Nowy serwer czy śmierć gry - wygaszanie projektu?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13940
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13940

Guest
Witam, czy to nie najwyższy czas by otworzyć dla Polski nowy serwer?
Rozumiem argumenty, że pomieszczą się kolejne osoby na tym serwerze oraz takie, że nowy gracz też może coś osiągnąć.
Tylko jakie gigantyczne są dysproporcje między graczami którzy zaczęli ponad rok temu ( 1 rok i 4 miesiące?) grę a tymi, którzy zaczynają teraz.
Poznałem tą grę z miesiąc temu, zauważyłem że sporo nowych osób zaczyna tą grę. Czy w ciągu tak długiego okresu czasu nie dość już zapisało się na F ?
Jakie odstępy czasu były między otwarciami poprzednich serwerów? Gra jak widzę powstała w 2012 maju. To daje średnio 1 serwer co 3 miesiące.

Czy ta gra umiera?
 

DeletedUser625

Guest
Gra ma się dobrze. Też uważałem, że spadek graczy nastąpił jednak, po tym co mi Bryfft powiedział, że wręcz przeciwnie, bo wzrasta postanowiłem ręcznie sprawdzać przez 2 tygodnie na każdym świecie. I wiesz co się okazało? Wzrost okazał się rzędu około 500 osób na A, około 400 na B, około 250 na C, na D zaobserwowałem spadek rzędu 1500 osób jednak dzięki temu pewnie wzrosła liczba na F o około 3000 osób, na E natomiast liczba graczy raz malała i raz rosła taki jakiś zbalansowany ten świat. Badanie owe przeprowadzałem w listopadzie więc nie tak dawno. Podejrzewam że wiele się nie zmieniło. Osobiście uważam, że nowy świat gdyby powstał to nie tyle nowi gracze by dołączyli co starzy wyjadacze polujący na diamenty, bo w początkowych epokach całkiem sporo się ich sypie. :)
 

DeletedUser8

Guest
Co jakiś czas kasowane są nieaktywne konta i wtedy można zaobserwować większy spadek na serwerze, ale patrząc całościowo na statystyki z ostatnich miesięcy, zarówno liczba wszystkich zarejestrowanych Graczy jak i tych aktywnych systematycznie rośnie, także z czasem serwery się zapełnią i pewnie zostanie otwarty nowy, jednak nie będzie otwierany, póki nie będzie takiej potrzeby. :)
 

DeletedUser13940

Guest
To gdyby te 3000 w ciągu 2 tygodni przenieść na długość istnienia serwera (ponad rok) to dałoby ok 85 tysięcy kont :)
Nie wiem kto by przeszedł, pewnie wielu doświadczonych z innych światów. Ale na pewno w ciągu roku jest wielu początkujacych, którzy chcieliby zacząć w miarę z równymi szansami. Ja przeżyłem szok jak zorientowałem się że zdobywam na dobę 24 pkt rozwoju podczas gdy niektórzy gracze nawet ponad 50. Ponadto już są ponad 11 tys. pkt rozwoju do przodu względem początkujących. A to jest najmłodszy serwer.
 

DeletedUser625

Guest
Danifae co rozumiesz przez zapełniony serwer? Ile osób musi się na nim znaleźć?
 

DeletedUser14

Guest
Ta... a później narobi się serwerów i na Arvahall będzie grało 100 graczy, później będzie łączenie i znowu, że gra upada...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13940

Guest
Ta... a później narobi się serwerów i na Arvahall będzie grało 100 graczy, później będzie łączenie i znowu, że gra upada...

A czemu ma służyć ta przesada? Pierwsze 6 serwerów powstawało średnio co 3 miesiące. A tu już mija 15 miesięcy jak nie ma następnego. Zobrazować Ci tą różnicę inaczej? Gra istnieje 31 miesięcy. W pierwszej połowie tego okresu powstało 6 serwerów a w drugiej połowie nic.
03.05.2012 A
18.06.2012 B
10.07.2012 C
13.08.2012 D
21.01.2013 E
03.10.2013 F
 

chudya

Hrabia
A czemu ma służyć ta przesada? Pierwsze 6 serwerów powstawało średnio co 3 miesiące. A tu już mija 15 miesięcy jak nie ma następnego. Zobrazować Ci tą różnicę inaczej? Gra istnieje 31 miesięcy. W pierwszej połowie tego okresu powstało 6 serwerów a w drugiej połowie nic.
03.05.2012 A
18.06.2012 B
10.07.2012 C
13.08.2012 D
21.01.2013 E
03.10.2013 F

To jest tak prosta odpowiedź, że aż dziwne że sam sobie nie odpowiedziałeś.
W początkowej fazie gry było tylu chętnych, że musiano nowe światy dokładać, teraz wolniej dochodzą nowi gracze, to nie ma takiej potrzeby tym bardziej, że także gracze rezygnują z gry.
 

DeletedUser8

Guest
Dokładnych progów liczbowych podać nie mogę. Kiedy mówię o zapełnieniu mam na myśli "prawie pełen" ;). Staramy się nie doprowadzać serwerów do 100% zapełnienia, nie jest to limit wydajności (to by mogło zabić serwery, a tego nikt nie chce), ale mimo wszystko zostają wtedy wstrzymane dalsze rejestracje na takim świecie, a nie chcemy narzucać takich ograniczeń, skoro nie musimy.
 

DeletedUser14

Guest
DamYan a zapełniony serwer to ile kont?

A skąd mam to wiedzieć?


A czemu ma służyć ta przesada? Pierwsze 6 serwerów powstawało średnio co 3 miesiące. A tu już mija 15 miesięcy jak nie ma następnego. Zobrazować Ci tą różnicę inaczej? Gra istnieje 31 miesięcy. W pierwszej połowie tego okresu powstało 6 serwerów a w drugiej połowie nic.
03.05.2012 A
18.06.2012 B
10.07.2012 C
13.08.2012 D
21.01.2013 E
03.10.2013 F

A kto napisał, że serwery będą powstawać co 3 miesiące?
Jak będzie potrzeba, to zostanie otwarty nowy serwer :)
 

DeletedUser6174

Guest
Liczba kont to nie to samo co liczba aktywnych graczy. Jak ktoś osiągnął bodajże jesień średniowiecza to jego konto już na stałe będzie figurowało na liście graczy choć może ta osoba już nie gra. Osoby z Banem też nie znikają z gry ale ich konta są już bezużyteczne. Do tego dochodzą konta zrobione tylko pod zdobywanie diamentów i multikonta jednaj osoby. To że na serwerze jest 40k kont to nie znaczy że to są 40k grające osoby.
Co z tego że na F mam 80 sąsiadów jak 95% z nich to konta nie aktywne (tak jak moje) ;) Niby gracze są a tak jakby ich nie było.
 

DeletedUser8507

Guest
ta gra ma się dobrze, przecież nowe światy nie są aż tak potrzebne, aktulizacje są ważniejsze a jednak tworzenie gier to nie takie łatwe
 

DeletedUser13940

Guest
A skąd mam to wiedzieć?
A kto napisał, że serwery będą powstawać co 3 miesiące?
Jak będzie potrzeba, to zostanie otwarty nowy serwer :)

To ja zgłaszam taką potrzebę. Chcę być top1 a na obecnych serwerach nie mam takiej możliwości.

Nie tylko ja ją zgłaszam, przejrzałem tematy z podobnymi wątkami i pytania o nowy serwer pojawiały się już wcześniej.
 

chudya

Hrabia
To ja zgłaszam taką potrzebę. Chcę być top1 a na obecnych serwerach nie mam takiej możliwości.

Nie tylko ja ją zgłaszam, przejrzałem tematy z podobnymi wątkami i pytania o nowy serwer pojawiały się już wcześniej.

Masz załatwione, za trzy dni pewnie będzie.
 

DeletedUser9756

Guest
Mnie tam od TOP 1 bardziej obchodzi to, że nie mam już jak do starszych pereł zebrać planów :(
 

DeletedUser625

Guest
Zawsze możesz dodać znajomego z epoki brązu czy żelaza, który ma daną perłę i tłuc :p

A swoją drogą dzisiaj trafiłem do gościa na Brisgardzie co ma rozbudowane Chateau do 30 lv. Dokończyłem lv na 1 miejscu i dostąłem 315 PR, 2800 (z drobnymi) medali i aż 9 planów. Może to nie byłoby takie *****iście satysfakcjonujące gdyby nie fakt, że trafiłem 9 planów bez powtórki!!! Sam o mało co zawału nie dostałem jak to zobaczyłem, bo szczerze to myślałem że dostanę po 3-4 sztuki dwóch lub trzech planów :p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wiesz Guana Ja wczoraj siedziałam i sprawdzałam nasze Top 1 na A...
Policzyłam ze ok 80 pr dziennie mu przybywa, 30 jednostek sporo do ataku ma! Najbardziej mnie zdumiewa to ze tyle ma właśnie planów tych pereł! Np Rakieta dość świeża perła 17 lvl otwarty...

Nie ma jakiegoś spisu co dają lvl po 10? Bo może by rozwiało to moje wątpliwości bo albo Taaaakie szczęście w losowaniu planów, w wymianie 2:1 itd, lub diamenty.
Ogólnie piękne miasto tylko troszkę nienaturalnie wygląda ten nasz Top ^^
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry