Luźne myśli

Feandil

Wójt
1. Inno umieją w grafikę.
2. Jak mi jeszcze raz na Wyprawie, ze wspomagania czy z innych losówek wyskoczy Plan Latarni z Faros (której nigdy i tak nie postawię), to kurrr...
3 . Warto ogarnąć forum albo inne wiki, zanim przewali się masę waluty eventowej, bo "Ło, fajniej, szybciej się buduje". Szczególnie na kacu.

Gdzieś chciałem wyrzucić kilka myśli. Na spontanie.
Temat nie do rozkmin, dyskusji. Do wyrzucenia, co we łbie zalega.
A może i komuś się to przyda.

(Dwu-miesięczniak FoE'owy, miejcie litość, takie rozkminy xD)
 

Feandil

Wójt
Egipt jest najlepszy! (wincyj dziwnych walk!)
Japońców się robi mega-szybko.
Wikingowie... mają Yggdrasila.
Azteków nie robiłem, jeszcze...
 

Feandil

Wójt
Właśnie zaorałem pół wioski Wikingom, eksmitowałem ludność, produkcje w ruinach... żeby nawalić masę kamieni z jakimiś bazgrołami. To im się podoba! Jestem Dyplomatą!
 

Borisel

Hrabia
Poczekaj jak będziesz mieć w mieście ponad 200k + bezrobotnych na 50k pracujących - a zadowoleni są że hej . Chyba socjal i 500+ przyćmiewa im mózgi - szkoda tylko pracujących , że muszą pracować na tą patologię
 

mastika

Wicehrabia
O tak, problem bezrobocia jest istotnie palący, u mnie 20k tyra na prawie 60k darmozjadów, a kraina wiecznie szczęśliwa :D
 

tomallo88

Rycerz
1. Inno umieją w grafikę.
2. Jak mi jeszcze raz na Wyprawie, ze wspomagania czy z innych losówek wyskoczy Plan Latarni z Faros (której nigdy i tak nie postawię), to kurrr...
3 . Warto ogarnąć forum albo inne wiki, zanim przewali się masę waluty eventowej, bo "Ło, fajniej, szybciej się buduje". Szczególnie na kacu.

Gdzieś chciałem wyrzucić kilka myśli. Na spontanie.
Temat nie do rozkmin, dyskusji. Do wyrzucenia, co we łbie zalega.
A może i komuś się to przyda.
latarnia z faros czytaj 4*4 perla ktora daje ci masy towarow i mozesz wundowac ile wlezie biorac xx towarow... jesli dla ciebie towary sa bezuzyteczne jak ta perla to polecam usunac foe z zakladek i skasowac uprzednio miasta z serverow..

l2p than speak about it
 

smerfova

Baron
latarnia z faros czytaj 4*4 perla ktora daje ci masy towarow i mozesz wundowac ile wlezie biorac xx towarow... jesli dla ciebie towary sa bezuzyteczne jak ta perla to polecam usunac foe z zakladek i skasowac uprzednio miasta z serverow..

Do epoki modernizmu, to może ma jeszcze jakiś sens, ale później? Jestem we współczesności, więc po co mi surka z postępu (a taką mi właśnie produkowała latarnia, dopóki jej nie usunęłam)?
Budynków towarowych nie mam w mieście, więc towary nieprzetworzone tylko mi zalegają.
 

tomallo88

Rycerz
a wiesz ze towary to darmowe pkty rankingu o ktore tak wielu walczy by miec naj naj? od modernizmu tym lepiej miec towarowki bo dostajesz *2...
juz abstrahujac ze nawet za kolonie idzie ladnych pare pr urobic a co dopiero postepu gdzie masz alka i chf
 

smerfova

Baron
a wiesz ze towary to darmowe pkty rankingu o ktore tak wielu walczy by miec naj naj?
Akurat nigdy nie patrzę przez pryzmat rankingu, bo dla mnie on nie ma żadnego znaczenia.
za kolonie idzie ladnych pare pr urobic a co dopiero postepu gdzie masz alka i chf
Nieprzetworzone wpadają mi z innych budynków, które też dają lepsze korzyści. Dodatkowo, teraz wpada postęp, ale zmienię epokę i będzie wpadać modernizm, gdzie raczej pereł ludzie nie stawiają, bo są kiepskie.

Jak dla mnie Faros jest dobre na początek gry, w późniejszych epokach staje się zupełnie zbędne, bo przy dobrze rozwiniętym mieście surki i tak ma się dużo.
 

tomallo88

Rycerz
widocznie malo handlujesz skoro masz nadmiar.. mi co sie uda odlozyc po 10k kazdego z np kolonii to zaraz oddaje za prki a biora najczesciej pod gpc. po staremu za gvg nie bylo wziecia bo wiekszosc skupiala sie na dalszych epokach lepiej platnych prestizowo
 

Blade1984

Książę
Dla mnie faros jest przydatne, duzo negocjuje, wiec rozwine a jak wejde do modernizmu to prawdopodobnie zostawie, surka przyda sie na sprzedaż lub dla gildian z nizszymi epokami;)
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Do epoki modernizmu, to może ma jeszcze jakiś sens, ale później? Jestem we współczesności, więc po co mi surka z postępu (a taką mi właśnie produkowała latarnia, dopóki jej nie usunęłam)?
Budynków towarowych nie mam w mieście, więc towary nieprzetworzone tylko mi zalegają.

Towary zawsze się przydają. PCh, jeśli stawia się budynki, wchłaniają spore ilości, a i dla współgildian się przydają, do rozwoju. Sama mam masę towarów jeszcze z najstarszych epok, bo czasem zgłosi się ktoś, kto potrzebuje, to mu dam. Także przydatność tej perły zależna jest od punktu patrzenia :)
 

Pompek Mśćiciel

Szlachcic zagrodowy
Czołem. Gdzie i jak sprawdzić od kiedy gram w foe. Czy jest jakiś prosty sposób, bo prostak jestem i nie potrafię tego odnaleźć?.
Nie aktualne. Odnalazłem.
 
Ostatnia edycja:

Feandil

Wójt
latarnia z faros czytaj 4*4 perla ktora daje ci masy towarow i mozesz wundowac ile wlezie biorac xx towarow... jesli dla ciebie towary sa bezuzyteczne jak ta perla to polecam usunac foe z zakladek i skasowac uprzednio miasta z serverow..
Towary mam głównie z handlu + budynki + zadania powtarzalne +...
Choćby pierwsza strona z Ratusza:

towary.png

Zwykle wystawiam 300-400 ofert tygodniowo, naprzemiennie, każdy towar za każdy - i na każdym handlu zarabiam po kilka towarów (jak widać). Trochę też międzyepokowo - rzadziej schodzą, ale przebitka jest wtedy 100-200%, więc od razu kilkadziesiąt do przodu. Wystawienie zajmuje jakieś pół godziny... akurat, jak mi się nudzi.

Po co mi Faros, w którą najpierw trzeba władować masę PR?
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
latwiej kliknac w faros i tysiac pkt na raz z pojedynczych zbiorow niz spamowac lichwe urabiajac cale 3 szt.. interes zycia...

Otóż to. Perła sobie stoi, przynosi zyski, a zdobyte towary można sobie wymieniać dalej, w większych ilościach, ku uciesze własnej, jak i współgildian, którym można pomóc. Bez straty pół godziny dziennie. Czasem, jak to się mówi, skórka jest niewarta wyprawki ;)
 

Feandil

Wójt
Jakie 1000 punktów z Faros? Skąd taką masz? :haha: No i ile PR na to poszło? No i jakie "punkty"... ;P
Jaką lichwę? Wystawiam, ktoś chce, to kupuje. I pewnie się jeszcze cieszy. Ostatnio kumpela potrzebowała na mega szybko kilku towarów, wystawionego nikt nie miał, ja akurat tych konkretnych też (z Brązu) - kupowała u LICHWIARZY 1:10.
Jakie 3 towary? To najmniejsza ilość na raz. A wystawienie nawet takiej oferty zajmuje 3 sekundy. 1 towar na sekundę... ależ strata czasu!

Zresztą, to nie miał być temat dyskusyjny, tylko LUŹNE MYŚLI. Po to w Społeczności, a nie na Ogólnym. Gram sobie jak chcę i nikomu nic do tego.
A tomallo88 już trzeba było wprowadzić kwas, "nie masz Faros, to od razu skasuj grę"? xDD

edyta:
Jakby co, nic do Faros nie mam. Latarenka fajna jest, jak ktoś chce, to niech stawia. Mi po prostu niepotrzebna. Towarów mam aż nadto (mimo wydawania masy na GPCh), a na sensowny poziom trzeba wydać dziesiątki tysięcy PR. I tu jest główny powód, a nie te 4x4 kratki. Wolę te PR zainwestować w coś innego.
 
Ostatnia edycja:

tomallo88

Rycerz
no ja mam codzien okolo tysiac pr z miasta. zwykle ponad tysiac.. faros mam na 69poziomie a kiedys urosnie o wiele dalej. co mam z tymi pktami robic? towar oddaje dla chetnych gildii najczesciej
nie chcialem kwasu a zwrocilem uwage ze perla daje ci xxx towarow w zaleznosci od poziomu i musisz kliknac raz. by wystawic 1 oferte to juz masz rynek/towar/towar/ilosc/ilosc/wystaw. 6 klikow.. to jak mowisz temat dyskusyjny "luzne mysli" a atakujesz mnie bo zaopiniowalem iz twoje oferty to strata czasu.. dla mnie to strata czasu ale skoro ty czerpiesz fun z tego i widzisz chec to ciesze sie twoja zajawka.. kazdy ma inny powod do grania i inny sposob na gre..

koszt budowy okolo 12tys pr.. dwa tygodnie na dzien dzisiejszy. to duzo? walczac gpc pewnie i szybsciej. rabujac warzywnik nie motywujacy tez cegielka by doszla do tego
 

Feandil

Wójt
by wystawic 1 oferte to juz masz rynek/towar/towar/ilosc/ilosc/wystaw. 6 klikow..
Chyba żeby wystawić JEDNĄ ofertę, to 6 klików ;)
Jak lecisz masówkę, to jeden klik - jedna oferta. Co kilka zmieniasz tylko rodzaj towaru (1 klik), ewentualnie ilość.

No widzisz, a ja mam kilkadziesiąt PR dziennie z miasta, na GPCh walczę bez obozów, sąsiadów nie plądruję... także te tysiące PR to na razie dla mnie maaasa :)

... a Faros i tak nie potrzebuję :D


A na świecie "pobocznym" buduję Delficką. Dla fazy! O!

delficka.png

Będzie szła dalej, tylko planów na razie brak. Cza gdzieś skubnąć. Kurcze, wbrew pozorom ciężko o plany Delfickiej, mało kto buduje. Ciekawe czemu... ;/
 

Feandil

Wójt
Nie ma to jak zdobywać kolejne plany Castel'ka na podstawowym świecie:
(ta dziura w środku jednak istnieje!)

castel temp.png

a jednocześnie na innym, max for fun, testowym, gdzie nie zamierzam nawet wyjść poza Brąz i zero walki - cztery rotundy na dwóch biletach z rzędu:

rotunda temp.png

Ale spoko, zawsze można gdzieś popłynąć, opuścić gorący Egipt i wrócić do Wikingów. Władować się w zaspy, pomóc im nową wiochę zbudować... Taaa - na poletku NIEUSUWALNYCH GŁAZÓW, wszędzie dookoła.

viks temp.png

A na obrzeżach takie piękne, czyste poletka... debile.
Wciąż lubią kamienie.

FoE w tym tygodniu mnie lofffcia ;**
 
Do góry