Forge Bowl 2019 - dyskusja

Azulena

Baron
Nie za bardzo mnie interesuje kolejny budynek, na który nie mam miejsca.

Natomiast BARDZO mnie interesuje ulepszenie do Kolumny Bohaterów, z ubiegłorocznego eventu.

Czy przewidziano w nagrodach tą nagrodę?
 

Azulena

Baron
Lista zadań, nagrody m.in. Kolos 10 poziomów + 3 budynki
http://forgeofempires.wikia.com/wiki/2019_Forge_Bowl_Event

Dzięki wielkie za linię zadań. :)


No i mam już odpowiedź na swoje wątpliwości... Ulepszenia do Kolumny Bohaterów nie przewidziano. :(

Tego Kolosa niech sobie postawią na biureczkach, żeby im było ładniej. :(

Nie będę się zabijać o kolejny budynek, jeśli jest taka polityka: - albo dają ulepszenia do czegoś (np. "majowe drzewko"), czego już nie ma, albo nie dają ulepszeń, a część Graczy ma budynek nie ukończony...
Mam też budynek i 2 ulepszenia z innego eventu, miałam nadzieję, że w corocznych edycjach będzie możliwość uzupełnienia - ale widzę, że nie ma na co liczyć. :/
 

piotresz

Hrabia
Teraz chyba taka tendencja, że każdy duży (50 i więcej zadań) event będzie miał swój wielopoziomowy budynek + jakieś skromniejsze dodatki.
Mały event - skromniejszy budynek. Na ulepszenia istniejących, starszych to chyba można liczyć tylko w zadaniach codziennych - teraz są drzewka majowe (ha ha ha), budynki indyjskie i japońskie
 

DeletedUser18795

Guest
Czy na becie w dziennych nagrodach bylo ulepszenie tego colosa czy wszystkie z przylozen trzeba zgarnac?
 

DeletedUser20422

Guest
Do rankingu ligowego będzie się liczyć tylko dystans w jardach jaki pokonaliśmy?
 

DeletedUser13517

Guest
na becie był od brązowej nie od amatorsiej
trzeba było około 1500 diaxów wydać aby załapać się do brązowej
 

DeletedUser17535

Guest
Pierwsza nagroda praktycznie za darmo i to się chwali.
Druga to już wydatek około 36 000 diamentów, czyli jakby ktoś je kupował, 200 euro. Ciekawe, kto tyle wyda na jeden budynek, choćby dobry.
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Chętnie zamienię się z kimś szczęściem - wydałam piłki, które dostałam od razu, z miejsca. Celowałam w medale, bo sobie je powolutku zbieram na ostatnie rozszerzenia. I co? I 2 razy mi świątynia wiedzy wpadła. Leży mi ich już 9 w inwentarzu, bo mi na nich nie zależy...
 

DeletedUser20688

Guest
Których zawodników wybierać żeby szybciej zdobywać przełożenia? Jak jest ekonomiczniej?
 

hddk

Hrabia
Nieważna jest szybkość przyłożeń ani cena zawodnika, tylko łączna ilość jardów i koszt 1 jarda u każdego zawodnika. Koszty wahają się od 13,25 do 15,00 i są podane na stronie z eventem:

http://forgeofempires.wikia.com/wiki/2019_Forge_Bowl_Event#Players_2

Złoty gracz pokonuje 7 jardów, srebrny 6, brązowy 5, leniwy 4 :)

Ogólnie do zdobycia jest 10600 piłek, które powinny starczyć na 9 przyłożeń (czyli 720 jardów). Z nich otrzymamy 5 ulepszeń, 3 za zadania i 1 za amatorską ligę. Zatem na 1 jard mamy średnio 10600 / 720 = 14,72 piłki. Wybierając częściej zawodników o niższym Cost Ratio, mamy pewność że zdobędziemy te 720 jardów. Do ligi to też powinno wystarczyć, na serwerze testowym Amatorska była od 691 jardów.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Czyli dobrze rozumiem starać się w każdej rundzie klikać ludzi "najslabszych" by mieć zapewnione 720 jardow lub więcej ?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Czyli dobrze rozumiem starać się w każdej rundzie klikać ludzi "najslabszych" by mieć zapewnione 720 jardow lub więcej ?
Nie "najsłabszych" ale najtańszych (tak są posortowani), w ostatniej kolumnie jest cena za yard.

Łatwo jest dowieść, że najdroższy zawodnik którego możemy być zmuszeni wynająć to Noah Wilson z jego 14.67 piłek na yard.

Oczywiste, że to w przypadku maksymalizacji "długości", nie uwzględniając nagród.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18795

Guest
Chyba 720jardow nie wystarczy... Bo amatorska liga juz ma wiecej a event dopiero sie zaczal
 

DeletedUser20535

Guest
Nie "najsłabszych" ale najtańszych (tak są posortowani),
Łatwo jest dowieść, że najdroższy zawodnik którego możemy być zmuszeni wynająć to Noah Wilson z jego 14.67 piłek na yard.
Według kalkulacji jest jeszcze 5ciu droższych graczy, mozesz wyjaśnić dlaczego Noah według Ciebie jest najdroszy?
 

DeletedUser20648

Guest
Jest wg was szansa na złotą ligę bez kupowania diamentów?
 
Do góry