Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Czy to oznacza że np. bar plażowy ze WCZESNEGO będzie motywowany jako pierwszy czy przed tym pójdzie ranczo? Bo chyba ranczo nie? to co lepsze chyba

To znaczy że zobaczysz jak będzie! (budynek eventowy dający młotki jest dalej produkcją młotków, chodzi o światynie oazy i galerie, a po za tym pracują nad tym dopiero)
 

Auksacer

Wicehrabia
Bryfft posyłał już linka z wyjaśnieniem jak działa "Auto-Pomoc":
http://forum.beta.forgeofempires.co...back-Update-1-40&p=19798&viewfull=1#post19798

- w pierwszej kolejności wybierane są budynki podobne do "Świątyni Wiedzy" i "Legowiska Tygrysa", czyli takie które dają dodatkowy bonus po zmotywowaniu, wybierany jest tutaj budynek z najbardziej aktualnej epoki,
- jeśli w mieście nie ma takich budynków lub wszystkie są już zmotywowane, to wybierany jest inny budynek losowy z najbardziej aktualnej epoki.
Nie ma i nie będzie żadnej "listy życzeń", nie będzie można sobie wybrać co "Auto-Pomoc" ma motywować. Jest tak dlatego, że funkcja ma być jedynie alternatywą dla tych którzy nie mają zbyt dużo czasu na motywacje gildii, jednak wciąż najlepszym sposobem motywacji ma zostać odwiedzanie innych Graczy. Niewykluczone jednak, że w przyszłości algorytm wyboru budynku na "Auto-Pomocy" będzie zmieniany.
 

DeletedUser8764

Guest
To znaczy że zobaczysz jak będzie! (budynek eventowy dający młotki jest dalej produkcją młotków, chodzi o światynie oazy i galerie, a po za tym pracują nad tym dopiero)
Trzeba jeszcze dodać, że epoka danych budynków ma znaczenie. Bo ja mam stare galerie i są kiepsko motywowane. Młodsze świątynie wręcz przeciwnie ;)

- - - Zaktualizowano - - -

Bryfft posyłał już linka z wyjaśnieniem jak działa "Auto-Pomoc":
http://forum.beta.forgeofempires.co...back-Update-1-40&p=19798&viewfull=1#post19798

- w pierwszej kolejności wybierane są budynki podobne do "Świątyni Wiedzy" i "Legowiska Tygrysa", czyli takie które dają dodatkowy bonus po zmotywowaniu, wybierany jest tutaj budynek z najbardziej aktualnej epoki,
- jeśli w mieście nie ma takich budynków lub wszystkie są już zmotywowane, to wybierany jest inny budynek losowy z najbardziej aktualnej epoki.
Nie ma i nie będzie żadnej "listy życzeń", nie będzie można sobie wybrać co "Auto-Pomoc" ma motywować. Jest tak dlatego, że funkcja ma być jedynie alternatywą dla tych którzy nie mają zbyt dużo czasu na motywacje gildii, jednak wciąż najlepszym sposobem motywacji ma zostać odwiedzanie innych Graczy.
Dlatego wato przewietrzyć wioskę i wyrzucić z niej co nieco ;)
Dodam, że po eventowych są brane pod uwagę diamentowe :)

Niewykluczone jednak, że w przyszłości algorytm wyboru budynku na "Auto-Pomocy" będzie zmieniany.
Może ale wyżej wspomniane porządki na wiosce dadzą dobre efekty
 

DeletedUser

Guest
Czy ktoś się już może orientuję co Wielki Brat szykuje nam na Event Świąteczny?
No i oczywiście, kiedy się już zacznie.
 

Auksacer

Wicehrabia
Zdradzę Ci tylko w tajemnicy, że event grudniowy nie pojawi się wcześniej niż... w grudniu ;)

A mi się właśnie wydaje, że pojawi się w... listopadzie;) dokładnie to 30 listopada... rok temu rozpoczął się 1 grudnia i była to niedziela, trwał do 6 stycznia. Teraz event ma trwać do 4 stycznia, więc jeszcze prędzej się skończy niż rok temu, a podejrzewam, że rozpocznie się jak rok temu, czyli w niedzielę najbliższą grudnia, a zatem 30 listopada:)
 

DeletedUser3876

Guest
A mi się właśnie wydaje, że pojawi się w... listopadzie;) dokładnie to 30 listopada... rok temu rozpoczął się 1 grudnia i była to niedziela, trwał do 6 stycznia. Teraz event ma trwać do 4 stycznia, więc jeszcze prędzej się skończy niż rok temu, a podejrzewam, że rozpocznie się jak rok temu, czyli w niedzielę najbliższą grudnia, a zatem 30 listopada:)
Muszę Cię rozczarować ;) Nie trafiłeś ani w datę rozpoczęcia, ani zakończenia ;)
 

DeletedUser8507

Guest
- jeśli w mieście nie ma takich budynków lub wszystkie są już zmotywowane, to wybierany jest inny budynek losowy z najbardziej aktualnej epoki.
Nie ma i nie będzie żadnej "listy życzeń", nie będzie można sobie wybrać co "Auto-Pomoc" ma motywować.

Czyli będzie klikana elektrownia niestety.... szkoda, lepiej fabryki lamp ale jakoś przeżyje.
 

DeletedUser5506

Guest
Ja mam pecha bo w moim miescie stoja 3 zeppeliny ktore daja mi luzne 3k zadowolenia w zapasie, jak te aid'y sie rzuca mi na miasto to bede miec 3 niepotrzebne motywki i 10k zadowolenia w nadmiarze

Ale ta zmiana właśnie jest jedną z propozycji od Graczy (niekoniecznie z naszej wersji) ;)

No wlasnie, ja mowilem o polskim forum gdzie wychodzi na to ze albo propozycje sa idiotyczne (mozliwe, ale nie sadze aby 99% takowych bylo) albo gracze saz natury na nie bo nie ;d Taki moj maly placzek odnosnie moich propozycji ktore nie przechodza ;(
 

Auksacer

Wicehrabia
Muszę Cię rozczarować ;) Nie trafiłeś ani w datę rozpoczęcia, ani zakończenia ;)

Hmmm... przecież na becie wyraźnie pisze, że event potrwa do 4 stycznia:p No ale dobra, nie upieram się, mogę rzeczywiście się mylić, Ty pewnie posiadasz więcej informacji na ten temat:)

>>> Kluczowym elementem w Twoim zdaniu jest słowo "na becie" ;) - siorprajs

No wlasnie, ja mowilem o polskim forum gdzie wychodzi na to ze albo propozycje sa idiotyczne (mozliwe, ale nie sadze aby 99% takowych bylo) albo gracze saz natury na nie bo nie ;d Taki moj maly placzek odnosnie moich propozycji ktore nie przechodza ;(

To pewnie wynika z polskiej kultury "hejtingu", który utrudnia wprowadzanie jakiś innowacji;) Może w innych krajach Gracze są bardziej otwarci na propozycje zmian:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
To pewnie wynika z polskiej kultury "hejtingu", który utrudnia wprowadzanie jakiś innowacji;) Może w innych krajach Gracze są bardziej otwarci na propozycje zmian:)

Niektore kraje to troche przesadzaja z otwartoscia na zmiany ( ;] ) ale w grze to akurat nie szkodzi... Musze sie przyuczyc jezyka niemieckiego lub angielskiego i na innych forach startowac z propozycjami bo tu to przebic sie graniczy z cudem.
Ciekawi mnie czy sa jakies statystki ile % dodatkow do gry pochodzi z Polski a ile z innych krajow. I jeszcze ile % propozycji trafia na smietnik a ile zostaje zglaszanych. Ma ktos z Teamu takie statystyki? :)
 

DeletedUser775

Guest
Ja mam pecha bo w moim miescie stoja 3 zeppeliny ktore daja mi luzne 3k zadowolenia w zapasie, jak te aid'y sie rzuca mi na miasto to bede miec 3 niepotrzebne motywki i 10k zadowolenia w nadmiarze



No wlasnie, ja mowilem o polskim forum gdzie wychodzi na to ze albo propozycje sa idiotyczne (mozliwe, ale nie sadze aby 99% takowych bylo) albo gracze saz natury na nie bo nie ;d Taki moj maly placzek odnosnie moich propozycji ktore nie przechodza ;(

To pokazuje, że trzeba budować miasto tak, żeby nie marnować terenu na niepotrzebne budynki, które tylko ładnie wyglądają tak samo z ozdobami. Budować je tylko po to, żeby wyzywać innych że je motywują. Motywacja to nagroda a nie przywilej.
Usuń 1 Zeppelina czy 2 w to miejsce postaw np. perłę i nie będziesz miał nadwyżki zadowolenia. A że był za diamenty czy z loteri trudno, liczy się wydajność i trzeba ją odpowiednio policzyć.

Nowy system uświadomi graczom, co warto budować w mieście, a ten kto zmotywuje nei ten budynek zwali winę na system.
Sam nigdy nie wymagałem od innych co mają motywować, a mam codziennie wszystko zagwiazdkowane.

Do tego przydałoby się automatyczne plądrowanie, co rozwiązałoby problem wyzwisk i obelg, że ja komuś coś ukradłem. Wtedy bym powiedział: Ja tylko walcze dla punktów, to system Cię okradł :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8507

Guest
a ozdoby to są w jakiej kolejności z motywki automatycznej? Jak już są to chyba po innych budynkach nie?
 

DeletedUser5506

Guest
To pokazuje, że trzeba budować miasto tak, żeby nie marnować terenu na niepotrzebne budynki, które tylko ładnie wyglądają tak samo z ozdobami. Budować je tylko po to, żeby wyzywać innych że je motywują. Motywacja to nagroda a nie przywilej.
Usuń 1 Zeppelina czy 2 w to miejsce postaw np. perłę i nie będziesz miał nadwyżki zadowolenia. A że był za diamenty czy z loteri trudno, liczy się wydajność i trzeba ją odpowiednio policzyć.

Nowy system uświadomi graczom, co warto budować w mieście, a ten kto zmotywuje nei ten budynek zwali winę na system.
Sam nigdy nie wymagałem od innych co mają motywować, a mam codziennie wszystko zagwiazdkowane.

Do tego przydałoby się automatyczne plądrowanie, co rozwiązałoby problem wyzwisk i obelg, że ja komuś coś ukradłem. Wtedy bym powiedział: Ja tylko walcze dla punktów, to system Cię okradł :D

Ekhem... gram w ta gre dwa lata i wiem jak miasto budowac ale dzieki za checi i rady. Postawilem po to zeppeliny zeby miec zadowolenie caly czas i nie zawracac ludziom z gildi gitary haslami typu "kliknie mi ktos elektrownie? buzka smutna ;(" tym sposobem ktos moze mi kliknac studio filmowe i inne budynki, to jest wydajnosc bo teoretycznie nie jestem od nikogo zalezny.

Czyli też będą niestety motywowane jak inne budynki.

Brawo Sherlock'u :D
 

DeletedUser8764

Guest
Co ma mi niby uświadomić? Że mam budować miasto pod automat motywujący?

Nie, po prostu nie stawiać na wiosce badziewia bez pomyślunku.

A na becie już wymyślają, jak broić się przed tym :p

mam nadzieje, że takich rozwiązań nie będzie :p
Klik
 
Do góry