Forge Bowl 2023 - komentarze

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie ma takiej opcji i nie w ten sposób. Na 100% nie mogłeś, przy takiej liczbie piłek, wylądować w Złocie.
@Grzechu Junior Wierz mi , że nie. Oczywiście istnieje szansa, że ktoś zrobił przy wszystkich sprzyjających warunkach, ale nie zawsze one sprzyjały , nawet tym co grali "rozsądnie". Poprostu tym razem IG namieszało w evencie testując "nowe rozwiązania". Patrz posty wyżej.
...
ja czytam posty wyżej i ten event niczym sie nie różnni od zeszłorocznego xD
ligi były zawsze, sposób ich zdobywania taki sam. Trenerzy identyczny, jedynie sie zmieniła cena diaxów.

Liga złota zawsze była dla diaxów więc nie za bardzo mnie obchodzi czy sie dało czy nie. Jak komus się udało to super, nie uważam by to było aż tak niemożliwe, mało prawdopodobne, ale może jakims cudem jeden świat słabo stał. Np. L

Nie wiem o jakich nowych rozwiazaniach mowisz bo event identyczny jak rok temu. Battle pass za gotówkę nic nie zmienil w kwestii budynku głownego bo dało się go zdobyć bez diaxów
 

hddk

Hrabia
Nie ma takiej opcji i nie w ten sposób. Na 100% nie mogłeś, przy takiej liczbie piłek, wylądować w Złocie.

Koszt 1 jarda z trenerem +1 u mnie na obu światach wyniósł ok. 9,5 piłki. Dzieląc 12100 piłek przez 9,5 mamy 1273 jardy. Mnożąc punkty ligowe x2 mamy 2546 pkt. Na światach E i F złota liga zaczynała się poniżej 2500 pkt.

PS. Skoro Forge Bowl wywołał takie emocje, to z niecierpliwością czekam na opinie po Św. Patryku :)
 

Lodówka z kiełbasy

Szlachcic zagrodowy
Mi eventy pasują przynajmiej jest co robić. Chociaż niektóre budynki eventowe są słabe. Dla mnie najlepszym budynkiem eventowym jest kryjówka piratów (poz.9)
 
Gram na A
Miałem dokładnie 2524 punkty ligowe a złota liga zaczynała się od 2514. Nie rozumiem skąd te kontrowersje. Nie kupowałem piłek i koncentrowałem się na nagrodzie dziennej. Wybierałem graczy z klucza podpowiedzi i tyle!

Sam event, mimo dobrego wyniku, oceniam jednak 5/10. Zamieszania było sporo; a jak słychać z pogłosek na becie następny może być podobnie niejednoznaczny do oceny. Ktoś się chyba za późno domyślił, że coś nie tak z balansem i łatali na łapu-capu. Owszem, poprawki były raczej na korzyść graczy, ale nie zniwelowały wszystkich uchybień i nie dziwią mnie głosy zaniepokojenia ze strony graczy, co do kierunku rozwoju gry.
klik.png
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
1-ja czytam posty wyżej i ten event niczym sie nie różnni od zeszłorocznego xD
2-ligi były zawsze, sposób ich zdobywania taki sam. 3 -Trenerzy identyczny, jedynie sie zmieniła cena diaxów.

4 - Liga złota zawsze była dla diaxów 5 - więc nie za bardzo mnie obchodzi czy sie dało czy nie. Jak komus się udało to super, nie uważam by to było aż tak niemożliwe, mało prawdopodobne, ale 6- może jakims cudem jeden świat słabo stał. Np. L

7- Nie wiem o jakich nowych rozwiazaniach mowisz bo event identyczny jak rok temu. Battle pass za gotówkę nic nie zmienil w kwestii budynku głownego bo dało się go zdobyć bez diaxów
1- Jednak się różnił. Przeczytaj uważnie, albo sobie przypominj co było w zeszłym roku. Na pewno, nie buło kolejnej podstawki, Tak wcześnie, nie w tej kolejności.
2-tak , ligi zawsze są takie same, tylko rozpietośc między ligami się znacznie zwiększyła... tym razem
3 - tu się zgadzam, choć kierunek: cena x 3 dość niebezpieczna
4 - jak piszą nad i pod (niektórzy) zrobili to bez diamentów, z "palcem w nosie"
5 - ?
6 - ... gdyby to był L , ale wychodzi , że na pozostałych też
7- przeczytaj jeszcze raz poprzednie posty
Żeby nie było, napiszę jeszcze raz: Dla mnie event może być, mam budynek główny , dwie Fiory i kilka kompletnych posterunków wartownika i na to się nastawiałem. Resztę wypisałem wcześniej. I jest coś w tym, bo skoro ten event wywołał tyle emocji (jak nigdy), to co będzie w evencie Patryka?
 
Czyli jeśli dobrze rozumiem to ktoś kto np. kupił 5 k diaxów i wydał je na początku nie dostał złotej ligi, a ktoś kto grał za darmo jak Grzechu Junior i wydał wszystkie na koniec dostał złotą ligę?
 

Natalia1984

Rycerz
Myślę że cały problem z tym eventem polega na tym, że było wiele pułapek po to żeby naciągnąć graczy na diamenty/gotówkę. Niby dlaczego granie srebrnymi/złotymi piłkarzami skutkowało tym że nie ma się budynku eventowego na najwyższym poziomie ? Skąd gracze mają wiedzieć , że trzeba było grać trenerem +1 jard, żeby udało się zdobyć wszystkie ulepszenia ? Fandom jest tak popularny jak to forum, korzysta z niego pewnie jakiś promil graczy, dodatkowo nie jest to oficjalna strona gry a więc nie może być tak że jakieś wąskie grono osób wie jak zrobić event, a cała reszta jest naciągana i firma czerpie zyski z niewiedzy graczy. Albo niech w ogłoszeniach o evencie pojawiają się odnośniki do fandomu, albo niech wprost podane zostaną zasady, jakie trzeba spełnić aby ukończyć event z główną nagrodą bez wydawania gotówki/diamentów, inaczej to zwykłe naciąganie. Stosowanie mechanik które mają na celu wyciągnięcie od nieświadomych pułapek graczy pieniędzy, jest nie fair.
Żeby była jasność, ja z fandoma korzystam, ale rozumiem osoby które nie korzystają z różnych powodów albo po prostu o takiej stronie nie wiedzą i czują się oszukane. Nie może być tak, że o sukcesie w evencie decyduje korzystanie ze strony, która nawet nie jest oficjalną stroną gry tylko fanowską.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czyli jeśli dobrze rozumiem to ktoś kto np. kupił 5 k diaxów i wydał je na początku nie dostał złotej ligi, a ktoś kto grał za darmo jak Grzechu Junior i wydał wszystkie na koniec dostał złotą ligę?
Jeżeli wydał bezmyślnie... Liga nie była wprost przypisana do ilości yardów (tym bardziej do ilości wydanych diamentów), ale do wyniku końcowego. Na złotą trzeba było osiągnąć wynik lepszy niż 99% graczy na serwerze.
Ten event miał pewne modyfikacje, ale jego mechanika niczym nie różniła się od znanej od lat. Wszystkie, niezbędne informacje były dostępne.
Wystarczyło:
1. Zapoznać się z nagrodami, zauważyć za co są przyznawane.
2. Podjąć decyzję, na której nagrodzie mi zależy (jeżeli na wszystkich, to trzeba było pomyśleć gdzie i kiedy użyć diamentów).
3. Pomyśleć nad strategią.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czyli jeśli dobrze rozumiem to ktoś kto np. kupił 5 k diaxów i wydał je na początku nie dostał złotej ligi, a ktoś kto grał za darmo jak Grzechu Junior i wydał wszystkie na koniec dostał złotą ligę?
ja nie miałem złotej ligi.... ja miałem brązową a kupiłem trenera po kilku dniach jak byłą wioska fiore
Myślę że cały problem z tym eventem polega na tym, że było wiele pułapek po to żeby naciągnąć graczy na diamenty/gotówkę. Niby dlaczego granie srebrnymi/złotymi piłkarzami skutkowało tym że nie ma się budynku eventowego na najwyższym poziomie ? Skąd gracze mają wiedzieć , że trzeba było grać trenerem +1 jard, żeby udało się zdobyć wszystkie ulepszenia
bo może trzeba myśleć? liczyć? nawet wizualnie widac który zawodnik jest najbardziej opłacalny xD
 
Myślę że cały problem z tym eventem polega na tym, że było wiele pułapek po to żeby naciągnąć graczy na diamenty/gotówkę. Niby dlaczego granie srebrnymi/złotymi piłkarzami skutkowało tym że nie ma się budynku eventowego na najwyższym poziomie ? Skąd gracze mają wiedzieć , że trzeba było grać trenerem +1 jard, żeby udało się zdobyć wszystkie ulepszenia ? Fandom jest tak popularny jak to forum, korzysta z niego pewnie jakiś promil graczy, dodatkowo nie jest to oficjalna strona gry a więc nie może być tak że jakieś wąskie grono osób wie jak zrobić event, a cała reszta jest naciągana i firma czerpie zyski z niewiedzy graczy. Albo niech w ogłoszeniach o evencie pojawiają się odnośniki do fandomu, albo niech wprost podane zostaną zasady, jakie trzeba spełnić aby ukończyć event z główną nagrodą bez wydawania gotówki/diamentów, inaczej to zwykłe naciąganie. Stosowanie mechanik które mają na celu wyciągnięcie od nieświadomych pułapek graczy pieniędzy, jest nie fair.
Żeby była jasność, ja z fandoma korzystam, ale rozumiem osoby które nie korzystają z różnych powodów albo po prostu o takiej stronie nie wiedzą i czują się oszukane. Nie może być tak, że o sukcesie w evencie decyduje korzystanie ze strony, która nawet nie jest oficjalną stroną gry tylko fanowską.
No nie przesadzajmy. Ta gra jest banalnie prosta, momentami wręcz nudna. Rzut oka i widzimy linię zadań gdzie są 3lvl budynku ...zawsze. Drugi rzut oka na linię nagród i widzimy gdzie trzeba dojechać na odpowiednią ilość lvl. Nie róbcie z nas blondynek, to naprawdę nie jest czarna magia. Oczywiście poczatkujący gracze mogą wiele rzeczy nie wiedzieć ale tu piszący nie są początkującymi.
Kwestia z diamentami czy bez. Ponieważ nagrody dnia były ciekawe kto chciał je mieć a jednocześnie liczył na złotą ligę musiał kupować diamentowego trenera i to za każdym razem gdy nagroda dnia wypadała. To mogło oznaczać 2-3x zakup. ale mając wszystkie bonusy może myśleć o lidze złotej. Kto jednak już chociaż raz grał w podobny event wie że każdy kto bije się o złotą ligę w ostatniej chwili dokupuje walutę (w tym wypadku piłki) za diamenty tak by dobić i się w niej utrzymać. Ponieważ cena za trenera diamentowego została mocno podniesiona chcąc nagrody dnia kompletnie zrezygnowałem ze złotej ligi. Zresztą po co się o nią bić? Dla obrazka? dla dodatkowego udoskonalenia budynku? Dla 100pr? Wydawanie na to diamenty i to w tysiącach jest dla... bez urazy... jeleni na których liczą twórcy gry. Więc liga srebrna lub brązowa bo mówimy cały czas w kontekście budynku na maxa. Tu też bicie się z brązowej o srebrną jest bez sensu . Dla 50pr i podniesionego wartownika??? Więc z rozmysłem liga brązowa. Wypadła nagroda dnia którą chcę , włączam trenera zwykłego. I tu . Za pierwszym razem wziąłem trenera dla nagrody dnia. 4-5 nagród i koniec ,a nie klikanie do wyczerpania piłek. Kolejny wziąłem +1jard i patrzę ile mi to daje. Tu oczywiste że z takim trenerem lepiej wybierać gracza minimalnego dystansu bo do każdego jest bonus trenera. Ale bez tego trenera linia nagród tez się wypełnia więc liczysz ile piłek potrzebujesz na nagrodę i kontrolujesz. Potem brałem już tylko trenera do ligi cały czas kontrolując ligę i linie nagród. Ligę skończyłem z bezpiecznymi +350 brązowa , po drodze linia nagród ponad 1040 mając cały czas z opcją otwarcia trenera gdyby trzeba było. I wszystko zdobyte, bez diamentów. Mógłbym zdobyć trochę więcej nagród dnia ale musiałbym kupić trenera diamentowego. Mimo to nagród zdobyłem ok 20 łącznie. Niektórzy chcieli by klikać nie myśląc i wszystko ma samo wyjść. Tu jednak minimalnie ale trzeba myśleć. Jak ktoś zafiksuje się na nagrodach dnia to kilka bez myślenia a potem zdziwiony że ligi nie zrobił , że na linii nagród nie dojechał. Oczywiście ktoś z pracy wrócił , chcę się zrelaksować włącza foe ....tak ja to rozumiem , ale nie miejcie pretensji za brak myślenia do całego świata bo sami nie chcecie się przyznać że klikaliście bezmyślnie.
 
Na K nie zużyłem żadnego diaxa (zwykly trener +1 yard). Liga amatorska, czyli bez dodatkowego ulepszacza, ok 1200 yardow zrobione. Bistro stoi bez wkładu finansowego, więc nie mówcie, że się nie da. Na F użyłem diamentowego trenera i zostało mi jeszcze ulepszenie ponad. Nie było żadnej filozofii z tym eventem, tylko bez użycia diamentów na trenera trzeba było wybrać pomiędzy nagrodami dziennymi (trener +5%) lub bud eventowym (+1 yard).

Ps. Co do głosów, że Twórcy powinni od razu podać system do wymaksowania głównej nagrody, to (wybaczcie mi) większej bzdury dawno nie słyszałem. Może jeszcze za siusiaka przy sikaniu mają potrzymać? To jest gra strategiczno/ekonomiczna, więc założenie jest takie, że trzeba czasem pomyśleć. Istnieje milion różnych gier i w każdej podstawą jest, że jeśli chcesz zoptymalizować swój rozwój, to musisz pogrzebać po forach/nieoficjalnych serwisach, gdzie doświadczeni gracze rozbijają każdy aspekt gry na atomy, lub popytać innych graczy w gildii.
 
Ostatnia edycja:

Hans Voralberg

Wicehrabia
Oczywiście ktoś z pracy wrócił , chcę się zrelaksować włącza foe ....tak ja to rozumiem , ale nie miejcie pretensji za brak myślenia do całego świata bo sami nie chcecie się przyznać że klikaliście bezmyślnie.
Widzisz. Na moim przykładzie, można by było powiedzieć, że plan miałem i zrealizowałem (TYLKO trener +5%). Nagrody odebrałem: Budynek główny, dodatkowa podstawa i jeden up, oraz 2 x Fiory i ileś tam wartowników.... wydając ponad 6k diamentów. Tylko powiedz mi jedno, dlaczego wylądowałem (w sumie to wiem... mała ilość pkt) w Lidze Amatorów? Dlaczego jak gram, już któryś raz z rzędu w "Bowl", dopiero teraz (pierwszy raz) wylądowałem w tej lidze? Zawsze byłem między brązem a srebrem, bardziej srebrnej, grając zawsze na +5%. Co się takiego teraz stało?
Pytanie rzucam między Tytana, a Księżyc Jowisza, życząc udanych (lepszych) nagród w następnym evencie ;-)
 
Ostatnia edycja:
Widzisz. Na moim przykładzie, można by było powiedzieć, że plan miałem i zrealizowałem (TYLKO trener +5%). Nagrody odebrałem: Budynek główny, dodatkowa podstawa i jeden up, oraz 2 x Fiory i ileś tam wartowników.... wydając ponad 6k diamentów. Tylko powiedz mi jedno, dlaczego wylądowałem (w sumie to wiem... mała ilość pkt) w Lidze Amatorów? Dlaczego jak gram, już któryś raz z rzędu w "Bowl", dopiero teraz (pierwszy raz) wylądowałem w tej lidze? Zawsze byłem między brązem a srebrem, bardziej srebrnej, grając zawsze na +5%. Co się takiego teraz stało?
Pytanie rzucam między Tytana, a Księżyc Jowisza, życząc udanych (lepszych) nagród w następnym evencie ;-)
Wydałeś ponad 6tys diamentów!!! Ale niecałych 500 na diamentowego trenera nie dałeś !!!. Gdybyś to zrobił miałbyś wszystko. Czy w poprzednich brałeś tylko trenera na nagrodę dnia? Czy diamentowego bo był tańszy? Ja wcześniej grałem inaczej. Zbierałem całą walutę i ostatniego dnia wykupywałem diamentowego trenera. W efekcie przez chwile byłem nawet w złotej lidze ale nie przypilnowałem ostatniej godziny eventu by w razie potrzeby dokupić waluty dlatego minimalnie wypadałem , ale i tak byłem bardzo wysoko. W tym widziałem co może być więc zbierałem piłki i czekałem a potem już opisałem. Jeśli wszystko poszło bez ligi a tam pkt trener podwaja to odpowiedź jest prosta.
ps. następny będzie miał super nagrody , już nie mogę się doczekać . Ale i będzie mocno wymagający....
 
Ostatnia edycja:

Hans Voralberg

Wicehrabia
Zgadza się, ale grałem tak jak zawsze, z czego wnioskuję (nie tylko ja), patrząc na pewne nowe "rozwiązania" IG, że jednak coś jest nieteges ;)
I nie sądzę, by nagle IG, zajęło się "myśleniem" graczy ;)
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wydałeś ponad 6tys diamentów!!! Ale niecałych 500 na diamentowego trenera nie dałeś !!!. Gdybyś to zrobił miałbyś wszystko. Czy w poprzednich brałeś tylko trenera na nagrodę dnia? Czy diamentowego bo był tańszy? Ja wcześniej grałem inaczej. Zbierałem całą walutę i ostatniego dnia wykupywałem diamentowego trenera. W efekcie przez chwile byłem nawet w złotej lidze ale nie przypilnowałem ostatniej godziny eventu by w razie potrzeby dokupić waluty dlatego minimalnie wypadałem , ale i tak byłem bardzo wysoko. W tym widziałem co może być więc zbierałem piłki i czekałem a potem już opisałem. Jeśli wszystko poszło bez ligi a tam pkt trener podwaja to odpowiedź jest prosta.
ps. następny będzie miał super nagrody , już nie mogę się doczekać . Ale i będzie mocno wymagający....
dokladnie
trener pod lige to podstawa by być wysoko bo byś miał punktów x2....
 
Do góry