Ciekawostki GPCH

kooboo

Szlachcic
Wynik typa na 1 miejscu w gildii po ostatniej edycji :)
Jakby kogoś interesowało, to szansa na otrzymanie 10prów w diamentowej lidze wynosi ok. 35,7% na walkę. Oznacza to, że wg statystyki gracz z 1 miejsca otrzymał tę nagrodę 3927 razy czyli 39270 prów. Przez cały okres trwania GPCH to prawie 149pr na godzinę lub po prostu 3570pr na dobę.

Z innych wartych wspomnienia nagród, to także 27250 surowców, ok. 2633 losowych żołnierzy i ok. 5260 diamentów.

Nie dziwne zatem, że GPCH spowodowały przetasowanie w listach rankingowych i poważne zainteresowanie statystykami ataku i obrony (w ataku) :)

1610980532603.png
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Bardziej interesujący jest fakt, że pozostali mają bardzo mało w porównaniu do top 1.
 

Borisel

Hrabia
Mi ledwo robi się 600 walk - bo średnio mnie to rajcuje ale niezłe wyniki widzę niektórzy osiągają . Mnie interesuje też ile był max % oporu jaki udało się osiągnąć w polskim serwerze (u mnie norma to 60 oporu i dalej już nie dam rady przechodzić)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
U mnie 65, a po zbiorach z Krakena daję radę jeszcze ok. 20. Pod warunkiem, że mogę ominąć stado gwoździ ;)
 
Ostatnia edycja:

kooboo

Szlachcic
Bardziej interesujący jest fakt, że pozostali mają bardzo mało w porównaniu do top 1.
Powiedziałbym, że każdy orze ile może, top 1 po prostu ma warunki i zaparcie, aby mieć grę na zawołanie tuż obok swojego życia :)
Zakres 3,5 do 5k nawet w porównaniu do 1 wcale nie jest bardzo mały, osobiście uważam, że to bardzo dobry wynik :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wydaje mi się że najwięcej korzystają ci z nocnych manewrów oczywiście uwzględniając wymiany z inną gildia. Nie da się tak zawalczyć bez wymian.
Tutaj również nie jest ilość nabitego oporu ważna bo osoby które posiadają kilka tysięcy walk muszą bić głównie na 4 lub więcej obozach. Mamy przykład 1000 walk dziennie na załączniku.

Ja tam gratuluję i nie żałuję. Sama nie mam możliwość jak i chęci bicia non stop co 4h.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tutaj również nie jest ilość nabitego oporu ważna bo osoby które posiadają kilka tysięcy walk muszą bić głównie na 4 lub więcej obozach.
Też tak myślę. Tylko czasem trzeba zdobyć słabiej obstawiony sektor. Uczestniczy w tym mistrz czy pozwala "odwalić" czarną robotę gildii?
 

ismael

Szlachcic
Wszystko fajnie tylko ja przy 2500 walk dostałem tylko 2980 pr, 3000 towarów i 400 diamentów w diamentowej :)
Dodatkowo trzeba to podzielić przez gpch i 3 dni przerwy. Czyli 14 dni
Dla 212 pr dziennie mam wyrzucać pół miasta i wstawiać place ??? Bo wątpię, abym przekroczył przy dużo większym ataku nawet 5 tysięcy walk
Przez ten czas poświęcony na bicie tych sektorów więcej pr zarobi się na wrzutkach
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wszystko fajnie tylko ja przy 2500 walk dostałem tylko 2980 pr, 3000 towarów i 400 diamentów w diamentowej :)
Dodatkowo trzeba to podzielić przez gpch i 3 dni przerwy. Czyli 14 dni
Dla 212 pr dziennie mam wyrzucać pół miasta i wstawiać place ??? Bo wątpię, abym przekroczył przy dużo większym ataku nawet 5 tysięcy walk
Przez ten czas poświęcony na bicie tych sektorów więcej pr zarobi się na wrzutkach
Tak i nie. Jak już pisałam potrzebna jest druga gildia do wymiany i równie nakręcony osobnik na Pola. W nocy można spotkać do kilku osób w bardzo aktywnej gildii a są noce gdzie jest tylko jedna osoba. To 4 sektory wymieniane na 4 obozach już dają nam spokojnie wynik powyżej 5000 na koniec pól.
Też tak myślę. Tylko czasem trzeba zdobyć słabiej obstawiony sektor. Uczestniczy w tym mistrz czy pozwala "odwalić" czarną robotę gildii?
Ja nawet sądzę że osoby takie bardzo 'gildyjne' które mają kilka tysięcy walk to nie mają o 24 nawet 30 oporu.
Czyli tak żuczki robią na mniejszej ilości obozów a reszta walczy dopiero przy 6 obozach dla pewności :hide:
Oczywiście nie wszyscy. Oczywiście nie twierdzę że jest tak w danym przypadku. Oczywiście chciałbym żebym się myliła.

Chyba najwięcej walk ile widziałam na gracza to 14 tys i nie był on w mojej gildii.
 
Przez ten czas poświęcony na bicie tych sektorów więcej pr zarobi się na wrzutkach

jeśli oszukuje się graczy, którzy na czacie oddają miejsca za 1.9, a Ty piszesz że wbijesz i perfidnie i po chamsku wbijasz na blok, jeśli dołącza się do gildii tylko po to żeby każdemu jej członkowi wbić do perły na blok i uciec do kolejnej gildii i robić podobny manewr, to pewnie masz rację. Osobom, które grają na Brisgard i nie znają tego cwaniaka, radzę uważać.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Pani supporter Natalio czy pani czyta co pani pisze?
"
Czyli tak żuczki robią na mniejszej ilości obozów a reszta walczy dopiero przy 6 obozach dla pewności :hide:
Oczywiście nie wszyscy. Oczywiście nie twierdzę że jest tak w danym przypadku. Oczywiście chciałbym żebym się myliła."
Dla pani supporter gracze to "żuczki"?
Jak pani nie twierdzi że tak jest to po co pani pisze?
Oczywiście ten mój post jest do usunięcia bo nie na temat.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dla pani supporter gracze to "żuczki"?
Chyba się czepiasz słówek. Są Gracze, którzy właśnie tak traktują gildię. Zgadzam się z Natalią w 100%. To, czy top 1 z gildii kooboo tak właśnie gra, tego nie wiadomo i nie można nikogo posądzać o zagrania nie fair bez sprawdzenia faktów.
 

midh

Wójt
To, czy top 1 z gildii kooboo tak właśnie gra, tego nie wiadomo
ale przyznaj bez zbednej kurtuazji - nie wierzysz w to co piszesz hm ?
modus operandi jest banalny - w nocy bijesz ile sie da i jak szybko sie da minimum z 4 obozow, markujesz bicie z mniejszej liczby na tyle zeby nie bylo szumu, w dzien natomiast z czystym sumieniem bijesz juz tylko bez oporu majac konkretna wymowke, ze bijesz pol nocy dla dobra gildii i juz masz zbyt wysoki opor
brzmi nawet prawdopodobnie dla kogos kto bije w dzien czyli 90 % gildii, zawsze tylko zastanawialo mnie czemu nikt nie zauwaza ze ta osoba z tym ogromnym oporem o 22 nadal bije szybciej niz wiekszosc ludzi w gildii
jesli takie zachowanie tolerowane jest odgornie to mozna zrobic tylko 2 rzeczy: odejsc albo sie z tym pogodzic
kooboo ma racje wynik 3.5-5k to rewelacyjny rezultat i poswiecajac sporo czasu, bo czas jest naistotniejszy mozna go osiagnac grajac uczciwie
 

Blade1984

Książę
a ja jestem ciekaw po ile walk by mieli niektórzy z tych topów gdyby nie obozy. Oczywiście żeby nie było że jestem przeciwnikiem stawiania obozów, są więc normalną rzeczą jest że się je wykorzystuje. A co do tego że słabszych graczy puszcza się do walki bez obozów to niestety częsta praktyka wśród dużych gildii.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
modus operandi jest banalny - w nocy bijesz ile sie da i jak szybko sie da minimum z 4 obozow, markujesz bicie z mniejszej liczby na tyle zeby nie bylo szumu, w dzien natomiast z czystym sumieniem bijesz juz tylko bez oporu majac konkretna wymowke, ze bijesz pol nocy dla dobra gildii i juz masz zbyt wysoki opor
brzmi nawet prawdopodobnie dla kogos kto bije w dzien czyli 90 % gildii, zawsze tylko zastanawialo mnie czemu nikt nie zauwaza ze ta osoba z tym ogromnym oporem o 22 nadal bije szybciej niz wiekszosc ludzi w gildii
Zgadza się. W ten sposób niektórzy traktują gildię. Przyznam, bez zbędnej kurtuazji, że takie miałam podejrzenie, patrząc na same wyniki. Dopiero po sprawdzeniu gildii wycofałam się, bo nie sądzę żebyście dali się tak wykorzystywać. :)
Nasze wyniki są po prostu bardziej zrównoważone. Top 1 ma prawie 11k walk (nie liczę negocjacji), ale jest to niespełna 8% walk stoczonych przez gildię.
 
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
Na gvg da się zobaczyc kto postawil obleg ile walk zrobił kiedy itd. na gpch da się kto i kiedy postawił budynek reszty się nie da? Niby jest Helper ale czemu Helper a nie tak jak w gvg?
 

Lider Dęblin

Szlachcic
Bez wymian sektorów między gildiami i dużej ilości obozów raczej nie jest możliwe wbicie tylu walk, no chyba że ktoś nie śpi, je i wypróżnia się przed komputerem albo ma zmiennika :haha:
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Bez wymian sektorów między gildiami i dużej ilości obozów raczej nie jest możliwe wbicie tylu walk, no chyba że ktoś nie śpi, je i wypróżnia się przed komputerem albo ma zmiennika
Bez wymian sektorów między gildiami i dużej ilości obozów z pewnością nie jest możliwe wbicie tylu walk, nawet jeżeli ktoś nie śpi, je i wypróżnia się przed komputerem albo ma zmiennika. ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wymiany między gildiami dużo dają, jednak ja uwielbiam czy też wole wyścigi i walkę o sektory z inną wroga gildią. Sprawia mi to większą radość niż o godzinie X zapraszamy na wymianę sektorów.
 

kooboo

Szlachcic
Troszkę się zgubił główny motyw dyskusji, więc może zacznę od sprostowania, że w moich wyliczeniach popełniłem błąd, bo nie uwzględniłem szansy na samą nagrodę, która wynosi oficjalnie 48%, więc aby realniejsze liczby nagród osiągnąć, należy podzielić wszystko z grubsza przez dwa. Co i tak jest imponujące.

Teraz widzę, że wiele osób stara się oceniać siebie przez pryzmat wyniku na gpch. W świetle 11000 walk praktycznie wszyscy wyglądają blado, więc wylewają się jakieś dziwne frustracje. Bez sensu. Nie o to chodziło.

Niepotrzebne takie emocje, chciałem pokazać ciekawostkę, wynik, który sam w sobie jest imponujący i rzadko się widzi takie ilości walk. Ba, te 3-5 tys. to świetne wyniki.
Osobiście nie miałbym zdrowia, czasu i ambicji nawet do połowy tej wartości dotrzeć (mój rekord to coś ok. 2200, dawno temu, teraz zwykle z 1000) i wcale nie czuje się przez to gorszy, a tym bardziej nie twierdzę, że nasza gildia jest najlepsza, bo udało się nafarmować tyle walk. Tak, nafarmować.

Parę osób rozprawia również o tym, że gdyby nie wymiana, to by wynik nie był możliwy. Oczywiście, że nie. A gdyby nie Redbull, to Felix Baumgartner nie skoczyłby z krawędzi kosmosu. A gdyby nie poprzednie, nieudane próby zdobycia K2 zimą, to najnowsza też pewnie by się nie udała, itd. itd. tylko co to ma do rzeczy?

11000 walk to oczywiście nie jest wynik indywidualny, bo to nakład pracy tej osoby, ale także przymykanie oka na pewne sprawy przez resztę gildii :)

Wyczyn dla wyczynu, a nie prztyczek w czyjkolwiek nos. To jakby się gniewać na dragstery, że jeżdżą 400kmh, ale fotelika dla dziecka tam nie wciśniesz :D

Jeśli o mnie chodzi, to GPC powinno mieć jeden ranking na całą Europę, gildie mieszane ze wszystkich serwerów i anonimowe - żadnych herbów, nazw. Wtedy byłoby ciekawie, bo by się walczyło naprawdę. Ale ten temat jest o czym innym, o wyniku osiągniętym w obecnych warunkach, a nie gdybaniem, co by było gdyby to czy tamto.

Wszystko fajnie tylko ja przy 2500 walk dostałem tylko 2980 pr, 3000 towarów i 400 diamentów w diamentowej :)
Dodatkowo trzeba to podzielić przez gpch i 3 dni przerwy. Czyli 14 dni
Dla 212 pr dziennie mam wyrzucać pół miasta i wstawiać place ??? Bo wątpię, abym przekroczył przy dużo większym ataku nawet 5 tysięcy walk
Przez ten czas poświęcony na bicie tych sektorów więcej pr zarobi się na wrzutkach
Tak, popełniłem błąd w matematyce wyżej.
Co do reszty, to absolutnie nikt nic nie karze, to jest właśnie fajne w FoE, że każdy sobie może grać jak mu się podoba, niekoniecznie optymalnie pod kątem walk na gpch czy punktów w rankingu.

Nie ma się co spinać ludzie, to tylko gra, a nie walka o złote kalesony ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@kooboo, nie bardzo wiem skąd wyciągnąłeś wnioski:
Teraz widzę, że wiele osób stara się oceniać siebie przez pryzmat wyniku na gpch. W świetle 11000 walk praktycznie wszyscy wyglądają blado, więc wylewają się jakieś dziwne frustracje. Bez sensu.
Gdzie to wyczytałeś?
udało się nafarmować tyle walk. Tak, nafarmować.
O tym też była mowa
Parę osób rozprawia również o tym, że gdyby nie wymiana, to by wynik nie był możliwy. Oczywiście, że nie.
Jedna osoba miała wątpliwości (?), pozostali są tego pewni.
a to jest temat, na który rozmawialiśmy:
przymykanie oka na pewne sprawy przez resztę gildii

Gildia, która nie przymyka oczu na pewne sprawy, ma następujące statystyki i powód do frustracji:
Łącznie zrobiliśmy 137 521 walk, negocjacji 3303,
23 osoby przekroczyły 2K walk.
25 osób przekroczyło 1K walk.
10 osób zrobiło mniej niż 500 walk
Topka:
 

Załączniki

  • GPC.png
    GPC.png
    205 KB · Wyświetlenia: 94

Persarum Rex

Zablokowany
Przykład powyżej potwierdza że losowanie do gpch jest niesprawiedliwe.
Powinno być rozstawione po 2 duże gildie = możliwość "szachownicy" i ~140000 walk "do podziału na gildian" inne losowanie powoduje że możliwych walk "do podzialu" jest znacznie mniej i to zależy tylko od losowania niestety.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przykład powyżej potwierdza że losowanie do gpch jest niesprawiedliwe.
Powinno być rozstawione po 2 duże gildie = możliwość "szachownicy" i ~140000 walk "do podziału na gildian" inne losowanie powoduje że możliwych walk "do podzialu" jest znacznie mniej i to zależy tylko od losowania niestety.

Kategorycznie przeciw ustawianiu gildii w ligach.
 
Do góry