Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie ma jednego właściwego życia, każdy żyje jak mu się podoba. Ja zamiast spędzać czas poza domem, wole siedziec w pokoju po pracy i sobie grać. Thats all. Jestem szczesliwym w takim zyciu i tylko o tyle chodzi.
Niewątpliwie masz rację, że nikt nie może narzucać innym stylu życia ani oceniać. Jednak poza bardzo szczególnymi przypadkami gra nie może zdominować realnego życia, bo dojdziesz do etapu "FOE, pozwól żyć". Osobiście znałam dwóch tak zaangażowanych graczy. Jednego do rzeczywistości nie przywróciło nawet zwolnienie dyscyplinarne z pracy. Drugi otrzeźwiał (na szczęście) po otrzymaniu pozwu rozwodowego...
Mistrzostwa WG szły w kierunku zjadania własnego ogona. % do ataku pozwalający na bezmyślne klikanie wypraw wytyczył drogę donikąd. Czekałam tylko na absurdalne wymagania topowych gildii, które zobowiążą graczy do kończenia wypraw do 8:15 we wtorek.
Co do zapowiadanej nowinki, to mam trochę mieszane uczucia. Wyzwanie jest na początku, potem zostaje rutyna. Poza tym, to jest gra. Jak w każdej grze każdy ruch powinien coś dawać. Nie upieram się przy nagrodach indywidualnych, ale może chociaż porządny zastrzyk potencjału, podniesienie maksymalnego poziomu gildii przy jednoczesnym przywróceniu znaczenia tego wskaźnika? Nic z tych rzeczy nie ma w zapowiedziach...
 

Madderddin

Szlachcic
Wow, jak ja lubie Twoje wybiorcze przyklady :D.

Jak masz budynek dajacy 50PR...

Moge prosic o przyklad takiego budynku? Bo chetnie bym sobie kilka postawil.
Jak masz budynek dajacy 10PR (takie sa) to dostajesz 2 PR
Jak masz budynek dajacy 11PR (takie tez sa) to dostajesz tez 2 PR
Jak masz budynek dajacy 12PR (i takie sa) to dostajesz - niespodzianka - 2 PR!
Jesli masz wiec 5 budynkow dajacych 12PR to nie dostaniesz ekstra 12 tylko 10 PR.

...Ich strata, że nie robili wszystkiego...

Ano ich strata. Tylko ze niektorzy gracze nie sa w stanie tak ogarnac negocjacji, zeby zrobic WG3 w komplecie nawet z ekstra runda. WG4 to dla nich kompetna abstrakcja. FoE jest dopuszczone od wieku 6 lat i naprawde gra w te gre sporo 10-12 latkow.

Tarasy rolne powiadasz? Znowu pudlo. W nowej wersji tarasy sa w czwartym pudelku i musisz wybierac pomiedzy nimi a fontanna. Po miesiacu mozesz miec je na pierwszym poziomie. Po drugim dostaniesz pakiet do ulepszenia. Biorac pod uwage, ze na nowym koncie potrzebujesz okolo miesiaca zeby moc zrobic WG4, swoje pierwsze sensowne tarasy masz po 3 miesiacach. Po kolejnych 2 usuwasz je, bo nie masz miejsca na kobyle zajmujaca 30 pol.
Góra Orła daje 13 pr dostaniesz z niej 3 pr psychiatryk daje 11 dostaniesz 2 czyli się wyrównuje ale w Twoich wyliczeniach Góra Orła nie pasowała to ją pominąłeś.
To, że gra sporo dzieciaków 10/12 letnich to jest powod do tego aby gra była łatwa?
W nowej odsłonie WG masz wybór pomiędzy różnymi budynkami chcesz postawić tarasy to je stawiasz w chwili obecnej tarasy są co drugą edycję i nie koniecznie musisz je wylosować.
W nowych WG masz do zdobycia pr , towary, jednostki i możesz ich zdobyć więcej niż obecnie.
Napiszę to po raz kolejny jedną zmianą na gorsze jest zmniejszenie ilości możliwych diamentów do wygrania.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
absurdalne wymagania topowych gildii, które zobowiążą graczy do kończenia wypraw do 8:15 we wtorek.
cóż, zazwyczaj było to 16:00 :D
ale może chociaż porządny zastrzyk potencjału, podniesienie maksymalnego poziomu gildii przy jednoczesnym przywróceniu znaczenia tego wskaźnika? Nic z tych rzeczy nie ma w zapowiedziach...
to swoją drogą. W sensie nie można oceniac nowinki jako złej - bo można zrobić w innych miejscach wiecej.
Może dodać i nowinke i zmienić te rzeczy o których piszesz.

Zauważyłem dziwny trend (wszędzie) krytykowania zmian tylko i wyłącznie z uwagi na fakt, ze ludzie uważają, ze są inne rzeczy pilniejsze do zmiany. To nie jest merytoryczna ocena nowinki, a nie nawet słuszna. Bo czy inne rzeczy działają czy nie - jest totalnie irrelewantne dla dodania 5 lvl WG.

jasne ze byłoby super zmienic kilka innych rzeczy, ale to jest też "coś"
Dla jednych jest to monetyzacja gry - battle passy
a moze dla IG po porstu sposób na pozyskanie środków by gre rozwinąć. Bo z aktualnym budżetem - i aktualnymi wpływami doszli do "sufitu"
 

Madderddin

Szlachcic
Wasz tok rozumowania (razem z juniorem) jest tak pokrętny, że zastanawiam się czy macie te 12 lat, o których się tak rozpisujecie?
Nastepny do ignora, bo tych farmazonów nie da się czytać :idiot:
Oczywiście wiesz lepiej bo nie robiłeś WG5 ale jest ogólne oburzenie na becie, oczywiście się do tego oburzenia dołączasz bo lemingi tak mają.
Otóż nie, jest jak wszędzie najgłośniej krzyczą ci , którzy nie wypróbowali.
Mityczne 10k surki to jest surka z dwóch epok czyli wychodzi średnio po 1k z każdego rodzaju.
Jeśli jesteś w stanie zwiększyć niebieskie statystyki do połowy wymagań to nagle się okaże, że tych surowców potrzeba nie 10k a np 4 czy 5
Nie masz argumentów do dyskusji i rozpisujesz się o ignorach , zrób to i siedź w.swoim zacietrzewieniu dalej narzekając na wszystko co nowe bo nowe jest be.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Oczywiście wiesz lepiej bo nie robiłeś WG5 ale jest ogólne oburzenie na becie, oczywiście się do tego oburzenia dołączasz bo lemingi tak mają.
Otóż nie, jest jak wszędzie najgłośniej krzyczą ci , którzy nie wypróbowali.
Mityczne 10k surki to jest surka z dwóch epok czyli wychodzi średnio po 1k z każdego rodzaju.
Jeśli jesteś w stanie zwiększyć niebieskie statystyki do połowy wymagań to nagle się okaże, że tych surowców potrzeba nie 10k a np 4 czy 5
Nie masz argumentów do dyskusji i rozpisujesz się o ignorach , zrób to i siedź w.swoim zacietrzewieniu dalej narzekając na wszystko co nowe bo nowe jest be.
Odpowiem Tobie przez grzeczność (skoro już podejrzałem Twój post). Gdyby IG zrobiło (ostatnimi czasy ) coś porządnego, to pewnie podejście było by inne, ale wiesz o tym doskonale, że tak nie jest. No może gdyby spojrzeć przez pryzmat mobilnej wersji, to za plus uznałbym półautomatyczną produkcję wojska. Niestety to jedyny plus. I żeby nie było, nie jestem przeciwny wprowadzaniu nowości, ale musza być one SENSOWNE, a na pewno gwarantować namacalne korzyści (choćby były czasochłonne), a nie je rozdrabniać i jeszcze na byle co. Oczywiście, sprawą indywidualną jest podejście do tak ****ianych rozwiązań, ale jak to mówią: jeden woli rybki, drugi akwarium... z tym, że dostajemy garść szkła, z którego złożymy co najwyżej słoik dla tych rybek.
 

Natalia1984

Rycerz
Jak zwykle wszystko zweryfikuje czas. Już teraz jest ogromny problem ze zdobyciem surowców z niektórych epok, nie mówiąc o nowszych światach (J-L) gdzie kupienie jakichkolwiek towarow graniczy z cudem. Po wprowadzeniu 5 poziomu cały handel padnie na pysk i jestem niezmiernie ciekawa, od kogo bedą kupować towary Ci, co twierdzą że ich będzie na to stać. Skończy się tym że wg5 będzie robić kilkanaście osób z.epok kosmicznych
 
Nie uważam żeby czasowy budynek był wart wydawania dziesiątek tysięcy towarów, ale chętnie zarobię na sprzedaży towarów po 30/100 albo i drożej, bo zapewne cena poszybuje w górę jak inflacja za Glapińskiego
A może właśnie to jest założeniem IG? "Wskrzeszenie" niebieskich bonusów i miast budowanych pod produkcję towarów? Nie wiem jak na innych światach, ale na F zaobserwowałem ostatnio wysyp CWB jakby ktoś rozerwał worek z nimi.
 
Nie uważam żeby czasowy budynek był wart wydawania dziesiątek tysięcy towarów, ale chętnie zarobię na sprzedaży towarów po 30/100 albo i drożej, bo zapewne cena poszybuje w górę jak inflacja za Glapińskiego

Aż tak źle nie jest, ja na Becie w Kolonialnej pierwsze 5 - 6 robię walką, później można negocjować (a nie mam jakichś ekstra statów).
Jeśli potrzeba ~10k surki na negocjacje z 2 epok, to wychodzi średnio po 1k z każdego rodzaju, czy to aż tak dużo?
Są tacy co w Żelazie produkują dość i robią WG5.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Aż tak źle nie jest, ja na Becie w Kolonialnej pierwsze 5 - 6 robię walką, później można negocjować (a nie mam jakichś ekstra statów).
Jeśli potrzeba ~10k surki na negocjacje z 2 epok, to wychodzi średnio po 1k z każdego rodzaju, czy to aż tak dużo?
Są tacy co w Żelazie produkują dość i robią WG5.
Ake tu już nie chodzi o to, czy wydasz mniej czy więcej. Chodzi o nagrodę i to z V poziomu i zmienionych I-IV. Są poprostu gów@!@e, bo nie wiem jak inaczej napisać.
Napisze jeszcze raz. Gdyby IG zrobiło z V poziomu WG , coś na styl areny, czyli osobną popierdułkę, to miałbym to w nosie. Gdyby jeszcze przestało grzebać w WG I-IV, to byłaby to sytuacja idealna ;)
 

Endriu*

Baron
Ogłoszenie z Bety:

Minęło kilka dni od wypuszczenia Bety Ekspedycji Gildii na poziomie 5 i aktualizacji nagród za poziomy 1-4. Zapoznaliśmy się z Twoją opinią i wprowadziliśmy dodatkowe poprawki.

Wyprawa gildii na poziomie 5
Wyprawa gildii na poziomie 5 nadal ma stanowić wyzwanie, ale chcemy ją jeszcze bardziej dostosować. Obniżyliśmy teraz poziom trudności ostatnich 8 starć na poziomie 5. Największy spadek zobaczysz w najwyższych starciach i niższych wiekach.

Nagrody ekspedycji gildii poziomu 1-4
  • Nagrody za dodatkowe próby w Ekspedycji Gildii na poziomie 2 zostały zwiększone z 2 do 3.
  • Ukończenie wszystkich spotkań w ekspedycjach gildii na poziomach od 1 do 4 da średnio 100 fragmentów za każdy zestaw do wyboru.
  • Dostosowano liczbę fragmentów wymaganych dla następujących zestawów selekcyjnych
    • Ekspedycja Gildii Zestawu Selekcyjnego Poziom 1 od 180 do 100
    • Ekspedycja Gildii Zestawu Selekcyjnego Poziom 2 z 360 na 100
    • Ekspedycja Gildii Zestawu Selekcyjnego Poziom 3 z 360 na 100
    • Ekspedycja Gildii Zestawu Selekcyjnego Poziom 4 z 720 na 100

Chcemy również zapewnić lepszy dostęp do Terrace Farm i Terrace Farm Upgrade Kit. Z tego powodu zmieniliśmy zawartość Zestawu Wyboru dla Ekspedycji Gildii Poziom 4. Będzie on teraz zawierał tylko Tarasową Farmę i Zestaw Ulepszeń Tarasowej Farmy. Fontanna Młodości i Zestaw Zmniejszania Fontanny Młodości były wcześniej zawarte w tym zestawie wyboru, a teraz będą dostępne we fragmentach z różnych spotkań. Ta zmiana umożliwi ci zdobycie o wiele większej liczby farm tarasowych niż wcześniej, podczas gdy nowa struktura Fontanny Młodości i Zestawu zmniejszania Fontanny Młodości pozwoli ci uzyskać średnio taką samą liczbę tych budynków, jak wcześniej w średnim terminie. Na przykład, porównując strukturę nagród przed i po tej ostatniej aktualizacji salda, otrzymacie średnio taką samą ilość Fontanny Młodości i Zestawu Zmniejszania Fontanny Młodości jak poprzednio w okresie 16 tygodni. Ale teraz,

Na koniec liczba fragmentów zestawu do budowy sklepu została zmniejszona do 5. Dzieje się tak, ponieważ nieumyślnie zmieniliśmy wymaganie na 30. Zawsze zamierzano uzyskać taką samą liczbę dla wszystkich 3 przedmiotów (1/3 pełnego zestawu). Wymagania dla zestawu zostały ustawione z powrotem na 15. Ta zmiana zostanie zastosowana dopiero przy następnej aktualizacji, pozostałe zostały już zastosowane.

Jeszcze raz dziękujemy za Twoją opinię na temat Guild Expedition, naprawdę to doceniamy. To naprawdę pomaga w dalszym wspólnym rozwoju Forge of Empires! Jak zawsze, powiedz nam, co myślisz w wątku zwrotnym tutaj !
 
Po to jest właśnie Beta. Po wodospadzie i sztormie negatywnych komentarzy, jak niektórzy gracze porobili wyliczenia co i jak (a z matematyką dyskutować się nie da), Inno zrobiło pierwsze zmiany. A narzekacze i tak narzekać będą, bo myśleli że się po prostu przeklikają na auto, jak to robili do tej pory na WG 1-4 a skoro na WG5 to nie działa, to zaczęli jęczeć.
 
Jest już nowa ścieżka zadań w epoce brązu. Dla nowych miast powstał Innowation Pass, taki jak w eventach, czyli jedna linia daje nagrody za postępy w tutorialu i grze a drugą można wykupić za pieniądze. Nagrody jak na epokę brązu dosyć znośne, głownie towary, PR i jednostki. Koszt odblokowania jakieś 55zł. Przyznam, że to zmiana na mały plus, bo robi się szybciej tę epokę dzięki dodatkowym nagrodom i jest to miłe usprawnienie. :) Niestety nagrody z passa znowu wyskakują w okienku niemożliwym do zamknięcia gdziekolwiek, lecz tylko precyzyjnym kliknięciem. :( Zadania z tutoriala bardzo często są takie same jak te w passie więc robimy zazwyczaj dwa jednocześnie!
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Jak widać nowe WG nie mają jeszcze ustalonej ostatecznej formy. Narzekaczy trzeba ignorować zarówno w życiu jak i w grze.
Ale dzięki właśnie tym "narzekaniom", mniej czy bardziej uzasadnionym, a w kontekście zmian WG, są jak najbardziej słuszne, IG zaczyna łapać równowagę (czyt. realne podejście do zmian). Przyklaskiwanie i "ja to zrobię z palcem w... " niczemu nie służy, a tym bardziej nam. Skoro IG chce nas wciągnąć w swoją grę, proponując zmiany, to starajmy wyciągnąć z niej (z tych zmian) jak najwięcej, na swoją korzyść i to teraz, kiedy jest to w fazie testów, bo inaczej może podzielić los chocuazby Areny.
 

ucel

Baron
Jest już nowa ścieżka zadań w epoce brązu. Dla nowych miast powstał Innowation Pass, taki jak w eventach, czyli jedna linia daje nagrody za postępy w tutorialu i grze a drugą można wykupić za pieniądze. Nagrody jak na epokę brązu dosyć znośne, głownie towary, PR i jednostki. Koszt odblokowania jakieś 55zł. Przyznam, że to zmiana na mały plus, bo robi się szybciej tę epokę dzięki dodatkowym nagrodom i jest to miłe usprawnienie. :) Niestety nagrody z passa znowu wyskakują w okienku niemożliwym do zamknięcia gdziekolwiek, lecz tylko precyzyjnym kliknięciem. :( Zadania z tutoriala bardzo często są takie same jak te w passie więc robimy zazwyczaj dwa jednocześnie!
A gdzie to? Bo na becie nic nie widze...
 
... na serwerach live.
Dodatkowa zaleta tego jest taka, że nie trzeba kończyć wszystkich zadań żeby zgarnąć nagrody. Po odblokowaniu jednej z technologii w drzewku poprzedzającej epokę żelaza wszystkie nagrody dotąd nie zebrane lądują w inwentarzu. Generalnie przeskok z brązu do żelaza możliwy jest (m.in dzięki tej nowości) w mniej niż 3h!
 

LEGI

Wicehrabia
Naprawdę czytam te wpisy i przeraża mnie to co się z ludźmi porobiło przez gpch. To ,że maja straty to nic dziwnego , ale to nie zasługa WG , studni itp. a gpch. Na polach ludzie trzepią ogromne ilości : towarów, pr , diamentów itd. Owszem potrzebne jest jakieś wyzwanie dla graczy siedzących przez całe dnie na grze. Ale zamiast psuć WG powinni dodać nowy tryb (solowy nie gildyjny) do pojedynków między graczami , miała to być rozumiem arena ,ale ona jest zupełnie niewystarczająca potrzeba czegoś bardziej ambitnego . A z Gpch usunąć nagrody osobiste :) W końcu pola miały być odpowiedzią na brak gvg na telefonie. I ,żeby nie spłakali się pr-owicze. Nie chodzi mi ,że ktoś ma więcej nagród z walk a o sens walk.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Ja rozumiem, że temat piątego poziomu wypraw był burzliwy, ale przejście z niego do rozważań na temat pomysłów zmian w polach chwały czy wyższości GvG nad GPCH to jednak nie jest nic związanego z wątkiem. Proszę o powrót do tematu.
 
Wszystko co tu się przedstawia, wskazuje na to że albo trzeba będzie zacząć płacić za gre by bawić się bez stresu, albo poszukać czegoś innego. Na razie jeszcze daję się grać, WG 5 poziom na razie nie wiadomo w jakiej ostatecznej formie wejdzie, więc wydaję mi się że nie ma powodu do paniki. Jednakże zgodzę się z niektórymi przedmówcami, że przydałoby się w grze coś co jest znacznie bardziej wymagające od obecnego bezsensownego klikania.
Podobnie jak @Grzechu Junior uważam że kultura wymaga, że jeśli chcemy dołączyć do dyskusji, powinniśmy wiedzieć o czym się toczy, a więc przeczytać to co było wcześniej. Tak, wiem, czytanie boli, ale przynajmniej okażemy szacunek graczom którzy wypowiedzieli się wcześniej
 
Do góry