Naśladowanie eventu Wielkanocnego

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11758
  • Data rozpoczęcia

Popierasz ten pomysł


  • W sumie głosujących
    40
Status
Zamknięty.

DeletedUser11758

Guest
Event Wielkanocny jest najciekawszym eventem tej grze. Wszystkie eventy powinny wyglądać tak samo. Tylko różnią się rzeczami które rozdajesz innym graczom. Event Zimowy rozdajesz innym graczom gwiazdki lub ozdoby świąteczne. Walentynki rozdajesz serca. Event Letni rozdajesz piłki plażowe. Halloween rozdajesz dynie lub czaszki. Plusem Eventu Wielkanocnego jest to że nie trzeba wykonywać zwykłych zadań , sam decydujesz na co wydasz zdobyte jajka. Przypadku zwykłego eventu trzeba wykonywać zadania a nagrody są losowe. Ryzyko dostania nie potrzebnego obrazka jest duże. Można ulepszyć ten event. 1 ulepszenie. Każdy sam decyduje co kupuje. Wybiera kategorie co chce kupić. Może wybrać budynki , jednostki tylko z epoki której jest. Może wylosować budynki , jednostki i wtedy może wylosować z następnej epoki budynek lub jednostkę. 2 ulepszenie. Losowanie budynków i innych rzeczy. Kilka możliwych opcji. 1 Koło i możliwość odświeżenia koła. 2 Kwadrat widzisz wszystkie rzeczy które możesz wylosować a później rzeczy zamieniają się miejscami i pojawiają się Prezenty po zamianie rzeczy. Możesz wylosować odsłonięcie prezentów. Można wylosować odsłonięcie całego kwadratu , losowo odsłania trzy prezenty , sam wybierasz 3 Prezenty które odsłaniasz i nie można cofnąć decyzji . 3 Dajesz ludziom jajka i dodatkowo wykonujesz zwykłe zadania. Plusem tego tego eventu jest to że nie trzeba wykonywać zwykłych zadań i dzięki temu nie zadań produkcyjnych , nie trzeba podbijać prowincji lub jej przekupić. Przypadku przekupywania trzeba zmarnować surowce potrzebne do technologii i trzeba je odnowa zbierać. Długo to trwa jeśli nie masz bonusu do produkcji.Zadania produkcyjne. Trzeba czekać na skończenie produkcji. To trwa długo. Pobijanie prowincji utrudnia zdobywanie medali. Trzeba wybrać czy czekać do eventu czy pobijać prowincję i dostawać za to punkty i za te punktu masz wieżach wysokie miejsca i za to masz medale . Pobicie sektora daje sporo punktów i jeśli masz szczęście możesz dzięki podbijaniu sektorów zdobyć pierwsze miejsce. Dzięki pobijaniu sektorów masz wysokie miejsce ale trzeba pilnować miejsca. Jeśli spadniesz lub przeciwnik jest blisko zabrania tobie miejsca to trzeba podbić następny sektor.Możesz walczyć z tą osobą ale nie wiadomo co ma. Na mapie widzisz co posiada wróg i można go osłabić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Przepraszam, ale... dla mnie jest to strasznie nieczytelne. Spacja , spacja... Event letni wybierasz... ??

Ja po przeczytaniu początku jestem na nie . Jak dla mnie potrzebna jest jakaś różnorodność w eventach.
Owszem, Event Wielkanocny jest najdogodniejszy, bo można wybierać co chce się kupić. Ale czy to oznacza, że każdy kolejny ma być taki sam? Za duże ułatwienie...
Wolę, aby eventy wciąż się różniły, inaczej byłyby monotonne :)
 

DeletedUser4259

Guest
..ale o co chodzi?
co "TAK", co "NIE", co "brak zdania"??


btw: porażająca ilość "perełek" w tekście, więc zostawię tylko ostatnią: "Na mapie widzisz co posiada wróg i można go osłabić." - intrygujące... ale jak to się ma do eventów?
 

DeletedUser

Guest
Lubię event wielkanocny, ale bardziej wolę właśnie letni.8>
A pomysł raczej nie przejdzie, bo by było nudno.
 

DeletedUser4428

Guest
Uproszczenie tego, co napisal autor:

"Event wielkanocny jest najciekawszym eventem w grze! Wszystkie eventy powinny wyglądać tak samo i różnić się jedynie prezentami , które dajemy innym graczom (np. w wielkanocnym rozdajemy jajka).
W evencie zimowym rozdawalibyśmy gwiazdki lub ozdoby świąteczne. W walentynki rozdawalibyśmy serca, w event letni piłki plażowe, a w halloween dynie lub czaszki. W evencie zimowym nie robimy zwykłych zadań i sami decydujemy, na co wydajemy jajka, co według mnie, jest największym plusem. W zwykłym evencie musimy robić zadania, aby zdobyć punkty na nagrody, które i tak są losowe.
Plusem eventu wielkanocnego jest to, że nie trzeba robić zwykłych zadań (można, ale nie trzeba), do których należą: zdobywanie prowincji (co utrudnia zdobywanie medali), produkować zaopatrzenie/towary (co trwa bardzo długo), przekupywać sektory (ten punkt jest bardzo uciążliwy, bo trzeba marnować surowce i znowu je produkować). Trzeba się decydować, czy zdobywać prowincję i zdobyć bonusy (punkty w wieży -> medale), czy czekać do eventu. [Reszta to coś zupełnie nie związanego z tematem]"
 

DeletedUser11758

Guest
Monotonia, monotonia, monotonia. Nie.
Można połączyć innymi eventami. Jeśli połączy się go eventem Letnim lub Zimowym to dzięki temu wylosuje się więcej nagród bo rozdawanie jajek jest szybkie. Event Wielkanocny bardzo ułatwia rozwój miasta bo wykonuje się zadania szybko.Ten event jest korzystny dla graczy.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
... Event Wielkanocny bardzo ułatwia rozwój miasta ...

Właśnie. I dlatego powinien być tylko 1 event tego rodzaju. Jakby każdy tak wyglądał, to za łatwo byśmy zdobywali kolejne nagrody, bonusy itd. itp.
Przy okazji nie rozumiem, jak "połączy się z Eventem Zimowym lub Letnim"... Czyli że Wielkanoc trzy razy w roku? Na wiosnę, lato i zimę?
 

DeletedUser11758

Guest
Właśnie. I dlatego powinien być tylko 1 event tego rodzaju. Jakby każdy tak wyglądał, to za łatwo byśmy zdobywali kolejne nagrody, bonusy itd. itp.
Przy okazji nie rozumiem, jak "połączy się z Eventem Zimowym lub Letnim"... Czyli że Wielkanoc trzy razy w roku? Na wiosnę, lato i zimę?

Działają na tej samej zasadzie co Event wielkanocny tylko rozdajesz inne rzeczy i jeśli masz odpowiednią liczbę rzeczy to losujesz i dzięki otrzymanym rzeczą możesz losować i nie trzeba wykonywać zadań i tylko dajesz ludziom odpowiednie rzeczy to pozwala wylosować więcej . Zwykłych eventach zadania spowalniają losowanie np rozpocznij 5 lub 4 razy produkcję która trwa 24 godziny trzeba czekać a przez ten czas można rozdać sporo rzeczy i wiele razy losować . Event Zimowy rozdajesz innym graczom gwiazdki lub ozdoby świąteczne. Walentynki rozdajesz serca później za serca kupujesz budynki lub jednostki. Event Letni rozdajesz piłki plażowe. Halloween rozdajesz dynie lub czaszki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dla mnie event wielkanocny jest najgorszym, nagrody ma może dobre ale samo daj mi a ja tobie, potem problemy bo ktoś nie dostał a na koniec niesmak bo jajka po 5 wpadają a nie po 50 jak koledze 10 razy z rzędu...
nie ja wole ruletkę ;)
 

DeletedUser11758

Guest
Event wielkanocny ma największy plus dla osób które musiały wyjechać lub nie mają czasu. Dzięki eventowi Wielkanocnemu na miejscu skasowanej drogi daje ozdoby i jeśli ma czas lub powrocie zbiera jajka. Przypadku zwykłego eventu jest zadanie produkcyjne i to zadanie można wykonać jeśli ma się czas. Zwykłym evencie trzeba zadania wykonywać szybko bo czasu jest mało. Evencie Wielkanocnym jeśli ma się mało czasu to można szybko odebrać jajka i dać ludziom je
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10373

Guest
Uwielbiam Event Wielkanocny, ale co za dużo to nie zdrowo. Dla mnie gra musi być urozmaicona. Fajnie jest czekać na coś co ma być, ale jak jest to zbyt często już nie jest takie funny :)
 

Mikekun

Książę
eeeeeeeeee, nic nie widzę tylko monotonię. Po drugie każde nowe ulepszenie powinno mieć osoby temat, a nie tak wrzucone wszystko na kupę, pomieszanie z monotonią. W takim wypadku jestem na duże "Nie".

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser5506

Guest
Jestem na nie z tego wzgledu ze coraz mniej czasu mam na FoE a taki event wymaga sporej aktywnosci.. Dwa lata temu to podczas eventu zrobilem sobie tabelke i wpisywalem nicki osob ktore mi wrzucily jajka i ktorym ja wrzucilem, wyszly nawet mi niezle statystyki ale nie wyobrazam sobie takiej zabawy co kazdy event bo wiem ze bym go nie skonczyl ;/

Jestem na nie mimo tego ze Event wielkanocny jest najlepszy w grze ;x
 

DeletedUser8507

Guest
NIE!
Lepiej jak są ,,różne" typy eventu a nie ciągle to samo lepiej teraz jest
 

DeletedUser11758

Guest
Jestem na nie z tego wzgledu ze coraz mniej czasu mam na FoE a taki event wymaga sporej aktywnosci.. Dwa lata temu to podczas eventu zrobilem sobie tabelke i wpisywalem nicki osob ktore mi wrzucily jajka i ktorym ja wrzucilem, wyszly nawet mi niezle statystyki ale nie wyobrazam sobie takiej zabawy co kazdy event bo wiem ze bym go nie skonczyl ;/

Jestem na nie mimo tego ze Event wielkanocny jest najlepszy w grze ;x

Można robić to szybciej. Jajka dostają osoby z sojuszu , osoby które dały jajka a na końcu znajomi.
 

DeletedUser625

Guest
A ja mam na razie dość eventów w ogóle. Mam już tyle nagród, że w mieście mi się nie mieszą i po kilkanaście sztuk leżą w ekwipunku. :)
 

DeletedUser13546

Guest
Też na nie każdy event jest inny i to jest ok a tak to samo to nudneeeeee ;/
 

DeletedUser11758

Guest
Właśnie. I dlatego powinien być tylko 1 event tego rodzaju. Jakby każdy tak wyglądał, to za łatwo byśmy zdobywali kolejne nagrody, bonusy itd. itp.
Przy okazji nie rozumiem, jak "połączy się z Eventem Zimowym lub Letnim"... Czyli że Wielkanoc trzy razy w roku? Na wiosnę, lato i zimę?
Eventy powinny pomagać rozwijać się graczom bo dalszych epokach potrzeba coraz więcej punktów , surowców i złota. . Event wielkanocny najbardziej pomaga rozwijać się graczom. Event ten jest najciekawszy. Gdyby wszystkie tak wyglądały to gra była by bardziej ciekawa i bardziej sprawiedliwa. Tym evencie są emocję. Wchodzisz rano i myślisz ile dostałeś jajek. Ciekawe jest rozdawanie jajek i wybranie miejsca do ukrycia jajka.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Eventy powinny pomagać rozwijać się graczom bo dalszych epokach potrzeba coraz więcej punktów , surowców i złota. . Event wielkanocny najbardziej pomaga rozwijać się graczom. Event ten jest najciekawszy. Gdyby wszystkie tak wyglądały to gra była by bardziej ciekawa i bardziej sprawiedliwa. Tym evencie są emocję. Wchodzisz rano i myślisz ile dostałeś jajek. Ciekawe jest rozdawanie jajek i wybranie miejsca do ukrycia jajka.

Ten event jest dla mnie najgorszy, już o wiele bardziej wole bezstresową ruletkę, ale ja nie mam takiej fantazji żeby sobie i innym życzyć ruletki cały czas...

Więc skończmy temat już prawie 85% jest na NIE
 

DeletedUser11758

Guest
Właśnie. I dlatego powinien być tylko 1 event tego rodzaju. Jakby każdy tak wyglądał, to za łatwo byśmy zdobywali kolejne nagrody, bonusy itd. itp.
Przy okazji nie rozumiem, jak "połączy się z Eventem Zimowym lub Letnim"... Czyli że Wielkanoc trzy razy w roku? Na wiosnę, lato i zimę?

Obecnie eventy są podobne do siebie. Event Walentynkowy i Event Halloween wyglądają podobnie wykonujesz zadanie i dostajesz losowe nagrody.Lepiej gdyby naśladowały event Wielkanocny.Dodatkowo powinny też się pojawić Eventy specjalne by gra nie była nudna np 10 kwietnia pomagasz swoim ludziom wyjechać do Warszawy. 1 Zbierz pieniądze na wyjazd , 2 Zbierz zaopatrzenie by mieli co jeść , 3 Zwerbuj do ochrony ludzi żołnierzy i dodatkowo będą chronili ich przed prowokatorami którzy chcą przeszkodzić świętowaniu pamięci o Ofiarach Smoleńska. 4 Zwerbuj dodatkowych żołnierzy by zatrzymali prowokatorów którzy chcą zagłuszyć przemowy rodzin. 5 Powstrzymaj osoby które próbują zagłuszać przemowy rodzin Smoleńskich. Tej misji zdobywamy sektor.Za to dostajemy Krzyż Pamięci , Złoty pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ,Awatar Smoleńsk pamiętam. Dziwne jest to że nie było eventu upamiętniającego to ważne wydarzenie i dzięki temu ludzie zapamiętają co się stało w Smoleńsku.
http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/40177-423831365483274.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
Obecnie eventy są podobne do siebie. Event Walentynkowy i Event Halloween wyglądają podobnie wykonujesz zadanie i dostajesz losowe nagrody.Lepiej gdyby naśladowały event Wielkanocny.Dodatkowo powinny też się pojawić Eventy specjalne by gra nie była nudna np 10 kwietnia pomagasz swoim ludziom wyjechać do Warszawy. 1 Zbierz pieniądze na wyjazd , 2 Zbierz zaopatrzenie by mieli co jeść , 3 Zwerbuj do ochrony ludzi żołnierzy i dodatkowo będą chronili ich przed prowokatorami którzy chcą przeszkodzić świętowaniu pamięci o Ofiarach Smoleńska. 4 Zwerbuj dodatkowych żołnierzy by zatrzymali prowokatorów którzy chcą zagłuszyć przemowy rodzin. 5 Powstrzymaj osoby które próbują zagłuszać przemowy rodzin Smoleńskich. Tej misji zdobywamy sektor.Za to dostajemy Krzyż Pamięci , Złoty pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ,Awatar Smoleńsk pamiętam. Dziwne jest to że nie było eventu upamiętniającego to ważne wydarzenie i dzięki temu ludzie zapamiętają co się stało w Smoleńsku.
http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/40177-423831365483274.jpg


Popieram te eventy specjalne. Bylo by to ciekawym urozmaiceniem gry i powinnio byc takie cos dla wszystkich wersji jezykowych (wydarzenie z ich kraju dla ich wersji jezykowej ). Przykladowo dla nas powstaje event upamietniajacy Powstanie warszawskie a np. niemcy swietuja obalenie muru berlinskiego i tak analogicznie dla kazdego panstwa. Powstawaly by wtedy rozne zadania dla roznych wersji jezykowych, ale bez szczegolnych roznic w nagrodach. Wiadome wtedy juz programisci mieliby sporo "zabawy", ale wkrotce gra dobije do konca wiec bedzie sie im "nudzic". Dla ulatwienia im roboty team odpowiedniej wersji jezykowej tworzylby jedynie fabule i zadania a oni by to przerabiali na jezyk gry.


Zrob taka propozycje to bedzie mozna nad tym jeszcze polemizowac :)
 

DeletedUser11758

Guest
Obecnie eventy są podobne do siebie. Event Walentynkowy i Event Halloween wyglądają podobnie wykonujesz zadanie i dostajesz losowe nagrody.Lepiej gdyby naśladowały event Wielkanocny.Dodatkowo powinny też się pojawić Eventy specjalne by gra nie była nudna np 10 kwietnia pomagasz swoim ludziom wyjechać do Warszawy. 1 Zbierz pieniądze na wyjazd , 2 Zbierz zaopatrzenie by mieli co jeść , 3 Zwerbuj do ochrony ludzi żołnierzy i dodatkowo będą chronili ich przed prowokatorami którzy chcą przeszkodzić świętowaniu pamięci o Ofiarach Smoleńska. 4 Zwerbuj dodatkowych żołnierzy by zatrzymali prowokatorów którzy chcą zagłuszyć przemowy rodzin. 5 Powstrzymaj osoby które próbują zagłuszać przemowy rodzin Smoleńskich. Tej misji zdobywamy sektor.Za to dostajemy Krzyż Pamięci , Złoty pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ,Awatar Smoleńsk pamiętam. Dziwne jest to że nie było eventu upamiętniającego to ważne wydarzenie i dzięki temu ludzie zapamiętają co się stało w Smoleńsku.
http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/40177-423831365483274.jpg

Dodatkowo event walentynkowy i Halloween oprócz tego że są podobne do siebie to zadania są nudne i prymitywne np postaw ozdoby. Lepiej było by gdyby naśladowały Event Wielkanocny wtedy stały by się ciekawsze i zdobywało by się lepsze nagrody. Jedynie ciekawe evencie Halloween jest to kto ukrył się pod dynią.
 
Status
Zamknięty.
Do góry