Płaskoziemcy

Wanat70

Wójt
dziś odkryłem w necie że istnieje taka grupa jak płaskoziemcy który wierzą w płaską ziemie i czy może mi ktoś wytłumaczyć jak ktoś może wierzyć w takie coś ?
 

DeletedUser18282

Guest
Haha zabawne dosyć. Ale wiele ludzi po prostu wierzy w co chce. Jeżeli ktoś ma słabą psychikę ulega wpływom innych ludzi. Płaska ziemia, Elvis nie umarł, i wiele innych teorii. Tak samo można porównywać jak osoba wychowana na mięsożerce staje się wegetarianinem lub weganinem. Wystarczy odpowiednia manipulacja informacjami i osoba, która jest słabsza psychicznie się podda. Wiele ludzi wierzy w legendy gdzie ziemia jest płaska na skorupie żółwia i podpiera się na 4 filarach o ile dobrze pamiętam tą legendę. Nawet okazując im dowody w to nie uwierzą. Do póki tacy ludzie nikomu nie szkodzą to niema powodu by nimi się przejmować. Wierzenie to indywidualna sprawa tak jak wiedza :D
 

Wanat70

Wójt
możę oni nie szkodzą ale tacy antyszczepionkowcy już tak po pojawią się choroby których od dawna nie ma bo się naczytali jakiś bzdur o tym że szczepionka powoduje autyzm co jest bzdurą kompletną
 

DeletedUser18282

Guest
Wiesz choroba czy nie wyrażają własne zdanie. Każdy ma prawo do własnego zdania i opinii. Jeżeli byś chciał im coś narzucić byś pogłębił ich stan. Niektórzy niestety cofają się w rozwoju zamiast się rozwijać. Patrząc na dzisiejszy świat pełen hipsterów, którym tęskno za czasami kiedy nosili pieluszki pełne własnej roboty XD to niema co się dziwić i zastanawiać nad tym :p
 

Kaluta

Wójt
dziś odkryłem w necie że istnieje taka grupa jak płaskoziemcy który wierzą w płaską ziemie i czy może mi ktoś wytłumaczyć jak ktoś może wierzyć w takie coś ?

są ludzie, którzy wierzą w latające monstrum spagetti, UFO, elfy i zakończenie Mody na Sukces; póki nie robią krzywdy innym niech sobie wierzą w co chcą ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zabiłaś mi ćwieka, ktoś wierzy w zakończenie Mody na sukces o_o to jest możliwe ?
No to akurat jest cios niżej pasa, który w zasadzie kończy wszelką dyskusje.
Są bowiem rzeczy które mogą się zdarzyć, nawet jeśli ich funkcja falowa jest prostą leżącą na osi x i są praktycznie niemożliwe jak np. to, że ziemia nie jest płaska, ale porównywać do tego możliwość że ktokolwiek może uważać, że "moda na sukces" się skończy?
 

DeletedUser18282

Guest
@kasia2389
Ty jesteś z tych co wierzą, iż ziemia jest płaska ? Bo może to źle rozumie ale
"Są bowiem rzeczy które mogą się zdarzyć (...) i są praktycznie niemożliwe jak np. to, że ziemia nie jest płaska"
sugeruje, że tak
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ty jesteś z tych co wierzą, iż ziemia jest płaska ?
A nie jest?

Moja wiara w cokolwiek lub niewiara nie ma nic do rzeczy albowiem rzeczy są lub nie są (zdarzają się) niezależne od tego czy ktoś w to wierzy lub nie.

Ale dobrze, że wracamy do zasadniczego tematu, którym jest oczywista płaskość ziemi. A raczej możliwość wiary w to.
Ludzie uwierzą w każdą głupotę, wystarczy dostatecznie długo ja powtarzać np. ładunek termobaryczny.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18282

Guest
Wiesz ciekawiła mnie po prostu odpowiedź. Z perspektywy wzroku można powiedzieć, że ziemia jest płaska. Jednak w tej teorii zapominają ,że gdzieś musi być krawędź końca. Ziemia kręci się wokół słońca dzięki czemu następuje zmiana dnia w noc nie było by to możliwe jak by była płaska. A zawsze ciekawiło mnie skąd ludziom bierze się w głowie, że może być płaska ? :D
 

DeletedUser18282

Guest
Ale z myślenia,że ziemia jest płaska kasy nie zrobi się XD
 

Wanat70

Wójt
są ludzie, którzy wierzą w latające monstrum spagetti, UFO, elfy i zakończenie Mody na Sukces; póki nie robią krzywdy innym niech sobie wierzą w co chcą ;)
Kosmici napewno istnieją bo jest całą masa dowodów a zakończenie mody na sukces też jest i pewnie skończy się jak będzie koniec świata czyli za 5 mild lat :haha:
 

DeletedUser18282

Guest
Kosmici napewno istnieją bo jest całą masa dowodów a zakończenie mody na sukces też jest i pewnie skończy się jak będzie koniec świata czyli za 5 mild lat :haha:

Moda na sukces nigdy się nie skończy :D Przylecą kosmici i wezmą scenariusz polecą na swoją planetę nasza zostanie zniszczona i na innej planecie z nowymi pomysłami wystartuje XD
 

DeletedUser18282

Guest
Może dlatego nie chcą go skończyć XD bo wygląda tak jak wygląda :D
 

DeletedUser11758

Guest
możę oni nie szkodzą ale tacy antyszczepionkowcy już tak po pojawią się choroby których od dawna nie ma bo się naczytali jakiś bzdur o tym że szczepionka powoduje autyzm co jest bzdurą kompletną
Osoby protestujące dzielą się na dwie grupy protestują przeciwko bo bronią wolności
i radykalni którzy wierzą całkowicie że całkowicie szkodzą.
Pierwsza grupa ma rację i mają realne stanowisko.
Dlaczego jeśli pomagają jest obowiązek sczepienia a jeśli odmówimy jest grzywna a skrajnym przypadku zabranie dziecka.
Nie powinny być obowiązkowe.
1 Przez wieki jedna szczepionka była na jedną
chorobę a dzisiaj jedna na kilka chorób .
Liczyła się skuteczność i zdrowie a nie zysk.
2 Realne choroby a nie fikcyjne wykreowane przez
firmy medyczne np pneumokoki które nie istnieją i są wymysłem firm medycznych i świńska
grypa wykreowana dla zysków i przekupione media wykreowały ją jako
zagrożenie a rzeczywistości zwykła grypa zabija więcej ludzi niż
świńska.
3 Nie powinna zawierać rtęci a Naszym kraju stosowana dla dzieci
szczepionka z Korei Południowej ją zawiera
a inne kraje z niej zrezygnowały.
4 Przypadku nie których chorób lepiej ją przejść
niż szczepić bo skutki są zbyt poważne np Odra wystarczy
przeleżeć a szczepionka jako skutek uboczny powoduje
udar mózgu i lepiej ją przejść niż szczepić.
Przez wieki szczepiono tylko na choroby powodujące poważne skutki
a choroby które można przejść nie szczepiono .
5 Brak informacji o skutkach i liczby skutków ubocznych a
innych krajach normalnie podają te informacji i płacą odszkodowania .
6 Europie Zachodniej nie ma obowiązku szczepienia i tylko kraje wyzwolone
od komunizmu go prowadziły.
7 Dzieci dostają nadmiar szczepionek a dawniej dawana je
dzieciom szkolnym i dzielono je raz na kilka lat.
8 Ignorują stan zdrowia a chore dzieci nie powinny ich dostawać a
lekarze ignorują to.
9 Nie znają składu .
Ale z myślenia,że ziemia jest płaska kasy nie zrobi się XD
YouTube płaci za wyświetlenia i można zarobić wspaniale pieniądze .
Te filmy mają spore wyświetlenia .
Robią to dla zysku bo największe głupoty mają najlepsze wyniki np
challenge na YouTube większość to patologiczna głupota i rekordowa oglądalność
1 Polewanie się bardzo zimną wodą .
2 Jedzenie jedzenia dla psa
3 Zjedzenie jak największej liczby bananów
i przebicie go napojem gazowanym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18282

Guest
YouTube płaci za wyświetlenia i można zarobić wspaniale pieniądze .
Te filmy mają spore wyświetlenia .
Robią to dla zysku bo największe głupoty mają najlepsze wyniki np
challenge na YouTube większość to patologiczna głupota i rekordowa oglądalność
1 Polewanie się lodową wodą .
2 Jedzenie jedzenia dla psa
3 Zjedzenie jak największej liczby bananów
i przebicie go napojem gazowanym.
Icebucket challange według mnie nie był czymś głupim miał pewne zadanie. Pomoc w zebraniu funduszy na leczenie pewnego lekarza z choroby. Polanie się lodowatą wodą z kostkami lodu powodowało chwilowe odrętwienie. Ludzie mieli poczuć się jak osoba chora i później przelać pewną kwotę na szczytny cel. A pamiętaj, że niektórzy takie teorie głoszą na blogach a nie na YT
 

DeletedUser11758

Guest
Icebucket challange według mnie nie był czymś głupim miał pewne zadanie. Pomoc w zebraniu funduszy na leczenie pewnego lekarza z choroby. Polanie się lodowatą wodą z kostkami lodu powodowało chwilowe odrętwienie. Ludzie mieli poczuć się jak osoba chora i później przelać pewną kwotę na szczytny cel. A pamiętaj, że niektórzy takie teorie głoszą na blogach a nie na YT
Większość osób robiło to dla wyświetleń i żadnych pieniędzy nie dało a celem było
nagranie filmu i danie pieniędzy.
Meli wyzwać inną osobę i jeśli przyjmie zadanie ma zrobić to samo
i dać pieniądze na tą akcje .
Pieniądze po polaniu się wodą przekazało tylko kilka osób a polewanie się woda
jest znieważaniem osób które nie mają do niej dostępu.
Większość osób które polewało się woda uznało to jako zabawę i zapomniało o celu tej akcji.
Ta teoria stała się popularna dzięki tej stronie.
Na YouTubie te filmy o tej teorii mają sporo wyświetleń i dla zysku zostały wykreowane.
Wystarczy wymyślić jak najgłupszy film lub teorię by zyskać wyniki a normalne
kanały i materiały nie maja aż takiej popularności.
Większość Youtuber wykorzystało tą teorie by zarobić i zatrudniło
aktorów by udawali że wierzą w nią a wyniki same się pojawią .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18282

Guest
@pan k
Coś o tym wiem. Ja akurat robiłem tak jak należało XD z Icebucket ale jak zobaczyłem co moja była zrobiła to się zastanowiłem dlaczego z nią byłem. Na FB we październiku wrzuciła jak stoi se w bikini z wiaderkiem przechyla a tam karteczka, że kasę wpłaca na akcje Pajacyk bo też tak można .... xD
Co o głupocie YT zauważyło to i zmieniło ilości na płatności. Kiedyś za chyba za 1000 wyświetleń była 1 czy tam 10zł teraz jest za 10k 1zł. Głupotę można zobaczyć po tym jak kobieta chwali urządzenie Magrav, które otacza twoje auto niewidzialną plazmą przez co spala mniej XD Albo wrzucasz jakąś kostkę icube w pobliżu baku i ona porządkuje wiązania jonowe w paliwie (nie chcemy przecież by były w nieładzie). Jak słuchałem o tym na innym kanale to prawie w spodnie popuściłem z śmiechu. A by wszystko działało musimy być Veganami 5 poziomu by wejść na poziom 5 wymiaru XD
 

DeletedUser3

Guest
dziś odkryłem w necie że istnieje taka grupa jak płaskoziemcy który wierzą w płaską ziemie i czy może mi ktoś wytłumaczyć jak ktoś może wierzyć w takie coś ?

V wiek - Ziemia jest okrągła!
XVI wiek - Ziemia nie jest centrum wszechświata, a planety krążą wokół Słońca.
XVIII wiek- Nasze Słońce nie jest centrum wszechświata, a tylko mało znaczącym punktem w ogromie kosmosu.
XX wiek- Lecimy na Księżyc!!!
XXI wiek - Ziemia jest płaska...8>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18282

Guest
V wiek - Ziemia jest okrągła!
XVI wiek - Ziemia nie jest centrum wszechświata, a planety krążą wokół Słońca.
XVIII wiek- Nasze Słońce nie jest centrum wszechświata, a tylko mało znaczącym punktem w ogromie kosmosu.
XX wiek- Lecimy na Księżyc!!!
XXI wiek - Ziemia jest płaska...8>

I wszystko przeczy teorii ewolucji Darwina
 
Do góry