Pytanie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20785
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20785

Guest
Mam pytanie (może głupie). Czy jeżeli odblokuję technologię strategia wojskowa to sąsiedzi zaczną mnie atakować?
 

DeletedUser20751

Guest
Nie bój się ataków. Co najwyżej stracisz któryś z nie zebranych zbiorów..

Wojsko obronne nawet w przypadku przegranej nie umiera :-)
 

DeletedUser20713

Guest
Dziękuję. Już nie będę się bać :-) Do tej pory czekałam z odblokowaniem ale teraz odblokuję.
Generalnie ta gra jest jedną z niewielu gdzie obrona jest rzeczywiście łatwiejsza od atakowania, jedyną jej wadą jest to, że bot kieruje twoimi jednostkami. Pomijając już fakt, że przeciwnik nie widzi twojej armii, a ona sama w razie czego nie ginie to jeżeli będziesz pilnować swoich zbiorów to nic ciekawego ci nie ukradnie. Btw nigdy nie dawaj łotrów na obronę gdyż są bezużyteczni jeżeli przeciwnik myśli, polecam dać jednostki dystansowe i czempiona albo dwóch, w moim przypadku prawie zawsze działało (tylko, że miotacze kamieni i balisty ssą więc ich lepiej nie rób, dopiero katapulty są użyteczne xd)
 

DeletedUser20785

Guest
Generalnie ta gra jest jedną z niewielu gdzie obrona jest rzeczywiście łatwiejsza od atakowania, jedyną jej wadą jest to, że bot kieruje twoimi jednostkami. Pomijając już fakt, że przeciwnik nie widzi twojej armii, a ona sama w razie czego nie ginie to jeżeli będziesz pilnować swoich zbiorów to nic ciekawego ci nie ukradnie. Btw nigdy nie dawaj łotrów na obronę gdyż są bezużyteczni jeżeli przeciwnik myśli, polecam dać jednostki dystansowe i czempiona albo dwóch, w moim przypadku prawie zawsze działało (tylko, że miotacze kamieni i balisty ssą więc ich lepiej nie rób, dopiero katapulty są użyteczne xd)
Dzięki za Twoje rady. Na pewno z nich skorzystam :-)
 

DeletedUser20775

Guest
Moje osobiste zdanie ( każdy może myśleć po swojemu) to obrona jest bezsęsowna tak samo jak perły i inne budynki dające wsparcie do obrony. Dlatego ze wsparcie do obrony jest dodawane tylko do obrony miasta a nie do ataku. Dlatego ja nie stawiam żadnego woja do obrony i żadnego nie strace. A towar z wszystkich budynków jak i z pereł zbieram o danej porze i wchodze do gry jeszcze przed czasem zeby wszysciutko zebrać, wiec na zdrowy rozum obrona jest bezsowna :) jednak to tylko moje osobiste zdanie, karzdy ma swoja taktykę :)
 

DeletedUser20713

Guest
Moje osobiste zdanie ( każdy może myśleć po swojemu) to obrona jest bezsęsowna tak samo jak perły i inne budynki dające wsparcie do obrony. Dlatego ze wsparcie do obrony jest dodawane tylko do obrony miasta a nie do ataku. Dlatego ja nie stawiam żadnego woja do obrony i żadnego nie strace. A towar z wszystkich budynków jak i z pereł zbieram o danej porze i wchodze do gry jeszcze przed czasem zeby wszysciutko zebrać, wiec na zdrowy rozum obrona jest bezsowna :) jednak to tylko moje osobiste zdanie, karzdy ma swoja taktykę :)
cóż, jeżeli zawsze zbierasz o perfekcyjnym czasie to nie ma problemu ale godzinka albo dwie obsuwy i ktoś może zrabować ;)
Do tej pory większość moich sąsiadów nie miała w ogóle obrony albo miała bardzo słabą i dzięki temu zawsze można było zdobyć trochę punkcików do wieży pvp i kilka towarów :D. Masz rację, że nie ma konieczności obrony ale prawdą jest też, że jednostki do niej potrzebne można zdobyć również z zadań, codziennych wyzwań lub eventów, a jak już masz to trochę szkoda nie ustawić żadnej ;)
 

DeletedUser

Guest
Warto odblokować tę technologię, o ile pilnuję się zbiorów
Nie zgodzę się z tym iż nie warto stawiać obrony ani pereł czy budynków dodających % do defa. Ostatnio miałem okazje nadziać się na gracza mającego 800% do obrony. Z moim 100% do ataku, nie miałem szans się przebić.
 

Von Grun

Wicehrabia
Kluczem nie jest obrona, ale atak w obronie, więc samo nastawianie świeczek nic nie da.
Co do samej technologii, jak chcesz grać dalej to i tak będziesz musiała ją zbadać. Chyba, że opcja siedzenia w żelazie i budowy pereł jest dla ciebie szczytem strategii.
 

Azulena

Baron
/.../
Co do samej technologii, jak chcesz grać dalej to i tak będziesz musiała ją zbadać. /.../.

Jeśli osoba pytająca jeszcze tu zajrzy - jak wyżej, NIE da się ominąć tego badania, jest ono w linii badań, nie "z boku".

Natomiast co do dyskusji o atakach - atakować, to Gracze mnie mogą 1000 razy dziennie, ja tego nawet nie zauważę, dokąd nie zajrzę do Ratusza, do listy wiadomości.

Problem to "plądrowanie" - wyjątkowo paskudna i prowokująca do zachowań niemoralnych funkcja w grze, przez niektórych wykorzystywana na przykład do zmuszania "ofiar" aby wpłacały PR do wskazanej Perły, bo jak nie, to co dzień przez 2 tygodnie rabowanie co się da.

Pilnowanie czasu zbiorów to bajki - gra jest dodatkiem do realnego życia, a nie odwrotnie. Nawet próbując się stosować do takiej rady - zawsze się trafi kilka razy przez dwa tygodnie, że nie zdążysz.

Ja zawieszam w przypadkach takich "zderzeń" z kimś wyjątkowo wrednym, wszelką produkcję, problem powstaje, kiedy taki typ trafi się w czasie eventu, a twórcy nie wiedzieć czemu, nie zmienią sąsiedztwa. Miałam tak. Jednocześnie event i dwóch kradnących typów.
Powiedzieć, że jestem zajadłym wrogiem tej funkcji od tego czasu, to jak nic nie powiedzieć. A na powiedzenie wszystkiego nie pozwala kultura i zasady Forum.

To badanie, powinno być "ŚLEPĄ ULICZKĄ" - powinna być możliwość jego ominięcia.
Wtedy by się wzajemnie ze sobą tłukli ci, którzy lubią to robić, a osoby nastawione pokojowo i społecznie, miały by spokój.
 

DeletedUser20713

Guest
Jeśli osoba pytająca jeszcze tu zajrzy - jak wyżej, NIE da się ominąć tego badania, jest ono w linii badań, nie "z boku".

Natomiast co do dyskusji o atakach - atakować, to Gracze mnie mogą 1000 razy dziennie, ja tego nawet nie zauważę, dokąd nie zajrzę do Ratusza, do listy wiadomości.

Problem to "plądrowanie" - wyjątkowo paskudna i prowokująca do zachowań niemoralnych funkcja w grze, przez niektórych wykorzystywana na przykład do zmuszania "ofiar" aby wpłacały PR do wskazanej Perły, bo jak nie, to co dzień przez 2 tygodnie rabowanie co się da.

Pilnowanie czasu zbiorów to bajki - gra jest dodatkiem do realnego życia, a nie odwrotnie. Nawet próbując się stosować do takiej rady - zawsze się trafi kilka razy przez dwa tygodnie, że nie zdążysz.

Ja zawieszam w przypadkach takich "zderzeń" z kimś wyjątkowo wrednym, wszelką produkcję, problem powstaje, kiedy taki typ trafi się w czasie eventu, a twórcy nie wiedzieć czemu, nie zmienią sąsiedztwa. Miałam tak. Jednocześnie event i dwóch kradnących typów.
Powiedzieć, że jestem zajadłym wrogiem tej funkcji od tego czasu, to jak nic nie powiedzieć. A na powiedzenie wszystkiego nie pozwala kultura i zasady Forum.

To badanie, powinno być "ŚLEPĄ ULICZKĄ" - powinna być możliwość jego ominięcia.
Wtedy by się wzajemnie ze sobą tłukli ci, którzy lubią to robić, a osoby nastawione pokojowo i społecznie, miały by spokój.
cóż, marudzeniem zbyt dużo nie zdziałasz, może masz po prostu za słabą obronę i dlatego ciebie cały czas plądrują. w kwestii tej ślepej uliczki to nie miałoby to żadnego sensu, plądrowanie jest częścią każdej gry tego typu, a przynajmniej ja nigdy nie widziałem takiej, pomijając już fakt, że to pierwsza gra, którą widzę z takimi ułatwieniami dla obrońcy, przynajmniej we wcześniejszych epokach, ja na przykład zostałem splądrowany mniej razy niż palców u jednej ręki.
+ masz jeszcze taką opcję jak tarcza w karczmie dzięki której możesz mieć też chwilę spokoju.
 

DeletedUser20751

Guest
@Azulena ja problem z takim upierdliwym sąsiadem rozwiązałem w prosty sposób. Wykupiłem tarczę miasta i przesunąłem zbiory na później.

Gra jest dodatkiem do życia ale każdy mniej więcej wie, kiedy ma zbiory i może to na telefonie ogarnąć A jak nie, to straci coś z produkcji. Żadna tragedia bo to tylko dodatek do życia :-)
 

DeletedUser

Guest
Szczerze mówiąc, to ja zawsze sie zastanawiałem nad dwoma kwestiami dotyczącą tej technologii i jej działania.
Pierwszą rzeczą jest fakt, że gra reklamuje się w sposób bardzo dobitnie pokazujący iż można grać tylko gospodarczo lub tylko militarnie ewentualnie i jedno i drugie. Niestety, bez strony militarnej się nie da,

Druga sprawa, dotycząca ataków przez innych, od razu uprzedzę iż mam to w nosie ale nie daje mi spokoju iż coś jest nie tak, to sprawa iż ataki które miewam na różnych kontach, mają miejsce jedynie wtedy gdy mam włączoną produkcję. Sprawdziłem na trzech światach, w tym na świecie gdzie atakowany jestem co dziennie, ale wystarczy nie włączyć produkcji, i ataków nie ma.
Teoria spiskowa? Raczej nie, ale jak można zobaczyć czy gracz ma produkcje nie zebraną, czy w ogóle włączoną, bez posiadania odpowiednich uprawnień?
To tyle, może powołując się na reklamę, powinno się zażądać usunięcia opcji która powoduje iż reklama kłamie?
Przepraszam ze lekkie zboczenie z tematu
 

DeletedUser

Guest
Do wszystkich nowych zaczynających grę. ta technologia to zło, bo albo Ty kradniesz, albo Ciebie okradają, ale bez niej nie ruszysz dalej, mimo tego co można zobaczyć w reklamie.
@kasia2389
Ja mam włączoną animacje, niestety, przed zaatakowaniem nie widzę czy ktoś ma produkcje do zebrania, przykro mi Kasiu, nie każdy ma układy. :haha:
Druga Twoja odpowiedź sugeruje iż pracujesz dla IG, co zresztą daje się odczuć po ilości Twoich postów broniących IG.
Ponadto reklama nie musi być częścią gry, jednak ta wprowadza w błąd, co jest już celowym wprowadzeniem w błąd. Jeśli chcesz, przedstawię jutro podstawę prawną UE odnośnie reklam. Jednak nie chodziło mi tu o jawne robienie graczy w owalny przedmiot, co zresztą ma także miejsce na pewnym portalu z twarzą, gdzie reklamuje się FoE jako coś zupełnie innego niż jest, tylko o fakt iż nie każdy chce i musi grać militarnie robiąc za żer dla maniaków siedzących 24h na dobe w FoE.

P.S. Do tego co znów usunie mój wpis na odpowiedź kasia2389 bez żadnego uzasadnienia, robię screena tak więc usunięcie bez powodu spowoduje moją interwencje wyżej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Do wszystkich nowych zaczynających grę. ta technologia to zło, bo albo Ty kradniesz, albo Ciebie okradają, ale bez niej nie ruszysz dalej, mimo tego co można zobaczyć w reklamie.
[
Ja mam włączoną animacje, niestety, przed zaatakowaniem nie widzę czy ktoś ma produkcje do zebrania, przykro mi Kasiu, nie każdy ma układy.

Druga Twoja odpowiedź sugeruje iż pracujesz dla IG, co zresztą daje się odczuć po ilości Twoich postów broniących IG.

Jeśli warunki gry nie odpowiadają graczowi, nie ma obowiązku jej kontynuowania.

Oczywiście nie dotyczy to domków, ale w pozostałych budynkach doskonale widać czy pracują czy nie, a na plądrowanie są 24 godziny i zupełnie niepotrzebnie jest CI przykro, a na układy trzeba sobie zapracować.

Oczywiście, za każdy post dostaje od Inno 10 Ojro.

To był cytat z reklamy.

Część informacji zawartych w poście nie jest prawdziwa i proszę nie opierać na nich swoich działań w grze.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Nadal Kasiu nie rozumiesz, albo nie umiesz czytać. Dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu, równie dobrze można pogada ze ścianą, ten sam poziomo rozumienia tekstu pisanego. IG the best i u Ciebie nic tego nie zmieni. Twoje odpowiedzi nie mają prawie żadnego związku z moja odpowiedzią. Ponadto Twój cytat, które zresztą nie wiadomo czego się dotyczy
Część informacji zawartych w poście nie jest prawdziwa i proszę nie opierać na nich swoich działań w grze.
Dyskwalifikuje Twój post jako pomocny, i proszę byś go skasowała, albo daje mi opcje wklejania tego pwisu pod każdą reklamą FoE. Jak rozumiem TY dajesz mi to pozwolenie jak rzecznik IG Jeśli nie, zamilknij
 

DeletedUser20713

Guest
próbowałem znaleźć jakąś reklamę FoE, która by mogła wprowadzać w błąd ale nie mogłem takowej znaleźć, czy mógłbyś dać do niej linka panie jadowity? ;)

A jeżeli chodzi o walkę to po prostu całkowicie zignoruj jej wszelkie aspekty jeżeli ci się tak bardzo nie podoba i po problemie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry