Wydarzenia - kolejna alternatywa [+]

Twoje stanowisko?


  • W sumie głosujących
    2
Status
Zamknięty.

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam!

Jak wiadomo, wielu graczy naprawdę irytuje wyskakujące okienko "Wydarzeń" z naszym kochanym Generałem Griviusem. Niektórzy chcą być informowani na bieżąco, ale jednocześnie chcą się pozbyć tego okienka. Oto mój pomysł:

U góry na pasku dodać możliwość wyświetlania najnowszych komunikatów bez potrzeby odwiedzania Generała:
fwkf.jpg


1. Avatar i nick gracza oraz czynność, jaką zrobił (Zmotywował/Odrestaurował/Zaatakował/Zaprosił do znajomych... itd.)
2. Obrazek, w zależności od czynności:
-Gwiazdka przy motywacji
-Czerwona łapka przy pokonaniu obrony
-Zielona Łapka przy odparciu ataku... i tak dalej
3. Odwiedź w przypadku pomocy, lub Filmik + Zemsta w wypadku ataku
4. Czerwona "lampka" ma zwrócić uwagę gracza na to, że coś się stało w jego mieście
5. "Ptaszek" - jeśli na niego klikniemy informacja zniknie ( czyli będzie wiadomo, że przeczytaliśmy ) i powróci czerwony prostokąt z nazwą epoki.

Myślę, że taka możliwość mogłaby pojawić się także na polu bitwy, co eliminowałoby "nieprzyjemne" sytuacje.
Takie rozwiązanie eliminowałoby wyskakiwanie okienka, jednak wciąż pozostanie możliwość otworzenia go poprzez Ratusz :)

Plusy:
+ Brak nieprzyjemnych sytuacji
+ Eliminacja wyskakujących co chwilę powiadomień
+ Informacje docierają szybciej
+ Walki nie są przerywane


Minusy:
- Pewnie znajdę je wszystkie w komentarzach ;)
 

DeletedUser4428

Guest
Nie uważam ten pomysł za dobry, ale też nie za zły
dlaczego? bo widziałem lepszy (:
Obojętność wygrywa
 

DeletedUser8

Guest
O ile rozumiem irytację z powodu wyskakującego okienka, bo i mnie ono parę razy napsuło nerwów, to ten pasek jest chyba troszkę przesadą w drugą stronę. Tzn - mógłby być to dodatek działający na zasadzie: logujesz się - wyskakuje standardowe okno z historia, a w czasie gry masz okno historii jak ktoś Cię zaatakuje lub splądruje, ale przy motywacjach itp tylko powiadomienia w pasku. Sam pasek jest mało widoczny co jest plusem tylko do pewnego stopnia, po prostu większość komunikatów przeleciałaby niezauważona przez gracza.
 

DeletedUser

Guest
Dobrze że przedstawiłeś to graficznie :) Świetny pomysł, ale usunął/zmienił bym tą czerwoną kropkę :)
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Nie uważam ten pomysł za dobry, ale też nie za zły
dlaczego? bo widziałem lepszy (:
Obojętność wygrywa
Jeśli widziałeś lepszy, czemu się nim nie podzieliłeś?

Sam pasek jest mało widoczny co jest plusem tylko do pewnego stopnia, po prostu większość komunikatów przeleciałaby niezauważona przez gracza.

Po to ta duża czerwona kropka, żeby jednak niekoniecznie nam umykało. Jednak jeśli zrozumiałem prawidłowo, jeżeli mamy wszystkie wiadomości przeczytane, to nie ma tego paska tylko standardowy pasek epoki, taką zmianę już ciężko przeoczyć.
 
Ostatnia edycja:

Hikari36

Polonista
Polonista
Właśnie albo taka kropka, albo jakiś widoczniejszy sygnał ( np. strzałka podobna do tych na mapach GvG - wtedy już nie ma możliwości, aby przeoczyć ).
Danifae - tu już pozostaje dostosowanie. Jeśli ktoś się znajduje raczej w spokojnym sąsiedztwie, to owszem, okno może zostać, jednak jeśli ktoś atakuje i jest atakowany bardzo często, to wtedy ta zmiana nie ma sensu, bo okno tak czy siak wciąż będzie dość często się pojawiać. I tu wkracza ten pasek z sygnalizatorem - nie przerywa gry, ale powinien być mocno oznaczony, aby nie przegapić niczego ;)
 

DeletedUser8

Guest
No to i ja się podzielę linkiem: http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=4409&page=2&p=54485&viewfull=1#post54485
pomysłów na "ogarnięcie" niepokornego okienka historii wydarzeń było sporo, co najmniej kilka zostało zgłoszonych z naszej strony i kilkanaście na pewno z innych wersji językowych, tak więc problem jest znany "od pokoleń" i skoro jeszcze nie zostało to zmienione to albo nie jest to jednak aż tak ważne, albo będzie przerabiane od razu pod GvG, a na to tak czy inaczej trzeba poczekać.
Możemy oczywiście dopisać kolejny pomysł do listy, ale niczego to nie przyspieszy niestety.
 

DeletedUser8507

Guest
Według mnie to tylko zaśmieca górę
,,Nie możesz głosować w tej sondzie" ?! O co chodzi?!
 

DeletedUser625

Guest
Zrealizowany, ale w trochę inny sposób bo w postaci wyskakujących okienek. :) Siorpka ostatnio robiła porządki w pomysłach, ale nie zajrzała do perełek, a też by się przydało. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry