Wersja 1.119 - komentarze

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
To była raczej figura retoryczna, a nie rzeczywisty czas.
Czas w sumie nie jest tutaj najgorszy, tylko to jeżdżenie kursorem tam i z powrotem przez pół ekranu (znowu figura retoryczna). Przedtem było dużo bardziej intuicyjnie. Może za jakiś czas wyrobi się pamięć mięśniowa i będzie mniej źle, ale teraz jest kiepsko.
Rozumiem, mnie się tylko wygląd nie podoba, za jasny i nie pasujący do gry, a ruchy mam przyzwyczajone z mobilki, więc jakoś nie odczułem dyskomfortu podczas stawiania produkcji.
 

Sweetie Belle

Szlachcic
W sumie to ja już się przyzwyczaiłam do nowego okna, więc cofam te oskarżenia. Ale mimo wszystko ta zmiana widoku produkcji była zbędna.
 

DeletedUser16730

Guest
ruchy mam przyzwyczajone z mobilki, więc jakoś nie odczułem dyskomfortu podczas stawiania produkcji.

No to faktycznie przesiadka bez problemu.
Jest jeszcze jedna rzecz, wcześniej jak np. zmieniałem 10 kowali to najpierw wszystkich anulowałem pyk pyk, a później wszystkich aktywowałem i był moment. Teraz tak się nie opłaca robić, trzeba od razu aktywować. I jest taka sytuacja, ze jesteś w połowie i nagle kurde, który teraz bo mi się pomieszało. Musisz więc najeżdżać wszystkich żeby sprawdzić, a jak skończysz to znowu się włącza nerwica natręctw czy na pewno wszystkich zmieniłeś i kolejne najeżdżanie i sprawdzanie.
 

DeletedUser

Guest
To strasznie długo to robisz. Mam teraz łącznie 20 budynków produkujących młotki i jak zmieniałem z 5 minut to zajęło mi to może maks minutę (na bank mniej niż 60 sekund). Może ustaw sobie więcej niż 500 dpi w myszce]

Może byś PablooS przestał się wymądrzać, co? al1984 ma rację. Gdy chce się anulować produkcję trzeba 2 razy klikać> "anuluj".
Poprzednio wystarczył jeden "klik". Teraz 2 kliki, 2 okna! Programiści są idiotami czy się schlali, jak wprowadzali to g...? Spieprzono nie tylko szatę graficzną!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
W sumie to okno potwierdzenia jest niepotrzebne, bo przycisk anulowania jest malutki i nie jest łatwo go przypadkiem wcisnąć.

Ale już teraz, wydaje się, że po nabraniu nowych przyzwyczajeń będzie można szybciej zmieniać produkcję:

klikam budynek -> anuluj -> anuluj produkcję -> 1 do 6 na klawiaturze -> następny budynek...
 

DeletedUser12062

Guest
To strasznie długo to robisz. Mam teraz łącznie 20 budynków produkujących młotki i jak zmieniałem z 5 minut to zajęło mi to może maks minutę (na bank mniej niż 60 sekund). Może ustaw sobie więcej niż 500 dpi w myszce :p
:):) o co chodzi wiesz, zresztą jan-maria wyjaśnił wszystko ;). Pozostaje po prostu kwestia po co takie zmiany. Za chwilę ktoś wpadnie na pomysł, że nastawienie produkcji wymaga potwierdzenia albo np. wciśniecie dokończ walkę automatycznie również tego będzie wymagało..... W sumie i tak dobrze się skończyło, nie chcę "podpowiadać", ale mogliśmy np. potwierdzać sms-em zwrotnym ;P:p:p:p:p.
 

DeletedUser

Guest
Jest gorzej niż myślałem! Normalnie krew człowieka zalewa i tylko kląć, używając najgorszych sformułowań!
Oprócz tego ,że należy 2 razy klikać > anuluj, na koniec trzeba jeszcze wygasić drugie okno! Czyli anulowanie produkcji wymaga trzech kliknięć!
Czy ci programiści to patentowane durnie czy debile?!!
Wprost nie mam słów aby określić ich głupotę albo najgorszą z możliwych złośliwość!!
Nic tylko skarżyć do Strasburga, za świadczenie gorszych usług internetowych dla użytkowników z innych krajów nie żyjących w Niemczech!!
A wydaje mi się, że takie coś podpada pod instrukcje czy wymogi ustaleń Unii Europejskiej! Wprost ręce opadają i brakuje słów!! Chyba, że będzie się używać najgorszych wulgaryzmów i wyzwisk!
Polecam moderatorom tego forum, przesłać ten post w mailu, tym świętym krowom z Hamburga! Bezpośrednio do nich!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3155

Guest
Tak czasami czytam sobie to forum... Opinie "użyszkodników" o aktualizacjach czy o "eventach" ...
Opinie w 90% negatywne / jadowite ^^ ... Teraz nawet to i "merytoryczne" bo o Strasburg się ocierają "iksde"
Wyślij maila do TRYBUNAŁU, że Inno źle grę robi ... nosz q...

Grałem w wiele gier online, ta jest jedna z najbardziej "bezbugowych" i support jest ok.
Czego chcieć więcej? (jednego kliku mniej, klikając w coś tam?)
Ludzie... Polacy ... Rodacy ...
IKSDE

/Edit
Sorka... nie skumałem, ten post wyżej to trolling był ;)
Ale nic... co napisał to napisał, pozdrawiam :)
MF
/Edit
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Może byś PablooS przestał się wymądrzać, co?
Wiesz co to ironia? To nie to samo co wymądrzanie ;)
Specjalnie dla nieumiejących wychwycić ironii w tekście i dlatego, że czasem jest to ciężkie dałem na końcu emotikonę (którą notabene pominąłeś cytując).

W sumie to okno potwierdzenia jest niepotrzebne, bo przycisk anulowania jest malutki i nie jest łatwo go przypadkiem wcisnąć.
Jak najbardziej jest potrzebne. A czemu? Bo wszystko jest możliwe i co by było gdybyś jednak kliknął w anulowanie produkcji jednodniowej? No chyba, że masz na myśli dwie najkrótsze produkcje, albo chociaż pięciominutową.

W sumie i tak dobrze się skończyło, nie chcę "podpowiadać", ale mogliśmy np. potwierdzać sms-em zwrotnym ;P:p:p:p:p.
Oj tam, a może wymagana dwustopniowa weryfikacja tzn. przepisanie kodu z apki :p Na bank tańsza opcja :D

Nic tylko skarżyć do Strasburga, za świadczenie gorszych usług internetowych dla użytkowników z innych krajów nie żyjących w Niemczech!!
Wszystkie wersje językowe to mają...

____________
@MementoFinis wróc proszę do tematu. Są to komentarze i dyskusja na temat aktualizacji 1.119
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jak najbardziej jest potrzebne. A czemu? Bo wszystko jest możliwe i co by było gdybyś jednak kliknął w anulowanie produkcji jednodniowej? No chyba, że masz na myśli dwie najkrótsze produkcje, albo chociaż pięciominutową.

Obawiam się, że muszę wyrazić opinie przeciwną i to z kilku powodów:

1. Przez lata tak było, że nie było potwierdzenia i dawaliśmy sobie z tym radę.
2. Po co ktokolwiek miałby wchodzić do panelu budynku jak wszystko o nim widać po najechaniu na budynek jeśli nie w celu anulowania produkcji lub zakończenia jej za diaxy (pozwoliłem sobie na taki mały żart :) )
3. Nawet jak się ktoś pomyli to i tak strata będzie niewielka. (tak wiem niektórzy za 1 PR by mogli zabić).
4. Trochę wiary w człowieka.


Ale teraz z innej beczki.
Można zrobić tak by przyciski produkcji wszystkich innych czasów były aktywne i po naciśnięciu było by okno potwierdzenia zmiany produkcji, a po potwierdzeniu zmieniała się produkcja na nowy czas oczywiście od zera.
 

DeletedUser17530

Guest
Od 5 lutego czekam na odpowiedź na zgłoszenie i do tej pory cisza. @Shelian może w końcu ruszysz swoje 4 litery i mi odpowiesz?
 

DeletedUser3155

Guest
Od 5 lutego czekam na odpowiedź na zgłoszenie i do tej pory cisza. @Shelian może w końcu ruszysz swoje 4 litery i mi odpowiesz?
Ja chyba dwa razy tylko pisałem do supportu i dostałem szybką i satysfakcjonującą mnie odpowiedź.
Sprawy / problemy były prozaiczne (nie chciałem zmieniać świata).

Co do tematu:
Zmiany jak zmiany, trochę lepiej a zarazem trochę gorzej.
Ciężko żyć teraz po tych zmianach z aktualizacji ale chociaż na rogu koło mnie ziemniaki potaniały i cebula.
Więc poniekąd to rekompensuje moje zniesmaczenie i frustrację.
Byle nie było następnych zmian... Wtedy coś we mnie pęknie i pojadę po całości ;]
UE i trybunał to nic w porównaniu z tym co ja rozpętam ಠ_ಠ
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sweetie Belle

Szlachcic
Ale już teraz, wydaje się, że po nabraniu nowych przyzwyczajeń będzie można szybciej zmieniać produkcję:

klikam budynek -> anuluj -> anuluj produkcję -> 1 do 6 na klawiaturze -> następny budynek...

Nie wiedziałam, że taka opcja z cyframi istnieje. Wielkie dzięki, na pewno usprawni to produkcję :p
 

DeletedUser13695

Guest
u mnie po aktualizacji dziwne rzeczy dzieja sie z armia obronna. Juz ktorys raz z rzedu obrona sama sie przestawia. mam ustawione 8 jednostek a na nastepny dzien mam juz tylko 6. Inna rzecz to gvg. bedac na mapie dluzszy czas to nie widze jak ktos obleg zaklada. Niby wszystko pieknie ale jak odswieze gre to nagle okazuje sie ze nie ma juz kilku sektorow. Nie bylo tych problemow przed aktualizacja. Nie wiem czy tylko u mnie to wystepuje czy jest to szerszy problem.
 

DeletedUser16965

Guest
Nie no poważnie nie da sie grac.. Na kompie jest to uciążliwe ale tam mam kursor i idzie to szybko przewinąć.. A teraz 10 razy przewijać palcem aż dojadę do lotrow ?? Bardzo utudniliscie grę..
 

DeletedUser11629

Guest
Nie martwcie sie, na becie tez ignoruja ten problem, nie jestesmy sami. Coraz bardziej graczom potrzebna ta beta, nieprawdaz @Bryfft ?
 

DeletedUser3155

Guest
Ok rozumiem, że promil graczy gra na mobilnej wersji i co więcej gra: "na całe obroty" ... ale jakbym był developerem gry i miałbym zmieniać interfejs pod każdą zachciankę ww. graczy to gra by szybko padła...
Z dawnych lat: Farmerzy i farmy ... by się utworzyły... Farmy by opustoszały a farmerzy dalej by narzekali :)
Odwieczny problem MMO ... trzeba znaleźć równowagę ... a to, że farmerzy są zawsze dość problematyczną i krzykliwą grupą (choć w mniejszości) to wiadomo... Gra ma zarabiać na siebie...
Niech krzyczą... Karawana jedzie dalej... Nie oni są trzonem społeczności i gry :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Ok rozumiem, że promil graczy gra na mobilnej wersji i co więcej gra: "na całe obroty" ... ale jakbym był developerem gry i miałbym zmieniać interfejs pod każdą zachciankę ww. graczy to gra by szybko padła...

Promil na mobilnej grał jakieś 2 lata temu, gdy mobilna raczkowała (a raczej dopiero co wyszła). Obecnie jest to "większy target", aniżeli promil graczy ;)
Poza tym, nie chodzi o to, że łotry są na końcu, tylko o to, że niedawno zostało to zmienione i z pierwszych miejsc przesunięci zostali na koniec.

Tak czy siak, opinie na ten temat zostały przekazane wyżej (zapewne nie tylko od nas, ale innych nacji).
Dla ułatwienia wyszukiwania, polecam poza filtrem lekkozbrojnych dodać filtr epoki (jak ktoś jest poniżej OP, to filtr OP, jak ktoś jest w OP, to filtr jakiejś niższej epoki, w której ktoś ma mało łotrów). Będzie szybciej niż machać palcem kilkukrotnie by przesunąć listę jednostek na koniec ;)
 

DeletedUser3155

Guest
@Zyleta1991 : ok jeśli chodzi o o sprawy "mechaniczne" czyli to przesuwanie palcem to dalej nie rozumiem problemu mimo, że czasem używam tej opcji w jakiś walkach... sporadycznie przyznaję (jakieś zadanie czy cuś).
Czuję pewny dyskomfort mimo, że (interfejsem mieszam jak Ty radzisz: najpierw epoka / lekkozbrojne / dwa ruchy paluchem... i niezależne łotry. Próbuję sobie to wyobrazić jakbym miał to robić przykładowo sto razy dziennie, codziennie...
...
No męczyło by :(
Racja ... Trudno mi się wczuć w Wasz "styl" grania ale ok... poszło wyżej, ok, może zmienią, byle to nie ingerowało w mój styl gry... ale nie widzę takiej możliwości teoretycznie ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Prosiłem już o wrócenie do tematu. Na forum jest możliwość rozpoczęcia rozmowy z wieloma użytkownikami, więc proszę utworzyć sobie taki wątek i kłócić do woli kto ma rację i kto coś napisał (albo co znaczy iksde, które w google też idzie sprawdzić :?). Najbardziej dziwi mnie offtop od "starych wyjadaczy", bo nowa osoba nie zawsze się orientuje i pilnuje w tym, by jednak odpowiednio dobierać wątki do słów, które się chce napisać...
 
Do góry