Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14308

Guest
Tylko ja jakoś na becie tego nie widzę.Chyba że na mobilnych narazie nie działa.
 

hddk

Hrabia
Powinno być wraz z następną wersją apki, 1.165.


PS. Kolejne usprawnienie na Becie: kiedy z paska znajomych odwiedzamy tawernę z wolnym krzesełkiem, nie wyskakuje już okno tawerny :) Normalnie Inno sypie prezentami na święta ;)
 
Ostatnia edycja:

S c y p i o n

Szlachcic zagrodowy
Kiedy wreszcie powstaną perły, budynki specjalne lub jednostki wojskowe, którymi będzie można zniszczyć lub uszkodzić komuś innemu budynek ? Np atakujemy komuś Arkę i z poziomu 80 spada na 79 i koleś musi stawiać poziom od nowa ?
 

piotresz

Hrabia
Kiedy wreszcie powstaną perły, budynki specjalne lub jednostki wojskowe, którymi będzie można zniszczyć lub uszkodzić komuś innemu budynek ? Np atakujemy komuś Arkę i z poziomu 80 spada na 79 i koleś musi stawiać poziom od nowa ?

Przenieś się do Tribali albo innego Grepolis jak już musisz zwalczać swoje kompleksy niszczeniem cudzego dorobku
 

Valhan

Wójt
Nie żeby mi się jakoś bardzo nudziło ale...czy nic w trawie nie piszczy co z nową epoką? Mars został wprowadzony w maju, a tu powoli rok 2019 się kończy. Dwie epoki na rok to chyba nie jest jakiś kosmos... a może jest ? :> :D
 

schwimmen

Wójt
O nowej epoce cicho. Ale w końcu pojawia się jakieś info o egipcjanach. Oprócz budynków znanych z obecnych osad pojawią się budynki militarne.
 

Rafal.77

Rycerz
Pola walki mają wejść w przyszłym tygodniu przy najbliższej aktualizacji, ma też być dodane wpisywanie ilości PR, które chcemy wrzucić i chyba najważniejsza zmiana dla grających na telefonach w końcu będzie pokazany czas zakończenia produkcji w perłach :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie żeby mi się jakoś bardzo nudziło ale...czy nic w trawie nie piszczy co z nową epoką? Mars został wprowadzony w maju, a tu powoli rok 2019 się kończy. Dwie epoki na rok to chyba nie jest jakiś kosmos... a może jest ? :> :D

Tam jest takie info "wkrótce" ;)
Ale na pewno Egipcjanie będą pierwsi... ups
 

piotresz

Hrabia
Na becie trwa event zimowy, oprócz głównej nagrody czyli Zimowego Pociągu z ekstra wagonami zbieramy renifery z dodatkami.
Mam już komplet reniferów i po kliknięciu CLAIM pojawia się komunikat:

"You need 2600 more Diamonds to buy this. Do you wish to get more Diamonds ?"
I dwa przyciski Cancei i Buy.

Czyli generalnie to jest dodatkowe 9 nagród (skądinąd całkiem fajnych jak na poziom mojej gry na becie) ale do KUPIENIA za 2995 diamentów ?

Tak jak pojawiające sie w głównej grze super okazje np. 100 pr-ów za 995 diamentów ?
 

piotresz

Hrabia
Brak wyskakującego okna tawerny jest bardzo dobrym pomysłem.

Mam jeszcze pytanie w sprawie Pól Walki:

Czy nagrodę w postaci planów Statuy Honoru dostają wszyscy z Gildii czy tylko ci, którzy uczestniczyli w walkach lub negocjacjach ? Jest przycisk Member Activity wiec jest możliwość sprawdzenia aktywności natomiast mam sprzeczne informacje od swoich z gildii co do otrzymanych planów.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19011

Guest
Na UK zapowiedziano już update 1.65 i pola walki na 11 listopada. Pierwsza sesja walk zapowiedziana na 14 listopada od 8 rano.
 

hddk

Hrabia
Czyli generalnie to jest dodatkowe 9 nagród (skądinąd całkiem fajnych jak na poziom mojej gry na becie) ale do KUPIENIA za 2995 diamentów ?

Póki co tak.

Nawiasem mówiąc śmieszna sprawa. Oprócz nagród dziennych i nagrody głównej Inno dodało "sklepik" gdzie można kupić pakiet 1-9 nagród za stałą cenę 2995 diaksów. Ilość nagród w pakiecie zależy od ilości wygranych nagród dziennych. Z każdą wygraną nagrodą dzienną dostajemy renifera, który odblokowuje kolejną nagrodę z pakietu. Oczywiście wywołało to wielki ból 4 liter graczy, którzy potraktowali to jako dodatkową wygraną, za którą trzeba zapłacić i domagają się pakietu za darmo :)

Czy nagrodę w postaci planów Statuy Honoru dostają wszyscy z Gildii czy tylko ci, którzy uczestniczyli w walkach lub negocjacjach ?

Z tego co wiem to wszyscy w gildii. Za lokatę w turnieju GPC gildia dostaje nagrodę w postaci fragmentów Statui i koron i fragmenty dostają chyba wszyscy. Dlatego był taki nacisk na licznik konfliktów w GPC, żeby był kolejny bat na leni w gildii :) Jest wymagane minimum aktywności (bodaj 40 konfliktów czyli 1 prowincja w najniższej lidze), ale to chyba odnosi się to do otrzymania nagrody przez gildię jako całość.

Tylko żeby mieć budynek na maksie potrzeba 1000 fragmentów (5 leveli x 200 fragmentów), co potrwa ładnych kilka miesięcy, jeśli ktoś nie bierze udziału w konfliktach i nie zgarnia dodatkowych fragmentów za walki/negi. Bicie piany o same fragmenty to IMHO przesada, bardziej o zasadę chodzi :) Poza tym przypisanie gildii do danej ligi będzie oparte o aktywność w GPC.

Inna sprawa, że za same walki/negi są bardzo duże szanse na nagrodę (PRy, wojsko, towary, diaksy, fragmenty), w dodatku im wyższa liga tym lepsze. Nawet dla własnych korzyści warto będzie choćby te 10-20 konfliktów dziennie zrobić.

Dla przykładu: na Becie jestem w złotej, czyli 3 lidze. Dziś zrobiłem 20 walk i 5 negocjacji, za które dostałem łącznie 17 nagród: 8x po 5 PR, 8x fragment Statui, 1x 50 towarów :) Wczoraj to było 4x po 5 PR, 9x fragment, 1x 5 wojsk, 1x 10 towarów i 1x 15 diamentów. Moim zdaniem całkiem opłacalna sprawa :)
 
Ostatnia edycja:

piotresz

Hrabia
Z tego co wiem to wszyscy w gildii. Za lokatę w turnieju GPC gildia dostaje nagrodę w postaci fragmentów Statui i koron i fragmenty dostają chyba wszyscy. Dlatego był taki nacisk na licznik konfliktów w GPC, żeby był kolejny bat na leni w gildii :) Jest wymagane minimum aktywności (bodaj 40 konfliktów czyli 1 prowincja w najniższej lidze), ale to chyba odnosi się to do otrzymania nagrody przez gildię jako całość.

Inna sprawa, że za same walki/negi są bardzo duże szanse na nagrodę (PRy, wojsko, towary, diaksy, fragmenty), w dodatku im wyższa liga tym lepsze. Nawet dla własnych korzyści warto będzie choćby te 10-20 konfliktów dziennie zrobić.

Co do nagród zgoda - w brązowej dostawałem kilka razy po 2 pr, teraz w srebrnej po 3.
Wg mnie nie ma minimum aktywności ponieważ w srebrnej za 1 miejsce jest 39 fragmentów a za 8 miejsce - 28 fragmentów i to bez podbicia nawet 1 prowincji. Nie jest to jakaś promocja aktywności. Może w wyższych ligach różnice są większe ale nie sądzę.
 
Do góry