Łotr - strategia, taktyka, pomysły na zastosowanie

  • Rozpoczynający wątek Jesus Hater
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Szanowni,
Czy jest już ktoś kto wykorzystuje tą formację w PvP lub podbojach?
Ma już ktoś jakieś doświadczenia z jego wykorzystaniem? Jakąś taktykę walki, strategię użycia?
Jak się sprawuje? w której kolejności jest atakowany przez AI gdy atakujemy, a jak zachowuje się w obronie?
Czy "łotr" może w pewnych warunkach zastąpić drogą artylerię?
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak nim grać, ale wiem jak atakować.
Z tego możecie jakieś wnioski wysnuć.

Moja super tajna taktyka: Katapulta. I on plum na innego wojownika, którego jest więcej :)
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak nim grać, ale wiem jak atakować.
Z tego możecie jakieś wnioski wysnuć.

Moja super tajna taktyka: Katapulta. I on plum na innego wojownika, którego jest więcej :)

No właśnie, to "plum". Jak zmienia się w inną jednostkę to swoje właściwości zachowuje?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Łotr po zamianie w inną jednostkę jest inną jednostką. Swojego nic nie ma poza tym że jak przeżyje to wraca jako łotr i tyle życia ile mu zostało.
 

DeletedUser

Guest
Czyli co? Jeśli się zmieni w grenadiera to ma wszystkie właściwości grenadiera z jego atakiem i wytrzymałoscią włącznie?

Kiedy AI atakuje Łotra? I z czym go wysyłać najlepiej, żeby nie był atakowany w pierwszej kolejności?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Tak jak się zamieni w granadiera to nim będzie i będzie potrafił to samo.
A kiedy AI atakuje łotra zostawiam innym testującym i też zapraszam do przetestowania :)


@EDIT - DOWN \/
Hmm dzięki za przypomnienie :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser625

Guest
Jak dla mnie to łotr powinien mieć z każdą epoką więcej ataku, bo tak to kładzie na strzała tylko jednostki z epoki brązu i żelaza, a potem to już mu oddają. I kiepsko trochę gdy wyjdę nim na drugi koniec mapy oberwie i zmieni się w działo :D
Jak na tak długą produkcję i leczenie powinien być bardziej wykokszony.


PS: Pabloos coś ostatnio nie grasz na becie miasto stoi odłogiem :) a jajko chciałem Ci zostawić :D
 

DeletedUser775

Guest
Atakuje trochę łotrem, moim zdaniem jest bardzo dobry jak walczysz z równym sobie lub silniejszym, ale z tej samej epoki a katapult masz max 4. Komputer najpierw rani jednostkę z dużą obroną lub strzelającą, więc można go chować za ich plecami i będzie OK.
Najlepiej sprawuje się do dobijania np. ciężkozbrojny uderza w kogoś (rani) tamten oddaje i wtedy łotr go dobija nadal będąc łotrem. Jeśli jakimś cudem zostanie trafiony i zamieni się w słabą jednostkę, od razu trzeba go wycofać i pilnować żeby jak najpóźniej padł (na pasku widać na jakim miejscu pola bitwy jest jakby ktoś zapomniał).

ps. łotr w obronie nie wykorzystuje swoich możliwości, ale zawsze przeciwnik straci jeden ruch, żeby sie go pozbyć , my i tak go nie tracimy więc nadaje się i do tego.

Myślę, że zachęciłem was do kupna kryjówki łotrów. Zapraszam do sklepiku :) , walki będą ciekawsze i nieprzewidywalne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3272

Guest
ja mam kryjówkę łotrów i coś jest nie tak ze szkoleniem .. włączyłam szkolenie , wyszłam ze strony , weszłam po godzinie i nadal się szkoli .... ma ktoś tak ?
 

DeletedUser2657

Guest
Nie mam kupionej kryjówki tych przyjemniaczków, ale wiem, że szkoli ich się 24h.
 

DeletedUser3272

Guest
aż tak długo , cholera ... no trudno jak już postawiłam tą kryjówkę to poszkolę ich sobie ... .
 

DeletedUser

Guest
Te jego 100pkt ataku to jakieś dziwne, atakuję łotrem żołnierza z epoki żelaza który ma 9 w obronie a on stoi dalej z jednym polem życia i jeszcze na dodatek oddaje łotrowi ??. Coś jest nie tak z jego algorytmem. Powinien paść i nie oddawać !!!!
 

DeletedUser

Guest
Te jego 100pkt ataku to jakieś dziwne, atakuję łotrem żołnierza z epoki żelaza który ma 9 w obronie a on stoi dalej z jednym polem życia i jeszcze na dodatek oddaje łotrowi ??. Coś jest nie tak z jego algorytmem. Powinien paść i nie oddawać !!!!

Może dlatego, że przeciwnik miał wieże?
 

DeletedUser

Guest
100 ataku a przeciwnik ma 9 obrony i nie pada po strzale??
Dziwna te jego 100 ataku skoro nei daje rady wojownikowi a nie mówiąc juz o mocniejszych jednostkach.
Skoro ma takego kopa w dłoni to powinien wszystko powalić 1 ciosem i bez odzewu z przeciwnej strony.
Albo źle opis jest z jego atakiem albo specjalnie w błąd wprowadzają ludzi że taki mocny i ho ho.
Coś z algorytmem namieszane chyba.
 

DeletedUser625

Guest
Nie po prostu w FoE jest taka głupotka, że nawet słabsze jednostki o kilka epok idą na 2. Ba szaserem strzelam we włócznika i idzie na dwa, bo za pierwszym strzałem zostaje mu 1 kropa życia.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
100 ataku to nie jest równe że zadaje 100 obrażeń i 9 obrony nie odejmuje mu 9 pkt z ataku.
Jednostka bardziej nadaje się na prowincje gdzie można szpiegować (wtedy nie zostaje 1 hp).
 

DeletedUser4614

Guest
ja uzywam łotrów mieszajac z szaserami i muszkieterami... i jesli przeciwnik ma tylko szaserow i jegrów --- a muszkieter idzie jako "mieso armatnie" do przodu to łotr nie jest w ogole atakowany i nie zamienia sie:) a jego 100 ataku robi naprawde swoje :):) polecam sprawdzic!!
 

DeletedUser

Guest
PablooS rozjaśnij o co chadzi z tą prowincją ?. Czyli jest najlepszy do dobijania ?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Chodzi o to że w prowincjach można każdy sektor szpiegować co zabiera każdej jednostce 1 pkt życia.
Łotr o ile wiem zabiera 9 pkt więc zabija.
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie to łotr powinien mieć z każdą epoką więcej ataku, bo tak to kładzie na strzała tylko jednostki z epoki brązu i żelaza, a potem to już mu oddają. I kiepsko trochę gdy wyjdę nim na drugi koniec mapy oberwie i zmieni się w działo :D
Jak na tak długą produkcję i leczenie powinien być bardziej wykokszony.

A czy przypadkiem tak nie jest? Bo koszary zmieniają się chyba wraz z epoką? Znaczy jeśli postawiłem je w Jesieni to dopisek będzie w nazwie "kryjówka łotrów (Jesień średniowiecza)" Ale jak się skoczy dalej, to będzie następna epoka, chyba.

Przy studni jest dosyć ciekawa sprawa, że jeśli wchodzę do czyjegoś miasta to ten dopisek z epoką w nazwie głosi w jakiej epoce je jestem, a nie gracz, u którego to stoi.
Czy w przypadku kryjówki łotra też tak jest?

Ja już dzisiaj przetestowałem jednego (niestety padł w boju), ale faktycznie jeśli go się nie wysunie zbyt doprzodu przed szereg, to go nie zaatakują.
 

DeletedUser625

Guest
Owszem masz rację z tym dopiskiem, bo rzeczywiście on się zmienia, ale statystyki łotra nie ulegają zmianie. Wiem, bo na becie gram i jestem we wczesnym średniowieczu, a na polskim Arvahallu jestem w przemysłowej i też ma takie same staty.
 

DeletedUser2657

Guest
Z tego ci widzę, to kiedy ten sympatyczny kolega w zielonym kapturze zmienia się w jakąś jednostkę, to za pokonanie tej jednostki nie są naliczane pkt-y. Zamienia się np. w grenadiera, ma jego staty, walczy jak on, ale pkt-ów za walkę nie ma.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
ale pkt-ów za walkę nie ma.

Masz rację jednak jest tak jak piszesz, że nawet jak się zmieni to punkty ma swoje (200 na 100% zadowoleniu).
Czyli ogółem:

- zyskuje wygląd jednostki,
- zyskuje wszystkie jej statystyki
- zyskuje wszystkie specjalności danej jednostki w którą się zamienia.
- nie zyskuje końcowych punktów za tą jednostkę (czyli jak atakujemy kogoś kto ma w obronie łotra to lepiej zabić go na samym końcu aby nie zamienił się w żadną jednostkę bo schodzi na jedno uderzenie)
 

DeletedUser2657

Guest
Bardzo przydatna informacja. Dzięki za potwierdzenie Pablo.
 

DeletedUser

Guest
mam pytanie
ile bedzie kosztowało wyprodukowanie łotra po zakończeniu zadań wielkanocnych i ile to będzie trwało
może była juz rozmowa na ten temat ale nie mogę znaleść
 
Do góry