Inflacja PRów w grze

Kamil SK

Szlachcic zagrodowy
No i powoli dochodzimy do moich intencji. Otóż uważam że nakład na perłę (czasowy ale i PRowy) powinien zawsze gwarantować jej pewne przewagi względem budynków eventowych. Są perły od początku nieopłacalne ale tu mówię o perłach które od początku były atrakcyjne (dające PR albo bonusy do walk czy towary do przodu, do tyłu, do gildii). Nakład sił i środków powinien rekompensować przewagi tych pereł vs. budynków eventowych. Budynki eventowe i ich moc, przewaga powinny zastępować inne starsze budynki eventowe a nie perły (oczywiście każdy u siebie może grać po swojemu). A dzieje się dokładnie odwrotnie - perły z nakładem sił i środków bledną…. Tyle. Pozdrawiam i dzięki za Wasze glosy
 
wiesz co, ostatnie eventówka daje 32 PR
x2 z BG daje to już 64. (jest też 4x5)
więc 10k PR za PC na 64 lvl, czy granie eventu dla budynku dającego 64 PR? i towary, i towary do skarbca i atak i obrone.
PC też u mnie ladnie stoi, tylko na 80 lvl bo troche szkoda mi to podnosic wyżej jak PEGAZ istnieje xd
Jakby nie patrzeć 64 dzielone przez 20(4x5) to się równa 3,2 pr na kratkę, więc nawet mniej niż Hagia. Nie wiem czym tu się ekscytować. A wiadomo, że perły to inwestycja, która trwa trochę czasu. PC ma to do siebie, że nieważne czy nie robisz wrzutek z arki, czy nie bijesz na gpc, PC zawsze daje prki gwarantowane zbiorami. To mi się w tym bardzo podoba, bo wiecznie człowiek nie gra na 100%. Ja mam teraz czas np. że nie mam już siły robić wrzutek i aż tak mocno cisnąć, to widzę pozytywy z PC. Hagia i WI to już niestety bardzo mierne perły i sporo eventówek już je przebija. Tym bardziej, że mają drugi syfiasty bonus, który na nic się nie przyda. Sam miałem Hagie, ale jakiś czas temu, bo myślałem, że może się przyda. Teraz nie wyobrażam sobie stawiać ją. Główne budynki eventowe teraz są w miarę dobre i można spokojnie nimi zastąpić te perły.
 
Jak Ty to liczysz xd
Haghia na 70 lvl da 42 PR
z 7x6 kratek czyli z 42
na 80 da 48 PR
wiec na 100 nie bedzie >64
to niby jakim cudem hagia wychodzi Ci lepiej xd
Chodziło mi o PC. PC na 100 daje 5 pr / kratkę. To zawsze więcej niż 3,2 pr na kratkę.
A to tylko 100 poziom, bo można myślę cisnąć wyżej. Eventówki wyżej nie zrobisz, chyba, że będzie następny poziom, albo jakiś balans.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Chodziło mi o PC. PC na 100 daje 5 pr / kratkę. To zawsze więcej niż 3,2 pr na kratkę.
A to tylko 100 poziom, bo można myślę cisnąć wyżej. Eventówki wyżej nie zrobisz, chyba, że będzie następny poziom, albo jakiś balans.
a no PC to tak, ale mysle ze blizej jak dalej xd są eventówki co dają 40PR więc one x2 dają 80 PR wiec tyle co PC na 80 lvl

kryjówka piratów nawet 48 (ze świątynią z WG)
 

Futryna

Rycerz
Szczerze to Wad podziwiam ale i się mocno do siebie uśmiecham jak patrzę na te wyliczenia co do kratek/PR/%... :p to naprawdę trzeba być mega perfekcjonistą, żeby co co miesiąc po evencie (gdzie dostajemy coraz mocniejsze budynki) sobie tym głowę trapić. Gra ma być przyjemna i lekka;) Sam lubię porządek w mieście, fajnie wszystko ułożyć, co jakiś czas zrobić przebudowę i wymienić stare na nowe. Bo tego się nie ominie. Szczególnie odkąd Inno poszło ostro na kasę, każdy kolejny event to będzie mega budynek, dodatkowo budynki, które robią fragmenty. I tak w kółko, nie nadążasz robić głównego z fragmentów, w już są lepsze główne, i co dalej? Jeśli chodzi o perły to według mnie nie przeliczysz opłacalności wydanych PR na jakiś zwrot. PR musisz gdzieś wydać, czy u siebie czy u kogoś bo one się robią ciągle (z każdego praktycznie budynku). Nie wydasz to nie zrobisz kolejnych zbiorów, proste. Ktoś przeliczał zwrot na PC po dwóch latach. To po co ludzie robią np Arkę na 180? Jaki jest koszt inwestycji własnych PR (pomijając wymiany miedzyswiatowe), kilka lat będziesz robił te wrzutki 1.9 na tematach żeby np po 7 latach zacząć zarabiać PR?:D ano nie. Każdy ma jakąś swoją wizję rozwoju miasta (handel towarami, budowy pereł, walka itp), każdy idzie swoją ścieżką, można popełnij jakieś błędy, ktoś coś zrobi lepiej (np będzie miał współczynnik dróg w mieście mniejszy o 0,05% i już będzie lepszy kozak od Ciebie:D), a ktoś coś gorzej ale nikogo to nie dyskwalifikuje żeby grać po swojemu. To uważam za największy plus tej gry, nie ma sztywnej ścieżki do wygranej bo nie ma czegoś takiego jak wygrana, tylko jakieś wyznaczone przez gracza cele;)
Ps, co do zbiorów eventowki i perły, BG też ma swój limit j procent szans, że wejdzie, też PR na BG trzeba było wydać, ja mam 15 podejść i ciągle coś odstawiam, a zbieram co potrzebniejsze czy cenniejsze;)
Ps2, Grzesiu Junior, nie daj się tutaj zaszczekać na forum bo widzę, że masz grono wielbicieli, albo chociaż napisz im ile tych diaxów od Inno dostajesz za pochwały na forum to sami zaczną pisać:D :D :D pozdrowienia;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ps2, Grzesiu Junior, nie daj się tutaj zaszczekać na forum bo widzę, że masz grono wielbicieli, albo chociaż napisz im ile tych diaxów od Inno dostajesz za pochwały na forum to sami zaczną pisać:D :D :D pozdrowieni
;D miała to byc tajemnica ;DD

i pełna zgoda, nie wszystko da sie przeliczyć na opłacalność
 

Marik

Książę
Jestem jednym z tych ,,dziwnych,, graczy, którzy liczą każdy budynek pod względem bonusów, starając się upchać ile tylko można z minimalną ilością dróg. Właśnie ta ,,perfekcja,, lub inaczej wyciskanie 120% z miasta sprawia radość i zachęca do dalszej gry ;)
Aegan resort ogrodowy (4x5) ma 25% na 88 pr. Czyli średnio raz na 4 zbiory, dodajmy do tego Bg na 91+ bo średnio zadziała 2 razy na 4 próby. Mamy zatem średnio 44 pr na dzień - 2,2 pr na kratke. Budynek bez drogi, bez wkłau właśnego z bonusami militarnymi, które te 2,2 pr na kratke napewno podniosą
 
to po co walczysz na GPC, po co kolejne budynki stawiasz skoro PRy Ci nie potrzebne, bo i tak nie masz gdzie ich ładować, po co w ogóle grasz, jak nie masz co robić z główna walutą w grze
Gram dla przyjemności i cieszy mnie codzienne przesuwanie się w rankingu a PR ładuje tylko w AO bo coś z nimi muszę robić

Jabłonka babci daje 2PR na kratke i nie potrzeba drogi daje też kawałki dyni która jest super budynkiem do robienia eventów
 

Auraya

Hrabia
Jabłonka babci daje 2PR na kratke i nie potrzeba drogi daje też kawałki dyni która jest super budynkiem do robienia eventów
jabłonka potrzebuje drogi i nie daje dyni

No i powoli dochodzimy do moich intencji. Otóż uważam że nakład na perłę (czasowy ale i PRowy) powinien zawsze gwarantować jej pewne przewagi względem budynków eventowych. Są perły od początku nieopłacalne ale tu mówię o perłach które od początku były atrakcyjne (dające PR albo bonusy do walk czy towary do przodu, do tyłu, do gildii). Nakład sił i środków powinien rekompensować przewagi tych pereł vs. budynków eventowych. Budynki eventowe i ich moc, przewaga powinny zastępować inne starsze budynki eventowe a nie perły (oczywiście każdy u siebie może grać po swojemu). A dzieje się dokładnie odwrotnie - perły z nakładem sił i środków bledną…. Tyle. Pozdrawiam i dzięki za Wasze glosy
też bym tak chciała. ale twórcy raczej nie chcą się zajmować starymi elementami gry - to dla nich nieopłacalne. mimo wszystko, powinno się przekalkulować bonusy - to nie byłby precedent, takie sytuacje już miały miejsce w zamierzchłych czasach.

nastąpił pewien przewrót kulturowy: kiedyś można było spokojnie powiedzieć 'to nie jest szybka gra, tu się prowadzi inwestycje na lata'. to już nieaktualne. każdy sezon wprowadza nowe rewolucje. a jak wiemy, niespokojne okresy nie zachęcają do inwestowania
 
jabłonka potrzebuje drogi i nie daje dyni


też bym tak chciała. ale twórcy raczej nie chcą się zajmować starymi elementami gry - to dla nich nieopłacalne. mimo wszystko, powinno się przekalkulować bonusy - to nie byłby precedent, takie sytuacje już miały miejsce w zamierzchłych czasach.

nastąpił pewien przewrót kulturowy: kiedyś można było spokojnie powiedzieć 'to nie jest szybka gra, tu się prowadzi inwestycje na lata'. to już nieaktualne. każdy sezon wprowadza nowe rewolucje. a jak wiemy, niespokojne okresy nie zachęcają do inwestowania
Masz racje za dużo mam tych małych budynków i się pogubiłem ale 2PR na kratkę daje bez motywki
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Pakiet masowego wsparcia rozwiązuje cały problem. Strażnica Dziadka do Orzechów (z poprzedniego eventu zimowego) daje nam 2 fragmenty z 30 potrzebnych. Dlatego wystarczyło mieć ich 15 na działce aby mieć 1 masówkę dziennie. W tym eventcie budynek ten dostanie bufa do "2 poz" i będzie dawać 3 fragmenty z 30, o dodatkowych bonusach nie wspomnę, więc jest naprawdę dobrym budynkiem.
Słowa klucz : "wystarczyło mieć" ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tak często widzę zatroskanie o nowych graczy, że się trochę pogubiłam czytając posty w tym wątku. Pomijając fakt, że każdy ma w mieście budynki słabsze nawet od HS i w pierwszej kolejności powinny zostać zastąpione nowymi, to naprawdę chcecie odcinać kupony "stażowego"?
 

Marik

Książę
Tak często widzę zatroskanie o nowych graczy, że się trochę pogubiłam czytając posty w tym wątku. Pomijając fakt, że każdy ma w mieście budynki słabsze nawet od HS i w pierwszej kolejności powinny zostać zastąpione nowymi, to naprawdę chcecie odcinać kupony "stażowego"?
Chcąc się rozwijać, trzeba iść do przodu. Tak szczerze wątpie, czy został mi w mieście jakiś groszy budynek od hs
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tak szczerze wątpie, czy został mi w mieście jakiś groszy budynek od hs
Piękne miasto, imponujące i wydajne, ale... troszkę małe. Wybrałeś opcję gry w EP ze względu na wojsko? Spoko. U nas w gildii jest gracz, który od lat siedzi we Wczesnym. To jest urok tej gry, że są różne strategie prowadzące do sukcesu. Jednak chyba nie oczekujesz dostosowania gry do Twojego stylu rozgrywki?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Piękne miasto, imponujące i wydajne, ale... troszkę małe. Wybrałeś opcję gry w EP ze względu na wojsko? Spoko. U nas w gildii jest gracz, który od lat siedzi we Wczesnym. To jest urok tej gry, że są różne strategie prowadzące do sukcesu. Jednak chyba nie oczekujesz dostosowania gry do Twojego stylu rozgrywki?
dopóki istnieje gvg gdzie towary z innych epok trzeba czasem kupowac to Ci co siedzą daleko czasem są użyteczni, po usunięciu licze ze ważne będą tylko towary z epok graczy i wtedy mogliby pomysleć o czymś takim, że po każdym roku w danej epoce trudność walk w niej rośnie czy coś... tak by wypychać graczy wyżej.
<wiem, że pomysł absurdalny>
 

Marik

Książę
Piękne miasto, imponujące i wydajne, ale... troszkę małe. Wybrałeś opcję gry w EP ze względu na wojsko? Spoko. U nas w gildii jest gracz, który od lat siedzi we Wczesnym. To jest urok tej gry, że są różne strategie prowadzące do sukcesu. Jednak chyba nie oczekujesz dostosowania gry do Twojego stylu rozgrywki?
Wybrałem gre w żelazie przez 2 lata, w grudniu wbije mi 3 na tym świecie, posiedze troche w ep i pójde dalej. Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka? Czy ja gdzieś pisałem, że oczekuje dostosowania gry do mojego stylu? Jest zupełnie odwrotnie, to styl trzeba dostosować do gry, tych jest wiele i jak wcześniej zauważono każdy ma inny. Nie mniej dla sporej ilości graczy z podobnym stylem HS stało się zbędnym kolosem. Jeszcze troche i Tg na 60 lvl też wywale bo zaczyna zawadzać. Cóż zrobić taki szalony styl gry ;)

dopóki istnieje gvg gdzie towary z innych epok trzeba czasem kupowac to Ci co siedzą daleko czasem są użyteczni, po usunięciu licze ze ważne będą tylko towary z epok graczy i wtedy mogliby pomysleć o czymś takim, że po każdym roku w danej epoce trudność walk w niej rośnie czy coś... tak by wypychać graczy wyżej.
<wiem, że pomysł absurdalny>
Jak dla mnie bomba, zmusiłoby to bardziej do ,,częstej przebudowy,, niż zmiany epoki. Ale pomysł mega, takie 4 lata w ep i mamy ciekawe wyzwanie ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jest zupełnie odwrotnie, to styl trzeba dostosować do gry, tych jest wiele i jak wcześniej zauważono każdy ma inny.
Tutaj chyba się nie zrozumieliśmy. Oczywiście, że to styl trzeba dostosować do gry. To, czy będzie skuteczny, zweryfikuje sama gra.
Dyskusja zmierzała w kierunku rewaloryzacji bonusów z pereł. Pozwoliłam sobie odwiedzić Twoje miasto i widziałam, że nie masz Hagii.
Wielkość miasta zależy od epoki, a im mniejsze miasto tym staranniej trzeba dobierać budynki.
Chodzi mi o to, że rewaloryzacja bonusów pereł pr'kowych dotyczy raczej starszych (większych) miast i nie jestem przekonana czy taki "dodatek stażowy" dobrze wpłynie na jakość gry.
 

Marik

Książę
Na zmianę lub podniesienie bonusów pereł bym nie liczył, dlatego prędzej czy później trzeba będzie stracić te kilkadziesiąt tyś. pr i usunąć jakąś perłę budowaną kilka lat temu. Na A jestem w tytanie(świat do testów) ale nawet z całym możliwym terenem w mieście trzymanie pewnych pereł wypada słabo. Chciałbym widzieć taką gaję albo notre dam z ,,realnymi bonusami,, w miastach graczy.
Rewaloryzacje pereł możnaby było zrobić na zasadzie pereł z tytana tzn. mamy np. taką Hagie na 80 lvl wpłacamy po 30k każdego towaru ze wczesnego ( zaczynając po 10, szt, 20 szt 50 szt... co poziom rówanie bonusu) i mamy dodatkowy bonus np daje jednostki jak alca lub produkcja pr zwiększa się 3-krotnie
Sęk w tym że tam IG nie widzi zysku więc tego nie zrobi
 

Borisel

Książę
Chcąc się rozwijać, trzeba iść do przodu. Tak szczerze wątpie, czy został mi w mieście jakiś groszy budynek od hs
Nie pisz o tym kolekcjonerom pereł - bo tacy też się trafiają w grze i w sumie jest to dość ciekawe przypadki. Czy im się to opłaca , to trzeba ich samych zapytać lub jak stwierdziliście wcześniej taki styl gry ma - a można mieć ich multum.

Co do samego tematu jest kilka pereł, które nigdy nie stracą na znaczeniu ze względu na bonusy w przeliczeniu na kratkę - no nic nie pobije 80 lvl Alca jeśli chodzi o wojsko niezależne, nawet jakbyście mieli mnóstwo tych budynków eventowych czy liczbę pr z PC 80 lvl - mały budynek, a daje mnóstwo pr na kratkę.
Co do innych pereł typu Koloseum czy Notre Dame- to tylko dla kolekcjonerów lub nieświadomych/początkujących że istnieją eventowe , które prześcigają w ilości bonusów. Wyobraźcie sobie że Notre Dame 80 lvl przegrywa z Wieżą Koniunkcji jeśli chodzi o zbiór zaopatrzenia (nie mówiąc o innych bonusach). Dlatego myśląc o zmianach bonusów potrzeba solidnej przebudowy na styl podobny do pereł z Tytana - bonusy z mnożnikiem x5 od aktualnych oraz dodanie drugiego czy trzeciego bonusu. Wtedy nawet te "słabe" perły mogą zyskać na znaczeniu i czekałaby nas kolejna łamigłówka z układaniem miasta. Ale to wymaga nie tylko solidnej roboty przy tym ale też chęci by rozpocząć ten proces.
 
Nie pisz o tym kolekcjonerom pereł - bo tacy też się trafiają w grze i w sumie jest to dość ciekawe przypadki. Czy im się to opłaca , to trzeba ich samych zapytać lub jak stwierdziliście wcześniej taki styl gry ma - a można mieć ich multum.

Co do samego tematu jest kilka pereł, które nigdy nie stracą na znaczeniu ze względu na bonusy w przeliczeniu na kratkę - no nic nie pobije 80 lvl Alca jeśli chodzi o wojsko niezależne, nawet jakbyście mieli mnóstwo tych budynków eventowych czy liczbę pr z PC 80 lvl - mały budynek, a daje mnóstwo pr na kratkę.
Co do innych pereł typu Koloseum czy Notre Dame- to tylko dla kolekcjonerów lub nieświadomych/początkujących że istnieją eventowe , które prześcigają w ilości bonusów. Wyobraźcie sobie że Notre Dame 80 lvl przegrywa z Wieżą Koniunkcji jeśli chodzi o zbiór zaopatrzenia (nie mówiąc o innych bonusach). Dlatego myśląc o zmianach bonusów potrzeba solidnej przebudowy na styl podobny do pereł z Tytana - bonusy z mnożnikiem x5 od aktualnych oraz dodanie drugiego czy trzeciego bonusu. Wtedy nawet te "słabe" perły mogą zyskać na znaczeniu i czekałaby nas kolejna łamigłówka z układaniem miasta. Ale to wymaga nie tylko solidnej roboty przy tym ale też chęci by rozpocząć ten proces.
Jak dla mnie to wszystkie perły powinny być sensowne także w dalszych etapach. A tak nie jest niestety. Można by było także powyżej 10 poziomu, żeby te perły dawały trzeci bonus, albo bonus zwiększałby się dużo bardziej. To zapobiegło by, żeby na starcie te perły były imba i jak ktoś osiągnie 10 poziom, to już trochę pogra, więc de facto należy mu się większy profit z perły, bo jest bardziej rozwinięty.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jedno, czego można być pewnym w tej grze, to fakt że słowa "nigdy" i "zawsze" należy wyrzucić do kosza. Jeszcze może się okazać, że kolekcjonowanie pereł stanowi najlepszą opcję strategii. :haha:
 
Do góry