Czarna lista handlu/wymian

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Zawsze przy zawieraniu umów handlowych, których wymiana nie jest obsługiwana przez mechanikę Gry zalecana jest ostrożność.

Lista została utworzona na prośbę Graczy i ma jedynie charakter poglądowy. Jest tworzona na podstawie zgłoszeń Graczy dla innych Graczy w celach informacyjnych. Obsługa gry nie jest zobligowana do weryfikacji prawdziwości zamieszczanych zgłoszeń, a tym samym umieszczenie osoby na liście nie jest równoznaczne z potwierdzeniem zaistnienia opisanej sytuacji.

Aby zachować porządek i uniknąć rzucania pustych oskarżeń zgłoszenie powinno zawierać:
  • Datę
  • Nazwę świata na którym sytuacja miała miejsce
  • Nick osoby, która nie dotrzymała ustaleń
  • Krótki opis sytuacji
  • Zrzut ekranu z widocznymi ustaleniami (czat lub wiadomości) oznaczony tagiem: Spoiler
  • Zrzut ekranu potwierdzający wywiązanie się ze swojej części umowy oznaczony tagiem: Spoiler
Niniejsza czarna 'lista' jest nieformalnym mechanizmem kontroli społecznej - miejscem gdzie można ostrzec przed nieuczciwymi praktykami podczas handlu innych Graczy.

Uwaga:
Zasady Forum obowiązują również w tym temacie, w związku z czym:
  • posty niezgodne z tematem (nie będące poprawnymi zgłoszeniami) mogą zostać zmienione lub usunięte.
  • prezentowane treści powinny być cenzuralne. Jeżeli na zrzutach ekranu znajdują się treści niewłaściwe - przed umieszczeniem ich na forum powinny zostać w stosowny sposób ocenzurowane.
 
Ostatnia edycja:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Zgłoszeni Gracze:
  • zimnyyyyyyy
  • zapomniany87
  • Billo
  • Master13
  • O-K-R-A-D
  • MieszkoMójKoleszko07
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
[Post przykładowy- zbieżność nicków przypadkowa]:

Zgłaszam: Zyleta1991
Świat: Arvahall
Powód: Dnia 16.01.2018 umówiłem się z tym Graczem na wymianę 100 PR. Wpłaciłem mu PR, ale on nie wywiązał się ze swojej części umowy - uważajcie na niego!

Proszę o wpisanie go na listę.

Capture 2018-01-02 at 22.34.25.png

Capture 2018-01-02 at 22.34.46.png

Capture 2018-01-02 at 22.35.08.png

Capture 2018-01-02 at 22.35.34.png

Capture 2018-01-02 at 22.45.21.png
 

DeletedUser19495

Guest
Data: 19.02.2018
Świat: Brisgard
Nick: zimnyyyyyyy
Powód: szukałem kogoś do wymiany PR napisał na szept po czym jak mu wrzuciłem 60PR się zaczął wyśmiewać że on szlachta i daniny mu się płaci
polecam dać mu ignora jeszcze zanim się z nim będzie miało kontakt...
Co bardziej denerwujące to koleś robi to od 3 lat i się z tym nawet nie kryje a do tego jest top5 na świecie B :/
Dowód:
5a8afff586d7d.png

Proszę o wpisanie go na listę.
 

DeletedUser16409

Guest
08 kwietnia 2018 r.
światy Brisgard - Fel Dranghyr
zapomniany87
Ww zaproponował wymianę pr między światami i nie dotrzymał umowy, tzn nie wrzucił umówionych (żadnych) pr w moją perłę
zapomniany87.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20802

Guest
Świat: Cirgard
Nick: Billo
Powód: 11.02.2019 szukałem kogoś do wymiany PR między światami A i C. Gracz Billo napisał na szept, jak mu wrzuciłem 80PR na C w Alcatraz to kontakt się urwał. Dodatkowo okazało się, że od początku chciał oszukać bo nie posiada konta na A, czego nie sprawdziłem przed wymianą. Z tego co słyszałem to ten gracz oszukał już sporą ilość osób i nie tylko ja zgłaszałem sprawę do supportu.
Dowód wrzucenia 80pr u gracza Billo:
upload_2019-2-13_20-34-24.png
Niestety nie posiadam screena z opisem rozmowy z szeptu.

Proszę o wpisanie go na listę.
 

Załączniki

  • upload_2019-2-13_20-25-54.png
    upload_2019-2-13_20-25-54.png
    410,5 KB · Wyświetlenia: 78
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20965

Guest
Świat: Cirgard
Nick: Billo
Powód: 09.04.2019 szukałem na czacie kogoś do kupna kompletu surki na Strażnika Żywiołów za PR między innmi Gracz Billo napisał na szept, że ma surkę za 140 PR mam mu wysłać zaproszenie do znajomych. Następnie wpłacić na Zeusa i wystawić oferty do zdjęcia wrzuciłem 140 PR w Zeusa to poprosił 5 minut czasu i tu kontakt się urwał. Wysłałem list z ponagleniem ale byłem zbywany i ignorowany.

Dowód wpłaty 140 PR do Zeusa gracza Billo :

zbywanie :
 

Załączniki

  • billo wpłata.jpg
    billo wpłata.jpg
    107,1 KB · Wyświetlenia: 146
  • Billo konwersacja1.jpg
    Billo konwersacja1.jpg
    120,5 KB · Wyświetlenia: 153
  • Billo konwersacja2pr.jpg
    Billo konwersacja2pr.jpg
    97,5 KB · Wyświetlenia: 138
  • Billo konwersacja3.jpg
    Billo konwersacja3.jpg
    135,2 KB · Wyświetlenia: 132
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Belir

Szlachcic
Nick: Master13
Świat B

19 pr mam mniej. Aż dziwne, że zimny i spółka jeszcze funkcjonują i oszukują wszystkich. To mafia, której chyba administracja nie ruszy, bo mogą ich zniszczyć. Czekałem i czekałem, oferty w końcu w ogóle nie ściągnął, a nie mogę stać z GPC.
2020-01-12 21_58_09-Forge of Empires.png
 

Gadabout

Szlachcic zagrodowy
Załączam ponownie screeny, ukazujące oszustwo gracza Master13 na 100PR między światami B i G. Ponownie, bo poprzedni post został usunięty. Nie dość, że support nie chce ruszyć palcem, by coś zmienić w sprawie oszustw, to jeszcze usuwa posty ukazujące oszustwo gracza i swoją indolencję. Masakra.
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    58,1 KB · Wyświetlenia: 98
  • 2.jpg
    2.jpg
    79,8 KB · Wyświetlenia: 98
  • 3.jpg
    3.jpg
    56,8 KB · Wyświetlenia: 87
  • 4.jpg
    4.jpg
    86,2 KB · Wyświetlenia: 82

marar1

Szlachcic zagrodowy
  • 25.04.2020
  • Brisgard
  • zimnyyyyyy
  • wycenił komplet do perły KT na 500 PR, po wrzutce do Arki, natychmiast zamknął znajomość

  • OSTRZEGAM PRZED OSZUSTEM!
 

Załączniki

  • 2020-04-25 (2).jpg
    2020-04-25 (2).jpg
    142,6 KB · Wyświetlenia: 159

Ferdinand

Baron
Data: 1-6.06.2020 r.
Świat: Dinegu
Nick: O-K-R-A-D
Opis sytuacji: Z graczem o powyższym nicku od dłuższego czasu posiadałem umowę na wzajemną rozbudowę pereł. Wrzucaliśmy sobie wzajemnie w perły taką samą ilość PRów każdego dnia, wszystko wyglądało dobrze aż do momentu, gdy moja czujność spadła. Nie posiadam zrzutu ekranu z pierwotnych ustaleń, ale mam wiadomość, w której około miesiąc temu ustaliliśmy wzajemną wymianę na 40 PRów dziennie. Każdego razu, gdy wrzucaliśmy PRy pisaliśmy do siebie wiadomość o treści: "ilość PR wrzucona w tej chwili/łączna ilość PR" np. 40/320. Po osiągnięciu 1000 łącznie resetowaliśmy licznik, żeby nie pisać bez sensu zbyt dużych liczb. Wszystko wyglądało dobrze ale... od około tygodnia zauważyłem jednak, że w mojej Arce nie przybywa tyle ile powinno punktów od tego gracza, natomiast w dalszym ciągu wysyłał do mnie wiadomości sugerujące prawidłową liczbę wpłacanych PRów. To sprawiło, że zwiększyła się moja czujnośc i tak przez około 3-4 kolejne dni O-K-R-A-D na aktualnym poziomie rozwoju mojej Arki miał wrzucone równe 400 PR, wczoraj liczba ta zwiększyła się do 405 i ani grosza więcej a dziś wysłał mi wiadomość jakby wpłacił kolejne 65 PRów tylko, że... dalej w Arce widać było 405 PRów przy jego pozycji. Napisałem do niego wiadomość, żeby to sprawdził a w odpowiedzi otrzymałem jedynie chamstwo (zamieszczone poniżej). Szacuje, że oszukał mnie na około 200 PRów, może więcej jeśli nie zauważałem tego w przeszłości. Ze względu na jednak długą wymianę liczyłem, że się wytłumaczy i przyzna swój błąd ale jakże się myliłem. Otrzymałem jedynie obelgi i opuszczenie rozmowy. Cwaniactwo wyszło na jaw a ego tego gracza jest większe od Everestu. Nie cierpię ludzi, którzy nie potrafią przyznać się do błędu. Lepiej go unikajcie, może początkowo wywiąże się z umowy, ale będzie tylko czekał na okazje do oszustwa, w sumie nick może i sugeruje zachowanie...

FoE START.pngFoE 005.pngFoE 006.pngFoE 007.pngFoE 008.png
 

Sweetie Belle

Szlachcic
  • 16.08.2020
  • Fel Dranghyr
  • MieszkoMójKoleszko07
  • Wymiana PR w zamian za towary. Po ustaleniu z graczem sposobu wymiany (w dwóch częściach) gracz wywiązał się z umowy tylko w pierwszej części - otrzymałam pierwszą część towarów. Następnego dnia po wpłaceniu pozostałych punktów rozwoju gracz nie wykupił oferty handlowej. Po wielu dniach proszony o zwrot punktów (z powodu braku towarów które mógłby mi zgodnie z umową sprzedać) nadal nie otrzymałam ani zwrotu punktów ani towarów za które zapłaciłam. Po ponad dwóch tygodniach cały czas jestem ignorowana, mimo że gracz loguje się (jest ruch w jego tawernie), nadal żadnych konkretów.
  • Zrzut ekranu przedstawiający całą rozmowę i dowód mojej wpłaty w perły gracza
mieszko czat1.pngmieszko czat2.pngmieszko czat3.pngmieszko czat4.pngmieszko czat5.png
ciąg dalszy rozmowy
mieszko czat6.pngmieszko czat7.pngmieszko2.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Endiniusz

Szlachcic zagrodowy
Świat: Jaims (konta także na Arvahall i Houndsmoor)
Nick: Afrah Enemy
Powód: 30.10.2020 szukałem kogoś do wymiany PR między światami A i J. Za pomocą szeptu zgłosił się gracz Afrah Enemy.
Ustalona wymiana: ja daję 150 PR na w KA, on 365 na A w Krakena (65 zwrotu dla niego).
Po nawiązaniu znajomości na obu światach i mojej wpłacie na J (screen poniżej), zostałem usunięty ze znajomych w świecie J i dodany do ignorowanych.
Próby kontaktu szeptem na J oraz PW na A bez odzewu.

Dowód wrzucenia PR przeze mnie:
Spoiler:
1604069701013.png

Niestety nie posiadam screena z opisem rozmowy z szeptu (nie spodziewałem się takiego zachowania).

Proszę o wpisanie go na listę.
 

Slowianin

Szlachcic zagrodowy
9.01.2021
Cirgard
Buffy0502
buffy miał mi sprzedać towary za pr. Po wpłacie napisał, że mnie okłamał, i nie zdjął ofek
Spoiler:Oszust Cirgard.png
 

.NixLupus.

Szlachcic zagrodowy
12.03.2021
Dinegu (o innych światach nie wiem)
kostek01, wcześniej gamerignac
sprzedawałem surkę z wczesnego, jak tylko zdjąłem ofki, to zakończył znajomość, oszukał też wielu innych graczy.Nie mam niestety screena z tej sytuacji ze wczesnym, dysponuję za to innym: w tej sytuacji chciał kupić materiały na Truce Tower, poniżej wypowiedzi jego i innego gracza potwierdzające, że jest oszustem.
Ma tej podstawie proszę o dodanie gracza do czarnej listu handlu- wymian
 

Załączniki

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    548,6 KB · Wyświetlenia: 55
  • hh.png
    hh.png
    428,8 KB · Wyświetlenia: 53
Ostatnia edycja:

TęgiDominik

Szlachcic zagrodowy
Lachero.jpg



Witam Uważajcie na gracza Lachero... Handle z nim tak się kończą :)
70 pr co prawda nic no ale ostrzegam was.
Support zgłoszony za obrazę i oszustwo

Również multikonta Lechero i Lechero.
 
Ostatnia edycja:

Farfocel23

Szlachcic zagrodowy
Zgłaszam: praca123452
Świat: Cirgard
Powód: Dnia 23.10.2021 napisał do mnie bym mu sprzedał surowce z modernizmu. Wystawił 5 ofert i umówiliśmy się, że zdejmę dwie z góry, a pozostałe po wpłacie. Po zaakceptowaniu dwóch ofert zakończył znajomość. PR nie oczywiście nie otrzymałem. Napisałem do niego drugi raz. Opuścił rozmowę i dodał do ignorowanych. Ja miałem szczęście, bo surowce, które dał mi w zamian za modernizm pochodziły z wyższej epoki, więc nie straciłem, ale inni mogą już nie mieć tyle szczęścia. Radzę na niego uważać.
 

Barchiel

Szlachcic zagrodowy
Zgłaszam: Lechero
Świat: Jaims
Powód: Dnia 03.11.2021 umówiłem się z tym Graczem na zajęcie 4go miejsca w Alcatraz. Wpłaciłem mu PR, a następnego dnia zostałem przebity i spadłem na 5te miejsce

Proszę o wpisanie go na listę.
 

Załączniki

  • bez tytułu (1).jpg
    bez tytułu (1).jpg
    116,2 KB · Wyświetlenia: 28
  • bez tytułu.jpg
    bez tytułu.jpg
    97,9 KB · Wyświetlenia: 30
Zgłaszam: Lechero
Świat: Jaims
Powód: Dnia 03.11.2021 umówiłem się z tym Graczem na zajęcie 4go miejsca w Alcatraz. Wpłaciłem mu PR, a następnego dnia zostałem przebity i spadłem na 5te miejsce

Proszę o wpisanie go na listę.
Miałem tak podobnie z graczem Maximus Perversus na świecie Korch, ale zostałem zepchnięty poza pierwszą piątkę.
Proszę o wpisanie go na listę.
 

Załączniki

  • scam1.JPG
    scam1.JPG
    31,5 KB · Wyświetlenia: 25
  • scam2.JPG
    scam2.JPG
    68,3 KB · Wyświetlenia: 25

siwute

Szlachcic zagrodowy
04.09.2022
gracz: Niezlyhultaj
serwer:Fel Dranghyr
Wplacilem umowione pr na zlinkowana perle, kolage nie chcial dalej kontynowac wymiany surowcow. wczesniej powiedzialem ze musze nazbierac surowce dopiero wtedy podesle ofki
 
Do góry