Karnawał 2018 - dyskusja

bartekmod

Książę
co mi się podoba to fakt, że grając w momencie wygranej przycisk zostaje chwilowo zablokowany, dzięki temu można klikać szybko a potem nie traci się głupio jednego losu z rozpędu
 

Von Grun

Wicehrabia
@MementoFinis
To po co w takim razie te wszystkie zadania? Od parady? Skoro jest jakaś linia zadań w evencie to za ukończenie tejże powinna być główna nagroda. Ostatni taki event to halloween w zeszłym roku, gdzie na zakończenie eventu była czarna wieża, a pomiędzy pełno innych nagród. Ten event narzuca mi skojarzenie ze studiami. Idziesz, studiujesz 5 lat, bronisz magisterkę, dostajesz dyplom, a ktoś inny idzie, na 1 roku kupuje sobie magisterkę i resztą olewa bo już ma dyplom.
Co do 2 części twojej wypowiedzi, że wszystkie miasta wyglądałyby tak samo to bez obaw, nie każdemu uda się wykonać wszystkie zadania i nie każdy chce brać udział w evencie. Ja w zeszłym roku odpuściłem ze 3 eventy bo, albo nie chciałem robić awansu, albo iść dalej z podbojami i paru budynków nie mam.
 

DeletedUser17530

Guest
co mi się podoba to fakt, że grając w momencie wygranej przycisk zostaje chwilowo zablokowany, dzięki temu można klikać szybko a potem nie traci się głupio jednego losu z rozpędu

To dobre zrobili, bo na becie kilka razy losowałem i jak wpadła wygrana to losy dalej leciały :p
 

DeletedUser3155

Guest
@Von Grun W tym evencie te wszystkie zadania są wg. mnie by zdobyć to minimum czyli Most 3 lvl.
Lepsze niż większość budynków dla graczy z niskiej czy średniej półki.
Sam bym taki sobie strzelił (czy 3 czy 4 lvl itp) i sobie "strzelę" :)
Zawsze 1 pr i inne profity za 4x3 pola. Mi się opłaca.
Jeśli innym się nie opłaca niech polują tylko na ŚW. Ich wybór.
Niech postępują tak by nie stracić (choć trudno coś stracić ^^)
Lub też te zadania są po to by komuś kto losował pomogły w zdobyciu jak najwyższego poziomu budynku.
Inne eventy są szablonowe a ten i np. z Kolumną Bohaterów już nie.

Ja nie podchodzę "ambicjonalnie" do każdego wyzwania w tej grze i cieszę się też z połowicznych sukcesów.
Jeśli w jakieś mechanice / evencie / zadaniu nie ma jakiś czynników, które wpływały by negatywnie na poziom moich "osiągnięć" dotychczasowych i nie zmuszają mnie do działań negatywnych a dają wybór i jakieś plusy w zależności od moich decyzji to biorę to jako następny krok (raz mniejszy, raz większy) w rozwoju mojej wioski.
 

DeletedUser16730

Guest
@jan-maria-scyzoryk : jeśli zdecydujesz się odpowiedzieć na ten post, spróbuj odpowiedzieć na całość a/i nie wycinać pojedyncze frazy i je komentować. To takie miałkie i małostkowe jest a sensu żadnego w "dyskusji" nie ma i do niczego nie zmierza.

* Cytowanie całej, długiej wypowiedzi tylko po to, by odnieść się do jednego zdania jest bez sensu - nikt go nie będzie szukał. Cytuj tylko dokładnie te elementy, do których chcesz nawiązać.

https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/zasady-forum.34/
 

DeletedUser3155

Guest
Jeśli ktoś w miarę na temat piszę i nie gubi wątków - wystarczy odpisać na jego post i tyle.
Wyciąganie fraz z kontekstu jest jw. napisałem małostkową formą dialogu/polemiki.
Ale ok...
___________________________
Co do tematu:
Moje losowania:
s1.PNG
Wracam do domu po zakupie cebuli i ziemniaków a tu takie coś
-------------------------------------
Losuję:
s2.PNG
Jak widać Wirtuoza nie wygrałem ani nagrody... zmieniamy "taktykę":


Kupujemy za diamenty tickety by chociaż floreny w środkowej puli wygrać... udało się.
s3.PNG
Step 4... kupujemy floreny za diamenty (razem 100 diamentów około) by jednak tą nagrodę wygrać z trzeciej kolumny:
s4.PNG
Niestety nic z tego... zostało mi 42 diamenty na przyszły tydzień by w Wyprawach gildyjnych mieć dodatkową turę... starczy... nie udało się i OK :)
Moje decyzje i moje diamenty... LOTERIA

s5.PNG

Gratulacje tosia98... Mój cały trud/nerwy/frustracja/diamenty (sic) poszły na marne.
Ktoś przyszedł / kliknął (no może nie raz ale mniej niż ja, nie wspominając o wcześniejszych graczach...)
... i wygrał... mi też się tak zdarzało choć nie na taką skalę w tym ewencie ...
... ale takim czymś nikt się nie "pochwali" ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
Z tego co pamiętam w jednym z ostatnich zadań w Evencie na becie był zwiad prowincji. Wprowadzą na koniec nową epokę i.... ciekawe ile ów zwiad będzie trwał ;P. Z tego co pamiętam po wejściu do przyszłości na becie bez diaxów wydanych na zwiad nie udałoby się ukończyć ;) (2 dni 2h do końca Eventu, 2dni 3,5h do zwiadu :D).
 

DeletedUser15227

Guest
Z tego co pamiętam w jednym z ostatnich zadań w Evencie na becie był zwiad prowincji. Wprowadzą na koniec nową epokę i.... ciekawe ile ów zwiad będzie trwał ;P. Z tego co pamiętam po wejściu do przyszłości na becie bez diaxów wydanych na zwiad nie udałoby się ukończyć ;) (2 dni 2h do końca Eventu, 2dni 3,5h do zwiadu :D).
U mnie na wiosce tak ciasno, że zwiad idzie za diaxy by jak najszybciej zdobyć rozszerzenie ;)
 

Von Grun

Wicehrabia
No ale to jest tylko dowód na to, że użyłeś diaxów, nic to nie zmienia jeżeli chodzi o sam event ;) Moje sąsiedztwo na obu światach przestało losować droższe kufry więc problem nie dotyczy garstki piszących na forum.
 

OliverJr.

Hrabia
150 diaksów to w jednej wyprawie ogarniesz :) jak kumulacje rosły po 1500 to kusiło bardzo :) jeszcze trza wylosować ostatnie ulepszenie...
 

Valhan

Wójt
Beznadziejny ten event, a szans na podniesienie mostu do 7 lvl praktycznie nie ma. Za dużo tu losowości bo możesz wygrać i 10 tys florenów a jak przyjdzie co do czego to to ulepszenie mostu i tak prawie nigdy się nie trafia. Szkoda czasu i nerwów

A juz pomijam fakt że zaczął się nie w czasie, jak juz rzeczywisty karnawał minął
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
Zabezpieczona skrzynia - ulepszenie mostu 20% - 9 losowań, zgarnięte 4 ulepszenia, wygląda na to, że będę miał maxa
 

DeletedUser7795

Guest
Zbyt dużo losowości w tym evencie. Oni, myślą, że będziemy wykładać kasę na diamenty.

@PablooS
Proszę więcej kultury i bez obrażania...
Edytowano.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17038

Guest
Napisze krótko jest to najgorszy/najsłabszy mój event w tej grze ponieważ nie zdobęde zadnej nagrody, gram ponad 2 lata, ale takiego badziewia nie widziałem.
 

DeletedUser7795

Guest
Dopóki nie zmienią swojego podejścia do graczy, dopóki będą tak pazerni na nasze pieniądze to ja nie ruszam eventów. Niech w końcu dadzą pewne nagrody za ukończenie wszystkich podstawowych zadań eventowych.
 

NUMER 3

Szlachcic zagrodowy
a ja dzisiaj miałem takiego farta że ustrzeliłem 3 poziomy mostu na 4 strzały :D w jednym z tych strzałów miałem pakiet motywacji..czyli mój most na dzień dzisiejszy może osiągnąć 6 poziom
 

DeletedUser7795

Guest
@NUMER3 widzisz, Tobie się pofarciło a ktoś inny nie trafi żadnej wartościowej nagrody tylko same śmieci, które od razu z inwentarza usunie. Taki to kurde event.
 

DeletedUser

Guest
Dopóki nie zmienią swojego podejścia do graczy, dopóki będą tak pazerni na nasze pieniądze to ja nie ruszam eventów. Niech w końcu dadzą pewne nagrody za ukończenie wszystkich podstawowych zadań eventowych.

Pisałem dawno temu (3- 4 lata), że polityka InnoGames polega na obniżaniu wartości budynków eventowych i pogarszaniu jakości eventów ( przykładem było walentynkowe Drzewo Miłości z dwóch eventów- ta sama epoka, a mniejsza ilość zadowolenia) oraz wychowaniu sobie konsumpcyjnych kretynów i idiotów aby ci, za parę tysięcy diaxów kupowali "supernagrodę" czyli Szkołę Doboszów. Nic się od tamtej pory nie zmieniło; Budynki eventowe i eventy psują, jak robili to wcześniej -nie wspominając o braku usuwania usterek w grze (kolejna wersja gry i wciąż te same usterki).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
tym razem beczka dziegciu do tej łyżki miodu...
losowałem sobie na światach pobocznych studnie życzeń właśnie, na 6 światów:
- trafiłem po jednej studni na dwóch,
- na 4 nie zgarnąłem nic...
jak na ironię na tych dwóch światach mam już zapas studni w inwentarzu i nie mam gdzie ich upchnąć w miasto, a na 4 bez nagrody zmieściłbym bez problemu... przypadek? nie sądzę...
 

DeletedUser7795

Guest
Graczom z wyższych epok w ogóle nie powinni wciskać jako możliwej nagrody tych doboszów i chorążych. Gdzie my ich mamy użyć? Chyba jako mięso armatnie na mapę medalową GvG.
 

bartekmod

Książę
A to po co losowałeś? Na tych 2... w sensie jak masz zapas, nie masz gdzie postawić, nie rozumiem ^^

bo kiedyś przejdę trochę mapy, trochę drzewka, nawpada trochę medali i porozszerzam teren w mieście... a jak się wkurze to skasuje Alcatraz... opcji na przyszłość jest wiele

zresztą obojętne jaki budynek bym wylosował to i tak nie mam gdzie go postawić, co za różnica jaki spocznie w inwentarzu? różnica jest taka, że jak już będzie na niego miejsce to w dalszym ciągu ta studnia jest najcenniejsza na altach, po co losować coś innego... no fakt można próbować zdobyć paczki medali by szybciej rozszerzenia stawiać i uwierz mi, jak się pojawi okazja do ich zdobycia to też o nie walcze w dziennych np... zresztą akurat event na altach robię tylko w pewnej niewielkiej części, nie męczę się z późniejszymi zadaniami zbytnio, to zrobienie kilku pierwszych prostych zadań na 4 czy na 6 światach już naprawdę za dużo różnicy nie robi, zwłaszcza że część zalicza za same zbiory dzienne przy okazji.
 
Do góry