Lato 2022 - dyskusja

mastika

Wicehrabia
@ucel , ogólnie podpada pod średnią. Robiłem ciurkiem dwie mapy, na pierwszej rzeczywiście sypało jedynkami, na drugiej trójkami. Łącznie na dwie mapki puściłem 19 cebulionów, czyli średnio te 9 - 10 na mapkę. I tak przez cały event, jedna mapka kicha, kolejna jak złoto.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jakoś wcześniejsze eventy gwarantowały max nagrodę główną za regularną grę . I nagle im się odwidziało , twierdząc że gracze pokochają eventy , gdzie trzeba wydawać diaxy by dostać nagrodę główną . Nie ma w tym krzty logiki - chociaż dla księgowych może ma , ale czy to im napędzi sakiewkę ?
kiedy niby taka zmiana nastapiła?
w każdym evencie mam stale 1/2 dodatkowe elementy. W żadnym evencie nie zauważyłem zmiany.
Zabranie czy danie pudełka nic nie zmieniło, wychodzi mi co rok (te same eventy) taki sam wynik końcowy
 

borsuk

Szlachcic zagrodowy
Przeszedłem kilkanaście ewentów pod rząd z nagrodą główną bez wydawania diamentów. W ewencie letnim na becie nie udało się bez diamentów. Na właściwym zdobyłem dokładnie tyle, ile trzeba. Wbrew pozorom to słaby wynik, bo zawsze po ewencie zostawały jedno lub dwa niewykorzystane rozszerzenia.
Problemem może być fakt, że nagroda główna ma 11 poziomów, gdyż z reguły jest 8-10 poziomów. A dzisiaj na becie wystartował Halloween i nagroda główna ma 12 poziomów.
 

Blade1984

Książę
u mnie 10pol na następnej mapce po ostatnim ulepszeniu, gdyby nie pudło nie ogarnąłbym.
Róbcie więcej farm diaxów to będzie coraz więcej rzeczy za które będzie trzeba płacic.
 

ucel

Baron
Dzisiaj wpadlo 2 razy po trzy pola i stoi niebieski daszek. Obylo sie bez diamentow :D.
Pytanie z innej beczki: mozna otworzyc kilka lupow na raz, czy trzeba klikac pojedynczo?
 

aza III

Wójt
Masakra...zmarnowalem 20 minut aby przejść mapę...
I po co? Chyba na nagrodę wybraliście największy szajs. Wszystko co fajne idzie w skrzynię za diamenty, dla zwykłych śmiertelników pakietu wsparcia.
Dodatkowo losowość...między światami przy takiej samej grze miałem jedna mapę różnicy.
 

Borisel

Hrabia
Koniec eventu - moja ocena eventu . Daję 6/10 - była możliwość zdobycia budynku głównego , jednak nie za regularną i aktywną grę ale za łut szczęścia . W moim przypadku fuksem zostały 3-4 monety , także na styk udało mi się ukończyć event . Ogólnie odgrzewany kotlet , miałem nadzieję na zmianę fabuły zadań - ale widać od kilku lat nasza Pani pirat ma sklerozę , skoro myśli że ten gubernator będzie inny .
 

piotresz

Hrabia
Dzisiaj wpadlo 2 razy po trzy pola i stoi niebieski daszek. Obylo sie bez diamentow :D.
Pytanie z innej beczki: mozna otworzyc kilka lupow na raz, czy trzeba klikac pojedynczo?
Można grupować w inwentarzu, problem jest tylko taki, że działa to ograniczenie do 100 PR czyli jeśli masz skrzynię z 8 PR to otworzysz tylko 13.
Po kliknięciu gra pyta ile skrzyń otworzyć
Skrzynia działa też w podłączeniu do zbiorów z BG czyli możesz zebrać dwie skrzynie za jednym zbiorem.

1 .png
 
Ostatnia edycja:

mastika

Wicehrabia
Nie jestem zbyt dobry z matematyki, więc możesz mi wyjaśnić jak 7 jedynek na 10 prób to jest średnia?
Nie chcę być złośliwy, ale jeśli po dziesięciu próbach, w których 7 razy wypadła jedynka wyciągasz średnią z eventu, to coś z tą matmą rzeczywiście nie tak ;) Do wydania mieliśmy 3,14*oko około 140 dublonów. Żeby zrobić max nagrody potrzeba było przejechać 11 razy mapkę. 11 mapek razy 20 przystanków, to 220 przystanków do przejechania, czyli żeby się udało, średnio jeden kompas powinien wskazywać 1,5 z groszami. A teraz gra. Po zrobieniu tylu mapek, żeby mieć nagrodę, zostało mi w zapasie kilkanaście cebulionów, czyli na mapie jeden ruch średnio dawał mi ze dwa przystanki. A to czy raz bluzgałem, bo leciały same niskie wartości, czy się głupawo cieszyłem, bo dawało dużo trójek, w rozrachunku całego eventu nie ma większego znaczenia :)
 

Gozur

Wójt
Nie chcę być złośliwy, ale jeśli po dziesięciu próbach, w których 7 razy wypadła jedynka wyciągasz średnią z eventu, to coś z tą matmą rzeczywiście nie tak ;) Do wydania mieliśmy 3,14*oko około 140 dublonów. Żeby zrobić max nagrody potrzeba było przejechać 11 razy mapkę. 11 mapek razy 20 przystanków, to 220 przystanków do przejechania, czyli żeby się udało, średnio jeden kompas powinien wskazywać 1,5 z groszami. A teraz gra. Po zrobieniu tylu mapek, żeby mieć nagrodę, zostało mi w zapasie kilkanaście cebulionów, czyli na mapie jeden ruch średnio dawał mi ze dwa przystanki. A to czy raz bluzgałem, bo leciały same niskie wartości, czy się głupawo cieszyłem, bo dawało dużo trójek, w rozrachunku całego eventu nie ma większego znaczenia :)
Nie chcę być złośliwy, ale nie zrozumiałeś tego co napisałem.
 
Pisałem już wcześniej. Oczywiście to tylko obserwacja a nie pewność. Losowanie ilości kroków to tak jak byśmy losowali 1,2,3,1,2,3,1,2,3 na kole. Po tym można było wyczuć czy po pierwszym losowaniu kolejne przyspieszyć lub spowolnić by nie trafiać 1ki. Dało się to w dużym stopniu wyczuć. Odkąd zauważyłem taką zależność ani raz nie wylosowałem dwóch 1ek pod rząd. Jeśli miałem kilka dublonów do zakręcenia pierwsza próba stanowiła punkt odniesienia a kolejne to były 2 lub 3. Finalnie na ścieżce dojechałem do 300 a na 11lvl potrzebne było dojechać do 260 ,( pozostałe lvl były z zadań) przy czym na początku mieliśmy ekstra dublony i 2x po 8 szt z zadań , które niestety zostały nieco zmarnowane bo wspomniane wyczucie pojawiło się później. Nie mniej , żeby trafić 1ki 7/10 to trzeba by było nie widzieć tego ale też mieć niebywałego pecha żeby nieświadomie losować z takim interwałem żeby były same 1ki. Nie jest raczej też tak że były dni gdzie "mechanika" losowała więcej 1ek a w inne 3ki. Chęć zarabiania przez firmę owszem , ale nie popadajmy w paranoję. Bo za chwilę dojdziemy do wniosku że tam chyba Pegasusem szpiegują i wiedzą kto losuje .....i temu to same 1ki dajemy :))
 

chemik12

Wicehrabia
Nie wiem jak u was, u mnie na 3 światach mam max bez wydania choćby 1 diamentu. I zawsze około 1 mapki byłem do przodu. Tak jak któryś z moich przedmówców - na mobilu dawało sie wyczuć kiedy naciskać by wypadało na kompasie więcej niz 1 (czyli 2 lub 3 ). Do tego po około 2 kompletne budynki z poprzednich eventów (polowałem głównie na wille). Na głównym F w sumie uzbierałem 3 komplety (2 wille, 1 kryjówka) ale tu odrobinę sypnąłem diamentów. By mieć budynek główny wychodziło mi że potrzeba 128-132 dublony czyli jeszcze kilka zostawało w zapasie.
 
Do góry