Nowe epoki - Nowe Jednostki - Nowe Umijetnosci

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5421
  • Data rozpoczęcia

Popierasz pomysł ?

  • Tak / Tak ze zmianami [Napisz w poście]

    Głosy: 9 50,0%
  • Nie [Wymagane uzasadnienie]

    Głosy: 9 50,0%

  • W sumie głosujących
    18

DeletedUser5421

Guest
Bardzo ciekawym moim zdaniem aspektem bitew sa umiejetności jednostok oto kilka propowizji (nazwa, co robi , kto może je mieć)

Podpalenie - Miotacz ognia - strzelecki z po-postepowej - Jeśli jednostka w ktora strzeli miotacz jest w krzakach to jednostka pali sie i traci od 2 do 3 PŻ na runde (nawet jak wyjdzie z lasu)

Niecelność [Wszystkie umiejetności sa pozytywne] Jednostka ma 25% nie nie trafienie jednostki w ktora atakuje - pasuje do grenadiera - taka jednostka miała by wiecej ataku .

Unik - Szansa 25% ze jednostka zrobi unik przed atakiem - pasuje do jakiegoś szybkiego - Taka jednostka ma wiekszy atak

Rikoszet - Na 33,3% jednostka najblizej jednostki ktora została trafiona także oberwie - mniejszy zasieg

Zaprawienie bojowe - z każdą turą jednostce rosna parametry - do jakiegoś cieżkiego

Adrenalina - Po oberwaniu podnosza sie parametry jednostki - pasuje do jegiera

Medyk - Jednotka taka można uzdrowić swoje inne jednostki - jeśli sa w zasiegu

Atak liniowy - atak na kilka pól po lini . - do strzeleckiego - jednostka ma mniejszy zasieg

Kanonada - Atak na ,,kołko'' pól - do artylerii - mniejszy atak

Regeneracja - Jeśli jednostka jest zraniona i stoi na łace na ture podnosi sie jej 0-3 PŻ .

Tchórz - Na 12,5% jednostka po oberwaniu podda sie tj. umrze - wieksze wszystko

Potem wymyśle pare innych :)

PŻ - HP - Punkty Życia/Zdrowia

ta trzecia kolumna to wzglednosc jednostki do innych tego typu z innych epok np.
Działo Odtylcowe ma 20 ataku . Armata z przemysłowej ma Kanonade wiec jej atak wynosi np. 13 . Rozumiecie ?

Pozdrawiam , Xman
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8996

Guest
Ankieta.....

Po za ty , że nie ma ankiety pomysł jak dla mnie nawet ciekawy, ale z decyzją poczekam na wypowiedzenie się innych :)
Może zmienię zdanie.
 

DeletedUser8996

Guest
Teraz jest, ale jak pisałem komentarz to nie było, może jakiś błąd :)

Co do tego pomysłu, mnie się osobiście podoba, jestem na tak, ale to raczej nie przejdzie na razie, programiści i tak mają dużo roboty, a jak im jeszcze takie dodatki dojdą, to przyjdzie nam trochę poczekać na ich dodanie.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Pomysły na umiejętności fajne, ale mam jedno ... ale :p
Dlaczego akurat tylko jednostki z postępowej+ mają mieć "umiejętności" ?
Do wcześniejszych nie dodadzą niczego bo :
*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.

Gracze z niższych epok mogliby poczuć się z lekka urażeni, że ich jednostki są zwykłe, a te za kilka epok ( czyt. tygodni pracy ) mają coś na + ...

Wstrzymuję się od głosu ...
 

DeletedUser5421

Guest
Pomysły na umiejętności fajne, ale mam jedno ... ale :p
Dlaczego akurat tylko jednostki z postępowej+ mają mieć "umiejętności" ?
Do wcześniejszych nie dodadzą niczego bo :
*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.

Gracze z niższych epok mogliby poczuć się z lekka urażeni, że ich jednostki są zwykłe, a te za kilka epok ( czyt. tygodni pracy ) mają coś na + ...

Wstrzymuję się od głosu ...

Tylko jakieś 25% tych umiejetnosci jest napisane ze do przemyslowej + dalej .

Reszta nie ma , jak tworcy uznaja Kanonade moze mieć katapulta .


Jacek... To sa 2 rozne pomysly . Twoj mowi o jednostkach w danej specjalizacji i robiacych tylko to a moj to bonusach .
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Czytaj ze zrozumieniem :) Nie wprowadzą, bo "*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa."
Czyli nic z tego :)
 

DeletedUser426

Guest
Chciałem zacytować mój ulubiony fragment ale Hikari mnie uprzedził :) ( nie wiem czy wybacze :D)

Wymaga dośc dużych zmian , poza tym : dodatkowe umiejętności , umiejętności specjalne czy specjalizacje jednostek były omawiane.
System walki nie jest tak wymagający ani rozbudowany aby cokolwiek takiego było potrzebne.

Odpowiedz mi na jedno pytanie ; po co to nalezy wprowadzić ?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
hehe :D ~Piotr Żyła

Po co należy wprowadzić ? Dla urozmaicenia :) Dlaczego nie należy wprowadzać ? Stierlok już powiedział :)
 

DeletedUser

Guest
Trochę zimnego prysznica się przyda jak widzę;)
Zacznę może tak:
ponad dekadę bawiłem się w stresujące, maksymalnie wręcz ekstremalnie agresywne gry. Znalazłem FoE bo według opisu i opinii miała być, dla mnie, idealnym antidotum na stres i miała mi pomóc delikatnie przejść do stanu ducha określanego jako zrównoważonego mixa delikatnych emocji oraz niewielkiej dawki rozcieńczonej adrenaliny. Nie zawiodłem się;)
Nikt mnie nie denerwuje, nie niszczy mojego dorobku, mogę w spokoju rozwijać swoje miasteczko i gdy chcę, mogę poczuć namiastkę tego co nazywamy radością z gry:)

Zasady tej gry są zrozumiałe i proste, to idealne miejsce na odstres lub "czyściec" dla tych co po nieprzespanych nocach, poogryzanych paznokciach i rozchwianej emocjonalnie psychice jako "nagrodzie" za stres nabyty w agresywnych i skomplikowanych grach chcą powoli wrócić do życia w realu:)

Chcę by tak zostało, nie zamierzam znowu szukać notatek, robić wyliczenia, pamiętać o wielu parametrach jednostek gdy zechcę powalczyć.
Mam jedynie wizję poprawienia automatyki obrony i sensownego łączenia sąsiedztw. Gdy to zostanie "naprawione" FoE osiągnie poziom grywalności jakiego oczekują wierni fani tej zabawy.

Podsumowując, jestem przeciwny wszelkiemu komplikowaniu zasad walki, liczę natomiast na szybkie wyeliminowanie, wielokrotnie wskazywanych niedogodności i tyle.

Wszystkim "wichrzycielom", Którzy jak mniemam przyszli na FoE po przygodach z innymi grami, bardziej wymagającymi, życzę więcej rozsądku i podjęcie próby zrozumienia co autorzy FoE mieli na myśli tworząc tę grę :)
 

HuanMing

Książę
Już prawie "Tradycyjnie" zgadzam się z Abebe. Urok FoE polega między innymi na prostocie walki. Z mojego punktu widzenia ta "prostota" jest plusem, a nie wadą którą należy zmieniać. Dlatego jestem na nie. Nie widzę potrzeby komplikowania i zmieniania czegoś co jest dobre.
 
Do góry