktów we własne perły to pomijając już brak jakiegokolwiek zysku - moim zdaniem głupio to wygląda. Ja tam na swoją perłę nie dałam ani 1 pkt - wolę dawać na cudze.

No i fakt - perły są dla cierpliwych. Jeśli ktoś oczekuje 10 leveli w tydzień - to powinien się zastanowić jeszcze raz ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry