Losowanie gildii do PCH - w kółko te same gildie

Status
Zamknięty.

Kuba010101

Szlachcic zagrodowy
Hej,

Rozmawiałem z wieloma osobami na różnych światach i to nie tylko moje spostrzeżenie, że maszyna losująca PCH się popsuła. Mamy 4 raz z rzędu tą samą gildię na PCH, powtórzeń dwukrotnych nie zliczę. Jest całkiem sporo gildii w diamencie (swoją drogą za dużo, ale to dyskusja na osobny temat), a gra w kółko losuje tych samych przeciwników. To jest na prawdę nudne.
Jeśli ktoś ma podobnie, proszę pisać. Może Inno w końcu coś z tym zrobi.
Może w końcu czas pomyśleć nad PCH, na którym spotykałyby się gildie z różnych światów (np w formie turnieju). To bardzo urozmaiciłoby rozgrywkę i dla czołowych gildii z poszczególnych światów stanowiłoby jakieś nowe wyzwanie.
 

Rafal.77

Rycerz
No rzeczywiście z tym doborem gildii jest coś nie tak. Trzeci raz mamy dwie te same gildie co w dwóch poprzednich edycjach, a teraz jeszcze mamy tak, że pięć z ośmiu gildii są te same co dwie edycje wcześniej.
 

Marik

Książę
moja gildia od 6 tur pch walczy z tą samą gildią więc system dobierania gildii lekko mówiąc spartaczony
 

Markiz.

Książę
Przecież w GPC nie walczy się z innymi gildiami tylko rywalizuje z nimi.
Jeśli się Wam nie podoba losowanie, to przestańcie marudzić i zmieńcie swoją ilość PL. W końcu to gra strategiczna i mimo wszystko czasem przy niej pomyśleć trzeba.
 

Jake Long

Baron
My już 5 raz z rzędu klepiemy 3 takie same gildie. Coś jest na rzeczy z tym losowaniem. Zmieniają się tylko przeciwnicy którzy spadają do platyny, ale siłą rzeczy jak tylko wracają na diament to spotykamy ich ponownie.

Przecież w GPC nie walczy się z innymi gildiami tylko rywalizuje z nimi.
Jeśli się Wam nie podoba losowanie, to przestańcie marudzić i zmieńcie swoją ilość PL. W końcu to gra strategiczna i mimo wszystko czasem przy niej pomyśleć trzeba.
A ten tylko narzekać będzie. I nie, nie mam zamiaru oddawać cennych punktów rozwoju tylko po to aby celowo spaść z ligi żeby do niej wrócić, bo najbardziej opłaca się w niej siedzieć. Jeżeli problem leży po stronie gry a nie gildii, to czemu gracze mają za niego płacić? Przestań torpedować takie posty bo to aż jadem zalatuje na kilometr.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Przecież w GPC nie walczy się z innymi gildiami tylko rywalizuje z nimi.
A czym się różni rywalizacja od walki? ;) ;)
Ciekawe relatywizowanie i pomieszanie pojeć :)
Podobnie:
Nie kradnie sie tylko "pladruje"?
Nie kradnie się tylko "wbija na zarobek"?
No ale trzeba ukraść bo ktoś nie pilnuje....:(
To jego wina!!! ;)
Jeśli się Wam nie podoba losowanie, to przestańcie marudzić i zmieńcie swoją ilość PL.
No tak Tobie sie podoba bezmyslne klepanie na wymianach to Wszystkim MUSI! sie podobać!
Moze dopisz i wytlumacz ze "zmiencie swoja ilość PL" oznacza brak lub ograniczenie walk na gpch prawda? A moze znasz inny tajemniczy sposob na zmniejszenie il. PL?
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
W całym tym wątku, tylko mój wpis nie jest w formie narzekania. Przeczytaj uważnie pozostałe zanim palniesz kolejną głupotę :)))
 

Persarum Rex

Zablokowany
I znowu osobiste wycieczki :) i oczywiscie ocenne :)
No ale skoro rywalizacja nie jest walką a walka rywalizacja - nie mam wiecej pytań :)
Może to kungfu sztuka walki bez walki? ;)
PS. Ja tu nie walczę z Markiz Sebbaa hi hi ja tu z nim RYWALIZUJĘ ;) - taka twoja "logika" na przykladzie - moze łatwiej bedzie zrozumieć?
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
To oczywiste, przecież nie ma żadnego systemu losowania, w po zakończeniu sezonu, zbiera się administracja FoE i ustala jakie gildie grają ze sobą. To właśnie po to jest taka długa przerwa.
@kasia2389 o ile Zespół Gry zrozumiał ten żart, mam obawy, że część użytkowników Forum nie zrozumie tego wpisu jak należy niestety.
Otrzymujemy zgłoszenia dotyczące podobnych lub identycznych składów Gildii podczas ostatnich sezonów GPC. Przyglądamy się sprawie, a wszelkie uwagi ze strony Graczy są przekazywane osobom zarządzającym grą. Nie posiadamy na chwilę obecną żadnych dodatkowych informacji na temat tego czy i ewentualnie kiedy coś w tym zakresie zostanie zmienione. Jeśli tak - odpowiednia informacja pojawi się w dziale Ogłoszenia.
 

Persarum Rex

Zablokowany
A mialo być tak pieknie ;) informatycy wszystko policzyli rozklad gildii wg. "sily" zeby w ligach była zbalansowana ilosc silnych gildii a w razie co mialy byc dolosowywane gildie z ligi nizszej (pamieta jeszcze to ktoś?) "Czar prysl" gdy gracze wymyslili wymiane (szachownicę) - wyliczenia szlag trafil - system punktacji ligowej pozostał - ograniczenie 1000 PL i system punktacji powoduje ze coraz wiecej gildii "dobija do sciany" system losujacy "nie ma wyboru" i losuje te same gildie.
Duzo tu juz bylo napisane ze mozna spaśc nie walczac - a niby jak powstrzymac gildian przed walczeniem? Kto walczy nie wiadomo, kto zamknal sektor nie wiadomo, zablokowac walk nie mozna, w ekstremalnym przypadku zdobycie 1! najslabszego sektora = zajecie 3 miejsca w gpch = awans w lidze matematycznie gildie "dąża do" 1000 PL - to tylko kwestia czasu.
Cóż tak sie konczy ustanawianie granic :(
PS gdy Inno przestanie sie to ekonomicznie opłacac dopiero wtedy nastapia zmiany
 

Markiz.

Książę
mam obawy, że część użytkowników Forum nie zrozumie tego wpisu jak należy niestety.
Oczywiście, że nie zrozumie dokładnie ta część płaczków, która ciągle narzeka, że w tej grze Inno nie chce wprowadzić takich zmian, żeby im grało się "lepiej", a właściwie, to tak jak oni chcą. Tacy ludzie mają wiele pomysłów (mądrych, lub nie), mnie osądzać, nie wypada, bo te płaczki od razu przekręcają moje słowa tak, że wygląda to jak bym to ja nakazywał graczom jak mają grać, a jest wręcz odwrotnie. Moje zdanie, jest po to, aby gracz zastanowił się czy aby na pewno sam nie popełnia jakichś błędów i stąd głupie pomysły. Od osądzanie jest wydawca gry.
Jak widać, pomysły są komentowane głównie przez płaczów w "kółeczku wzajemnej adoracji" i mają oni za nic obecne zasady, które inni gracze akceptują, co widać po ogromnej większości "nieodzywających się", czyli wyrażających milczącą zgodę z tym co jest.
Bardzo dziękuję za komentarz supportu, który wywiązuje się bardzo dobrze ze swoich obowiązków.
Pozdrawiam i życzę Zdrowych, Spokojnych oraz Wesołych Świąt, wszystkim graczom którzy je obchodzą.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Oczywiście, że nie zrozumie dokładnie ta część płaczków, która ciągle narzeka, że w tej grze Inno nie chce wprowadzić takich zmian, żeby im grało się "lepiej", a właściwie, to tak jak oni chcą. Tacy ludzie mają wiele pomysłów (mądrych, lub nie),
Moje zdanie, jest po to, aby gracz zastanowił się czy aby na pewno sam nie popełnia jakichś błędów i stąd głupie pomysły.
Jak widać, pomysły są komentowane głównie przez płaczów w "kółeczku wzajemnej adoracji" i mają oni za nic obecne zasady,
A piszesz że:
mnie osądzać, nie wypada,
Spokojnych Świąt.
 

Jake Long

Baron
Moje zdanie, jest po to, aby gracz zastanowił się czy aby na pewno sam nie popełnia jakichś błędów i stąd głupie pomysły. Od osądzanie jest wydawca gry.
A czy nie temu właśnie powinny służyć Fora dyskusyjne na temat właśnie tej gry POD LOGIEM WŁAŚNIE TEJ GRY?

Tu nie chodzi o płaczkowanie. Tu chodzi o DOINFORMOWANIE. Przeczytaj jeszcze raz PIERWSZY POST, bo widzę że celowo pomijasz temat tego posta, tylko po to aby się żalić na osoby, które mają z czymś problem. A to że takich przypadków jest więcej świadczy tylko o tym, że z systemem losowania rzeczywiście jest coś nie tak. Nie zawsze jest to narzekanie:
Hej,

Rozmawiałem z wieloma osobami na różnych światach i to nie tylko moje spostrzeżenie, że maszyna losująca PCH się popsuła. Mamy 4 raz z rzędu tą samą gildię na PCH, powtórzeń dwukrotnych nie zliczę. Jest całkiem sporo gildii w diamencie (swoją drogą za dużo, ale to dyskusja na osobny temat), a gra w kółko losuje tych samych przeciwników. To jest na prawdę nudne.
Jeśli ktoś ma podobnie, proszę pisać. Może Inno w końcu coś z tym zrobi.
Może w końcu czas pomyśleć nad PCH, na którym spotykałyby się gildie z różnych światów (np w formie turnieju). To bardzo urozmaiciłoby rozgrywkę i dla czołowych gildii z poszczególnych światów stanowiłoby jakieś nowe wyzwanie.


To oczywiste, przecież nie ma żadnego systemu losowania, w po zakończeniu sezonu, zbiera się administracja FoE i ustala jakie gildie grają ze sobą. To właśnie po to jest taka długa przerwa.
Przezabawne.


@kasia2389 o ile Zespół Gry zrozumiał ten żart, mam obawy, że część użytkowników Forum nie zrozumie tego wpisu jak należy niestety.
Otrzymujemy zgłoszenia dotyczące podobnych lub identycznych składów Gildii podczas ostatnich sezonów GPC. Przyglądamy się sprawie, a wszelkie uwagi ze strony Graczy są przekazywane osobom zarządzającym grą. Nie posiadamy na chwilę obecną żadnych dodatkowych informacji na temat tego czy i ewentualnie kiedy coś w tym zakresie zostanie zmienione. Jeśli tak - odpowiednia informacja pojawi się w dziale Ogłoszenia.
Na taką odpowiedź liczyłem, a nie na trolling.

Autentycznie, część osób tutaj komentujących powinna znaleźć jakiś lepszy sposób na wyładowywanie emocji. Od tego nie jest forum dyskusyjne, a już co więcej dział dyskusje.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Taka wypowiedź z forum en. (Sorry za tlumacza google):
"Jesteśmy dużą gildią z kilkoma świetnymi wojownikami. Zajmujemy 7. miejsce w naszym świecie pod względem punktów, ale to nie znaczy, że walczymy z kilkoma osobami wokół nas pod względem umiejętności walki, ale wciąż mamy do czynienia z nimi tydzień po tygodniu. Jak to jest w ogóle uważane za uczciwy konkurs, jeśli ciągle walczysz przeciwko tym samym gildiom za każdym razem. To, co odkryłem, zwłaszcza w ciągu ostatnich 12 miesięcy, to wielu mniej doświadczonych graczy, którzy dołączają do naszej gildii, a następnie przechodzą dalej, gdy już się ugruntowali i zdali sobie sprawę, że istnieją gildie, które mogą dać im trochę więcej niż my. . W zeszłym roku straciłem sześciu najlepszych wojowników na rzecz tych super gildii, z których trzech było oficerami gildii, a jeden, wielkim kapitanem GBG. Teraz muszę spróbować je zastąpić i nie tracić czujności, walcząc z nimi. To zamienia się w koszmar, nigdy nie myślałem, że gra, w którą zacząłem grać dla przyjemności, może powodować tyle stresu w prawdziwym życiu! Wydaje się, że jedynym sposobem na ich pokonanie jest dołączenie do nich. Co naprawdę pokonuje cały obiekt, super gildie staną się jeszcze większe, a moja gildia (którą budowałem przez ostatnie 7 lat) straci swojego lidera i kolejnego czołowego wojownika. Ponadto, gdy dwie najlepsze gildie zdecydują, że współpracują, wymiana sektorów dla reszty z nas wychodzi przez okno. Mam około tuzina członków online, którzy teraz jęczą, ponieważ posiadamy 3 sektory (z których 2 są atakowane) wokół naszej bazy i nie ma ich dostępu do reszty mapy przez następne 3 godziny! Zastanawiam się, ilu z tych członków opuszczę, zanim rozpocznie się następny sezon? !!"
Na innych serwerach tez chca zmian :)
 

Arisei

Baron
Cos rzeczywiscie jest na rzeczy tez kolejne gpc i czesto te same gildie z nieznacznymi zmianami. W poprzedniej gildii, ktora co sezon spadala z diamentu i do niego wracala po powrocie zawsze miala pewna gildie dlugo utrzymujaca top1 i cos tam jeszcze z top10, ze od razu bylo wiadomo, ze spadnie.
 

Bożka123

Hrabia
W zeszłym roku straciłem sześciu najlepszych wojowników na rzecz tych super gildii, z których trzech było oficerami gildii, a jeden, wielkim kapitanem GBG. Teraz muszę spróbować je zastąpić i nie tracić czujności, walcząc z nimi.
To dowód na to, że wszystko jest jak najbardziej OK. Zbuduj taką gildie, żeby wszyscy chcieli grać u Ciebie. Proste.
 

Persarum Rex

Zablokowany
To dowód na to, że wszystko jest jak najbardziej OK. Zbuduj taką gildie, żeby wszyscy chcieli grać u Ciebie. Proste.
Zacytowalem wypowiedź jednego z graczy na anglojezycznym forum jako przyklad że nie jesteśmy odosobnieni w krytykowaniu gpch i nie tylko u nas gildie sie powtarzaja od pewnego czasu w losowaniach gpch. Poprostu Inno cos "pokombinowalo" nie informujac graczy lub wadliwy system punktowo-ligowy do tego doprowadzil.
 

Bożka123

Hrabia
System nie jest wadliwy, a cytat wskazuje, że płaczki są wszędzie. Zrób sprawny wątek 2,0 (1,93 staje się standardem), dawaj 10000 PR nagrody za 3 miesiące bycia top 3 na PCh itd itp. Przede wszystkim nie jojcz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry