Lato 2022 - dyskusja

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To po prostu... Ciężko jest mi określić, czy to bardziej komedia, czy tragedia. Normalnie poniżej krytyki.
bo?
z czego wynika obowiązek zapewnienia głownego budynku graczom w eventach?
co innego jeżeli konieczne byłaby gotówka - że bez niej nie ma szans

ale jeżeli dają % szans, to jest sprawiedliwie
 

Borisel

Hrabia
Standardowa cena tych nagród to 1800. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że ta liczba z takim przekreśleniem może być myląca i wygląda łudząco podobnie do 1000.
Dlatego zgłosiliśmy to odpowiednim osobom, które wprowadzą stosowne zmiany w wyświetlaniu.
Więc widocznie jestem ślepy i mogę się tylko bić w pierś za mój błąd . A co do eventu na razie zbieram sobie monety i pod koniec odpalę , zobaczę co z tego wyjdzie .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jeśli zrobią wszystkie zadania? Z rozumu.
Nie, to są jakieś wasze wymogi, że gra ma dawać z eventu graczom wszystko.

Nalezy odróżnić - szanse na nagrode, od dostania jej za realne pieniądze.

Sytuacja, ze z zadań dostajesz np 9/10 elementów - reszte musisz zapłacić - niedopuszczalna
sytuacja, ze jest % szans na dostanie zestawów - jest ok bo nie jest zależna od płacenia....
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Przykładowy związek logicznego wykluczania. Dlaczego mnie to u Ciebie nie dziwi
Co tu Tobie sie wyklucza?
1 z 2?
słusznie bo to dwie osobne sytuacje.

Przerasta to Twoje rozumienie.
1. Wytłumacz co złego jest w tym, że gra nie gwarantuje pełnego sukcesu w evencie i NIE UZALEŻNIA, pogrubię NIE UZALEŻNIA zdobycia budynku eventowego od wydania diaxów.
Po porstu każdy ma 20 % szans na fragment budynku i ma farta lub nie. Tyle.
Nic w tym złego

2. Co innego jest gdy grając f2p masz szanse na 9 elementów z 10 potrzebnych. Bo wtedy jest to p2w co nie jest zjawiskiem porządanym.

I co jest zgłego w pierwszej opcji?
Czy już podejście, ze wszystkim po równo i każdy ma mieć to samo za bardzo uderzyło do głowy? Gra nie ma obowiązku niczego nam dawać.
Nie powinna różnicować sytuacji wedle stanu diaxów. (aczkolwiek może to robić bo nic jej tego nie zabrania)



i dodam jeszcze, bo zaraz mi napsizesz, że w tej 1 sytuacji moge dokupić za diaksy "podejścia" i zwiększysz szanse na cały budynek.
Otóż tak - ale nie daje Ci to gwarancji - w przeciwieństwie do wersji nr 2.

W 1 możesz wydać i 100k diaksów i nie dostać budynku całego, albo możesz wydać 0 i go mieć całego. Zwykła loteria. Nic w tym złego.
 

BooHoo

Szlachcic zagrodowy
Event, którego mechaniki nie lubię, likwidacja pudełek, które wg. mnie były fajnym pomysłem motywującym do wykonywania przynajmniej części zadań, nagroda główna taka sobie (oczywiście rozumiem, że nie w każdym evencie musi być super) - może się okazać, że dla części graczy będzie to oznaczało sporo luzu w grze.
Te Pudła niespodzianki ratowały tyłek w wypadku braku zalogowania się np 2 dni. Na przykładzie tego eventu - codziennie za wejscie na grę otrzymuję 2 dublony + dublony z zadania dziennego. Gdybym sie nie logowała codziennie - tracę szansę na codzienne dublony czyli bym ukończyła event z pełnym budynkiem - muszę kupić dodatkowe dublony za diamenty i nie mam możliwości wykorzystania koła ratunkowego w sytuacji braku pudła -niespodzianki gdzie był dodatkowy zestaw. Z góry jest założenie, że brak pudeł zrekompensują to tym, że w evencie doliczą jakieś kamienie milowe? Wolałabym jednak by te pudła-niespodzianki zostały, nawet jesli miały by zawartość chociażby tylko dodatkowego zestawu.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Te Pudła niespodzianki ratowały tyłek w wypadku braku zalogowania się np 2 dni. Na przykładzie tego eventu - codziennie za wejscie na grę otrzymuję 2 dublony + dublony z zadania dziennego. Gdybym sie nie logowała codziennie - tracę szansę na codzienne dublony czyli bym ukończyła event z pełnym budynkiem - muszę kupić dodatkowe dublony za diamenty i nie mam możliwości wykorzystania koła ratunkowego w sytuacji braku pudła -niespodzianki gdzie był dodatkowy zestaw. Z góry jest założenie, że brak pudeł zrekompensują to tym, że w evencie doliczą jakieś kamienie milowe? Wolałabym jednak by te pudła-niespodzianki zostały, nawet jesli miały by zawartość chociażby tylko dodatkowego zestawu.

kolejne błędne założenie, ze gra ma wspierać Ciebie jak nie zadbasz o swój interes.

Nie logujesz się codziennie - jesteś stratny.
W każdym evencie, czy z pudełkiem czy bez pudełka - zawsze zostaje co najmniej jeden zestaw ekstra.

jak ktoś nie gra regularnie, dzień w dzien, nie robi wszystkich zadań, w zły sposób wybiera "skoki"(w eventach ze skakaniem, jak piłkarze), źle gra w gierkach eventowych - wildlife/archeologia, to niech się nie dziwi, że potem nie ma budynku.
 

Blade1984

Książę
Prawda jest taka że niektórzy przyzwyczaili się do do tego że budynek eventowy na max poz to coś co musi być bo ukończyli event, a tu zonk, niesttey kiedy w grę wchodzi losowość (tutaj punkty z kompasu) można się przejechac, ja w tej chwili sam nie wiem czy będę miał na maxa brakuje mi dwóch map do zrobienia zeby dostac ostatnie ulepszenie, pomomo tego co niektórzy twierdzą że "spokojnie 1-2 ulepszenie wpadną więcej wpadną". W tym evencie jak w małoktórym liczy się szczęscie w ruletce, seria kilku jedynek na kompasie i mozna polec.
A co do samej nagrody głownej to nie ma za czym płakać ;) więcej warte były ulepszenia willi gubernatora, wartownik czy jego ulepszenie
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Prawda jest taka że niektórzy przyzwyczaili się do do tego że budynek eventowy na max poz to coś co musi być bo ukończyli event, a tu zonk, niesttey kiedy w grę wchodzi losowość (tutaj punkty z kompasu) można się przejechac, ja w tej chwili sam nie wiem czy będę miał na maxa brakuje mi dwóch map do zrobienia zeby dostac ostatnie ulepszenie, pomomo tego co niektórzy twierdzą że "spokojnie 1-2 ulepszenie wpadną więcej wpadną". W tym evencie jak w małoktórym liczy się szczęscie w ruletce, seria kilku jedynek na kompasie i mozna polec.
A co do samej nagrody głownej to nie ma za czym płakać ;) więcej warte były ulepszenia willi gubernatora, wartownik czy jego ulepszenie
4x4 i masa obrony - fajny budynek

co do tej losowości - zgadzam się, ale nie wierze by ktoś miał aż takiego pecha, ale zdarzyć się może, prawda. ja juz mam na przed ostatnim lvl i czekam na ostatni lvl z zadań
 
Gram w tę grę może 3 miesiące( 83 dni:)). Jak w każdym evencie budynek eventowy na max lvl to oczywisty cel. Początkowo miałem małe wątpliwości czy się uda, ale po przeliczeniu dublonów z zadań , logowań i kilku dodatkowych ze "śmieci" jak tu niektórzy nazywają wyliczyłem co potrzeba dalej. Też pomyślałem że jak ktoś będzie miał pecha i losował 1 ruch to może być kiepsko. Ale przecież nikomu nie zdarzają się same 1ki. Mało tego, przy odrobinie wyczucia można celować w 2 lub 3 ruchy( a da się to wyczuć) co oczywiście znacząco zwiększało szanse na osiągnięcie celu. W efekcie bez problemu , kto tylko robi wszystkie zadania , loguje się i oczywiście bez kupowania dublonów, da się budynek ev zdobyć , Choć niektórzy to może by chcieli obydwa rodzaje to tu już trzeba portfel użyć. Kłopot mogą mieć tylko nowi gracze których miasto nie nadąża robić zadań , lub też jeśli ktoś gra sporadycznie. Z koła kilka dodatkowych budynków do wyboru również bez problemu na max lvl . Gdyby od początku człowiek wiedział co i jak to z koła wygrało by się więcej ale narzekać nie ma co. Więc co było do wzięcia z eventu spokojnie wzięte bez żadnego wysiłku bo umówmy się robić od połowy eventu 1-2 zadania na 2 dublony to lekka nuda. No ale w tym czasie można się pobawić gdzie indziej. Oby tylko te ekstra skrzynki z 11 lvl były wartościowe bo po za tym te budynki nie wiele dają. Zobaczymy niebawem,
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie event spoko, fajne budynki potrafią wpaść. Ale jak wpadnie chorąży lub dobosz, to mnie gniecie!
Btw dobosz jest już lepszy od chorążego (co nie zmienia faktu że nadaje się tylko na epokę żelaza) bo dodaje każdemu po 1 pkt. pancerza.
A chorąży to już nieporozumienie. Postawiłem ich sztab i skasowałem po 2 dniach. A mogło na handlarza pójść...

A ile dublonów mieliście z wydarzeń losowych, bo ja jeszcze takiego nie miałem...
około 3 - 4
 

ucel

Baron
No i potwierdza sie to co ludzie na becie pisali. Wyladowalem 5 pol przed ostatnim ulepszeniem, nawet ekstra dublony ze smieci nie pomogly. Jak przyszla seria jedynek, to nic tylko usiasc i plakac. Czekam jeszcze na jutrzejsze 2 dublony, ale pewnie jedeb trzeba bedzie dokupic za diamenty :(
 

anaconda8

Baron
Fuksem udało mi się zebrać wszystkie ulepszenia, miałam nie stawiać przystani korsarza ale postawiłam bo ten niebieski dach jest ładny. :haha: Przyznam że mechanika tej gry jest pokrętna (nomen omen) ale liczę że Halloween będzie sympatyczniejsze do przejścia. Tak to już jest. Ze śmieci wpadło mi z 4 dublony, to trochę pomogło...
 
Szansę na nagrodę ma się zawsze... O ile wystarczająco dużo się wyda diamentów, tudzież realnej gotówki. Dlatego nie jest fair że nie każdy ma 100 % na główną nagrodę wykonując wszystkie zadania, więc w tym momencie przestaje być to gra F2P, a staje się P2W. Wspomaganie kasą owszem, ale żeby zdobyć na przykład jakieś dodatkowe nagrody lub drugą główną, a nie że tylko jakiś % graczy F2P ma szanse na nagrodę. U mnie w gildii parę osób musiało niestety użyć diamentów by zdobyć wszystkie części głównej nagrody, Nie ma znaczenie czy warto ją mieć czy nie. Ja zdobyłem bez problemu bez wydania ani jednego diaksa, ale nie wszyscy mieli tyle "szczęścia"
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No i potwierdza sie to co ludzie na becie pisali. Wyladowalem 5 pol przed ostatnim ulepszeniem, nawet ekstra dublony ze smieci nie pomogly. Jak przyszla seria jedynek, to nic tylko usiasc i plakac. Czekam jeszcze na jutrzejsze 2 dublony, ale pewnie jedeb trzeba bedzie dokupic za diamenty :(
nie wierze. na pewno logowałeś się dzień w dzień? od pierwszego dnia?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jedyne eventy gdzie nie ma gwarancji nagrody to te ze skakaniem - piłkarski, rugby, wiosenny - bo tak jak według helpera wybierzesz skupienei się na nagrodzie dnia, to na koniec faktycznie brakuje. Ale no, coś za coś

Inna sprawa, że Inno nie musi gwarantować max lvl co wielokrotnie pisałem.
 

Borisel

Hrabia
Inna sprawa, że Inno nie musi gwarantować max lvl co wielokrotnie pisałem.
Jakoś wcześniejsze eventy gwarantowały max nagrodę główną za regularną grę . I nagle im się odwidziało , twierdząc że gracze pokochają eventy , gdzie trzeba wydawać diaxy by dostać nagrodę główną . Nie ma w tym krzty logiki - chociaż dla księgowych może ma , ale czy to im napędzi sakiewkę ?
 

mastika

Wicehrabia
Hm, diaxy nie poszły, max budynku jest. Dublonów (wliczając jeszcze dwa za logowanie) górką mi zostało 12. Musieliście mieć wyjątkowy niefart, że nie skompletowaliście nagrody. Średnio mi wychodziło jakieś 9 dublonów na mapkę.
 

ucel

Baron
Hm, diaxy nie poszły, max budynku jest. Dublonów (wliczając jeszcze dwa za logowanie) górką mi zostało 12. Musieliście mieć wyjątkowy niefart, że nie skompletowaliście nagrody. Średnio mi wychodziło jakieś 9 dublonów na mapkę.
Wczoraj mialem piec jedynek pod rzad, razem 7 na 10 prob. Podpada pod niefart?
 
Do góry