Feandil wita - elo!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19577
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19577

Guest
Trafiłem na grę całkiem przypadkiem 2 dni temu. Zerknąłem z ciekawości... i nawet się wkręciłem ;]
Nigdy wcześniej nie grałem w nic tego typu. Najbliżej chyba było Heroes of Might and Magic (czy). Także z początku, nie wiążąc planów i nie znając trybu, na dzień dobry przewalałem wszystko jak popadnie ^^ Niezbyt strategicznie. Ale powoli się ogarniam - i zaczynam badać dokładniej ten świat. Tak trafiłem do Was, na forum ;-)
Z tego, co widzę, gra nie jest najnowsza - podejrzewam więc, że szczyt aktywności ma za sobą. Ale na razie całkiem fajnie się kilka "solo". Zobaczymy, jak długo...

Hasdrubaal Barkas obecnie przeciwnikiem mym. Jedną prowincję już mu zakosiłem, kolejnych tak łatwo nie oddaje. Ale idziem do przodu ;]

A to moje skromne miasto, o!

34e6f32d50970048.png


Jeszcze w Brązie, ale już niedługo Epoka Żelaza! :]


Witam!

Feandil


PS. tylko Ci moi losowo przyjęci znajomi oraz sąsiedzi coś mnie nie wspierają... :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Witam na forum! :)
PS. tylko Ci moi losowo przyjęci znajomi oraz sąsiedzi coś mnie nie wspierają... :/
Najlepiej znajomych sobie poszukać na czacie gry. Jeśli grasz z apki to jeszcze czatu nie ma, ale idzie na siłę spróbować przez przegladarkę puffin (od razu zaznaczam, że obsługa tej gry w tej przeglądarce na telefonie nie należy do przyjemnych). Trzeba wchodzić przez adres https://pl0.forgeofempires.com/page/

A sąsiedzi nie zawsze pomagają, prędzej atakują i plądrują (od epoki żelaza, gdy ukończysz odpowiednie badanie).

P.S uzupełnij temat wątku w swój nick :)
 

DeletedUser19577

Guest
Jeśli grasz z apki (...)
Nie gram mobilnie i nie zamierzam - także problem rozwiązany ;-)

uzupełnij temat wątku w swój nick :)
A nie chciałem powielać w tytule, skoro nick jest widoczny pod nazwą tematu. Ale OK - zaraz edytuję ;]


Zaczynam rozkminiać. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy i wciąż irytuje, to brak możliwości ustawienia budynków (tych niekwadratowych) w konkretną stronę. Przypuszczam, że niejedna osoba o tym pisała. Jak to jest, że produkcję czegokolwiek mogę ustawić gdziekolwiek w mieście (niezależnie od dostępu do surowca), no ale... "drzwi" muszą być na wschód. Albo na południe. Co to ma wspólnego ze strategią?
Podczas bitew nie mogę ustawić jednostek tak, jakbym chciał - oczywiście w miarę ich zasięgu. Muszę koniecznie wykonać dodatkowe ruchy - co zwykle skutkuje niedogodną pozycją. Przekładając na realizm - zmuszam żołnierzy do biegania, zamiast dać im odpocząć. Gdzie tu strategia?
No chyba, że jeszcze nie odkryłem 'sposobów' - w końcu dopiero 3 dni od startu. Więc są to problemy początkującego :D

To te główne "bolączki". Mam nadzieję, że im dalej w las (tudzeż kontynent i epoki), nie będzie ich coraz więcej. Bo póki co - podoba mi się :)

A tak na marginesie. Bo z automatu (przypadkowego linka, na którego się natknąłem), wylądowałem w świecie D. Zmieniać na inny, póki się dobrze nie rozkręciłem, czy podobna aktywność wszędzie? ;-)

Niech Szmoc będzie z Wami!
Feandil
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Przypuszczam, że niejedna osoba o tym pisała.
I dobrze przypuszczasz, były już nawet pomysły by wprowadzić obracanie budynków, ale w tej grze o to chodzi, by się nie obracały. Trzeba myśleć jak wszystko budować.

Podczas bitew nie mogę ustawić jednostek tak, jakbym chciał - oczywiście w miarę ich zasięgu.
Kliknij w daną jednostkę, by pominąć turę ;)

Więc są to problemy początkującego :D
Dokładnie. Musisz poznać na czym ta gra polega ;)

A tak na marginesie. Bo z automatu (przypadkowego linka, na którego się natknąłem), wylądowałem w świecie D. Zmieniać na inny, póki się dobrze nie rozkręciłem, czy podobna aktywność wszędzie? ;-)
Światy są otwierane według pierwszych liter, w kolejności alfabetycznej. Więc najnowszy świat to H.
Ja gram na D i nie mam zastrzeżeń co do aktywności.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19577

Guest
No, to niedługo miesiąc będzie, jak tu walczę o należne mi prawo do posiadania Imperium :D

Właśnie skończyłem 'badać' Wczesne Średniowiecze. W mieście lekki chaos, ale jeszcze dwa rozszerzenia niedługo wpadną, to się uporządkuje.
Zastanawiam się tylko, czy przeć naprzód przez epoki, czy pokisić się trochę w obecnej - uzbierać kasy, zasobów, PR... i dopiero rozwijać dalej. Ścigać się z nikim nie zamierzam - zresztą bez szans, mając kilka lat do tyłu. Także chyba zabawię trochę w Średniowieczu ;]

Dzięki za niewielkie (osobowo), ale miłe przywitanie :)
Szczególnie rada "Kliknij w daną jednostkę, by pominąć turę" się przydała.

Przy okazji: "wersja na komórce ma swoje plusy i minusy" - jakie ma plusy? Baaardzo rzadko korzystam w ogóle z netu na fonie, ale jeśli plusy są konkretne, to może się skuszę.
Zaznaczam, że 'dostępność wszędzie' nie jest dla mnie plusem. Wolę wygodę korzystania z kompa, niż klikanie palcem po małym ekraniku. Ale może inne plusy @kubagra81 miałeś na myśli ;]

Dobra, koniec pisania. Idem lać wojów Cesarzowej Konstancji! :D
 

DeletedUser19577

Guest
Opcja z położnymi raczej mnie ominie (za mało, tudzież za dużo pewnych organów ^^), więc... mogę co najwyżej przeć naprzód i oddychać w głębi Oceanicznej Przyszłości ;-)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Zastanawiam się tylko, czy przeć naprzód przez epoki, czy pokisić się trochę w obecnej - uzbierać kasy, zasobów, PR... i dopiero rozwijać dalej.
Rozwiń perły, zacznij od Alcatraz jeśli walczysz, a jeśli negocjujesz to masz duży wybór takich co dają towary. O perłach dających PR nie wspomnę (^^).
 

DeletedUser19577

Guest
Z Alcatraz cięęężko. Spośród moich znajomych / sąsiadów, tylko jedna osoba posiada. Władowałem tam 1 PR dla "oznaczenia", żeby śledzić postępy z Ratusza i w odpowiednim momencie doładować więcej. No i tak sobie wisi od miesiąca... i nic się nie dzieje :/

I ja tu poniekąd w powiązanej sprawie znów się pojawiam. A chodzi o ZNAJOMYCH.
Póki co mam na liście prawie samych "randomów". Może ledwie z 2-3 osobami posiadam minimalny kontakt przez pocztę. Reszta to... nawet nie wiem, na ile aktywni. Prześledziłem więc wspomaganie z ich strony przez ostatnie kilka dni i wykopałem ponad 20 osób, które nijak mnie nie wspierały (szczególnie nie wpadały na browara do tawerny, abstynenci :p). Także mam jakieś 20 wolnych slotów, aby zaprosić nowych, ale już konkretnych 'znajomych'.
Jeśłi ktoś jest aktywny i chętny, aby dołączyć do mojej listy :D - to niech da znać. W tym temacie lub na pocztę w Grze. Wyślę zaproszenie.
Poza wyjątkami (typu grubsza impreza), wspieram budynki i odwiedzam tawerny wszystkich, codziennie. Także możecie na mnie liczyć. I mam nadzieję, że nowi znajomi odwdzięczą się tym samym ;-)

Póki co tkwię wciąż we Wczesnym Średniowieczu. Chcę rzeczywiście postawić najpierw kilka Pereł i na spokojnie rozbudować je po kilka poziomów. A później ruszę dalej, przez Epoki :]
 

DeletedUser19136

Guest
Radze rowinąc perły dające bonus do ataku, czyli Zeusa, Katedrę i Castel, w miedzy czasie postawić perle Świątynie Reliktów i rozbudować ja max na 2 poziom przynajmniej na razie, i uczestniczyć w wyprawach Gildyjnych, przy odrobinie szczęścia dostaniesz dużo pr i diamenty i inne fajne bonusy które bardzo się przydadzą na twoim etapie rozwoju miasta.
 

DeletedUser19577

Guest
Rozkminiałem sens posiadania Świątyni Reliktów. Nie będę teraz ponownie analizował (bo dokładnie nie pamiętam), ale z tego, co kojarzę - uznałem ją za zbyt mało wnoszącą w stosunku do tego, ile trzeba zainwestować.
Za to zgodzę się, co do Pereł dających bonus do ataku. Staram się... Zeusa już mam (5 poziom), zbieram plany i surowce na Castel. Mam już komplet na Katedrę, ale... właśnie pojawiła się u mnie Arka :) Także trzy Perły na ten moment mam do budowania - a PRków mało przybywa (jakieś 35 dziennie + z ewentualnych inwestycji). Więc nie ma co szaleć.

Btw. temat delikatnie ewoluował. Może nie jest to typowe przywitanie - ale jeśli nie przeszkadza to modkom, co jakiś czas zaczepię tu Was, wpiszę jakąś luźną myśl, pochwalę się rozwojem Imperium :D lub poproszę o przysługę. Może po jakimś czasie (o ile tu dłużej zabawię, a na razie jest spoko), ciekawie będzie zajrzeć w przeszłość i zerknąć na rozkminy nowicjusza ^^
 

DeletedUser19136

Guest
Witam, jak sam napisałeś Pr masz 35 szt plus z ewentualnych inwestycji, a teraz sobie wyobraź że inwestując w Świątynie Reliktów na 2 poziom i trafia Ci się relikt 100pr itp. rozbudowa ŚR ma sens jeśli uczestniczysz w wyprawach, jeśli robisz wyprawy, a NIE posiadasz ŚR nawet na 1 poziomie to uwierz mi bardzo dużo tracisz.
 
Do góry