Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

Arox

Baron
Ale przecież rudę z Marsa zdobywa się na mapie prowincji, a nie w kolonii. A dostęp do map jest cały czas i do wszystkich, niezależnie od epoki. Kolonia może sobie zniknąć, mapa zostaje.
Nie... Mapa jest zablokowana gdy przejdziesz do kolejnej epoki i nie można wydobywać tam rudy. Rudę produkujesz na Ziemii
1585762344301.png
 

ISsKRA

Szlachcic
Z rudą zrobili mały psikus :)
Ale mam też inne pytanie, jeśli mapa znika, znikają też "towary" odkryte na tej mapie, czy tym samym by produkować coś na ziemi z marsa nie będzie żadnych towarów zwiększających produkcję?
 

Arox

Baron
Z rudą zrobili mały psikus :)
Ale mam też inne pytanie, jeśli mapa znika, znikają też "towary" odkryte na tej mapie, czy tym samym by produkować coś na ziemi z marsa nie będzie żadnych towarów zwiększających produkcję?
Nie no... Mapa jest tylko nie można zdobyć rudy... towary odkryte zostają, spokojnie.
 

Rafal.77

Rycerz
No tak, ale co mi po tym, że mogę produkować te towary na Ziemi jak nie mam tam miejsca na takie budynki? Na Marsie mam kolonię z 14 fabrykami i fajnie się produkuje towary.
Dziwnie to wymyślili, mam nadzieję, że zmienią to trochę i zostawią kolonię na Marsie i będzie można produkować tam towary.
 

Arox

Baron
No tak, ale co mi po tym, że mogę produkować te towary na Ziemi jak nie mam tam miejsca na takie budynki? Na Marsie mam kolonię z 14 fabrykami i fajnie się produkuje towary.
Dziwnie to wymyślili, mam nadzieję, że zmienią to trochę i zostawią kolonię na Marsie i będzie można produkować tam towary.
Akurat informacja że stracimy kolonię była już od początku wprowadzenia Epoki Marsa... więc nie zostawią.
 
Nie... Mapa jest zablokowana gdy przejdziesz do kolejnej epoki i nie można wydobywać tam rudy. Rudę produkujesz na Ziemii

A widzisz, to jest ta najcenniejsza w tym wszystkim informacja, której we wcześniejszych wypowiedziach brakło. Dziesiątki pytań, setki spekulacji, tysiące niedopowiedzeń, a w tym wszystkim dopiero pierwszy, porządny konkret. Dziękuję.
 

piotresz

Hrabia
Ciekawa nowość na Becie.
Pojawiły się znaczniki prowincji wskazujące członkom gildii, którą prowincją gildia jest zainteresowana a którą należy ignorować. To chyba ładnie pozwoli koordynować atak. Na razie to tylko znaczniki, być może pójdą dalej za sugestiami graczy, żeby te ignorowane były np. zablokowane do zbędnych ataków.
I druga nowość: nowe otoczenie miasta - pojawiła się nowa grafika - nie pojedyncze drzewa jak teraz ale lasy, łąki, plaże, skały.
Nowy wygląd mają też Rytualny Płomień, Święte Obserwatorium i Tarasy.
Mały plus za wrażenia artystyczne.
 

piotresz

Hrabia
I jeszcze zadania powtarzalne
Belt Issues:
((Win 20 Battles) or (Solve very complex negotiation)) AND (pay lots of goods)
Education Investment:
Buy 20 FP and pay some supplies.
Space Production:
Finish 6 24 hr productions.
History of Earth:
(4 Incidents) or (4 antique dealer exchanges)
Astronaut Training:
(Recruit 5 units of current age) or (pay lots of goods)
Space Food:
8 productions in a Space Farm
Victory Streak:
12 wins in a row
Belt Transfer:
(Gain 30000 population) or (pay lots of goods)
Law and Goods:
((Defeat Large Army) or (Finish 15 5 minute productions)) AND (Gather 500 goods)
Belt Court:
((Defeat Very Large Army) or (Complex Negotiation)) AND (4 hour production 8 times)
Collaborating Planets:
(Gather 1.4M supplies) AND (Gather 2.2M coins)
Smart Colonists:
(Spend 200 FP)
Investments:
(Spend 150 FP)
Peace in the Belt:
(Defeat 40 Units) or (Complex Negotiation)
Social Actions:
(Aid 30) or (Spend 400 Tavern Silver)
 

DeletedUser19842

Guest
Rozszerzenia kolonii z Marsa przydadzą się w SAAB? Czy to będzie osobny zestaw rozszerzeń?
 

piotresz

Hrabia
W GPC na Becie pojawił się ranking Gildii
Po kliknięciu na logo Gildii widzimy punktacje np: 450/651 LP
Ma to oznaczać nasz dotychczasowy dorobek punktowy.
W okienku klasyfikacji edycji GPC z kolei widzimy ile punktów ligowych zdobywamy.
Przekroczenie w pokazanym przypadku liczby 651 spowoduje awans do wyższej ligi.
Wszystkie gildie widoczne na tym skrinie mają bardzo ranking 450-453/651
Tak przynajmniej doczytałem w opisie.

GBG 1.pngGBG 2.png
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
He he, jak detektywi na Becie i tak rozgryźli cały system MMRów sami, to Inno zdecydowało się to wreszcie ujawnić, choć wcześniej nie chcieli, żeby dodatkowo nie komplikować GPC :)) Przemianowali punkty MMR na Punkty Ligowe i widać ile każda gildia ich ma i ile zdobędzie za konkretną lokatę na koniec turnieju. Dzięki temu łatwiej będzie z góry wiedzieć które gildie spotkają się na polu, bo gildie są umieszczane na polach wg ilości MMR. Istniały wcześniej skrypty do zbierania tych danych, teraz te dane będą ogólnodostępne.
 

piotresz

Hrabia
Tak wygląda punktacja po kilku dniach, o której pisałem wcześniej. Dotyczy Złotej Ligi.
Czy w wyższych jest inna punktacja ?
Za to klarowna wydaje się teraz sprawa awansów i spadków

GBG 3.png
 

DeletedUser16504

Guest
Z tego co tu przeczytałam wynika, że po przejściu do SAAB stracę na amen możliwość produkcji rudy marsjańskiej. A co jeśli nie zgromadzę jej tyle, żeby zaliczyć wszystkie technologie na asteroidach? Coś mi tu nie gra. Mylę się?
 

ISsKRA

Szlachcic
Będzie budynek produkcyjny, który pozwoli Ci ją produkać. Z tym że tak małe ilości na dobę czy dwa dni, więc lepiej zbierz odpowiednią ilość zanim zmienisz epokę. Potrzeba jej 11500 jeśli dobrze pamiętam
 

bartekmod

Książę
Z tego co tu przeczytałam wynika, że po przejściu do SAAB stracę na amen możliwość produkcji rudy marsjańskiej. A co jeśli nie zgromadzę jej tyle, żeby zaliczyć wszystkie technologie na asteroidach? Coś mi tu nie gra. Mylę się?

ja cały czas zbierałem marsa mam teraz 73k rudy i 268k towarów
 
Do góry