[Inne] Czy chciałbyś (-abyś), żeby InnoGames, wzorem innych gier, umożliwiało zdobycie kodu bonusowego?

Czy chciałbyś (-abyś), żeby InnoGames umożliwiało zdobycie kodu bonusowego?

  • Tak

    Głosy: 6 50,0%
  • Nie

    Głosy: 1 8,3%
  • Bez znaczenia

    Głosy: 5 41,7%

  • W sumie głosujących
    12
  • Głosowanie zakończone .

Hans Voralberg

Wicehrabia

Czy chciałbyś (-abyś), żeby InnoGames, wzorem innych gier, umożliwiało zdobycie *kodu bonusowego
i
użycie go w grze?



Bez tytułu.png


* kod bonusowy, mógłby zawierać np. określoną ilość towaru, jednostek wojskowych, monet, budynków... a nawet diamentów. Dystrybucja (kodów bonusowych) mogłaby się odbywać przy okazji artykułów, wydarzeń... łącznie z gazetkami, podobnie jak to robi wiele innych firm/gier.

Zawartość takich kodów, to jak gdyby inny temat, tu bardziej chodzi o sam fakt pojawienia się takiej możliwości.
 
Ostatnia edycja:

deliryk

Wicehrabia
jak dokonujesz płatności to pokazuje opcję "Wykorzystaj kod" :p :p :p taki tam żarcik

a tak na serio

to zamiast promo code używają promo linków (call to action) rozsyłanych do graczy, którzy kliknęli w linka
technicznie jest to "zmiana" kosmetyczna, bo zamiast kodu, guzika "wyślij" i metody POST używają odpowiednio spreparowanego linka i metody GET
przez co de facto całość dzieje się prawie automatycznie

tylko maile trzeba odbierać
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Jedyne "linki", które dostałem od IG, to te z bonusem do eventu, za newsletter'ka oraz zachęcające mnie do powrotu do gry, kiedy miałem ponad roczną przerwę od FoE. Jakoś nie słyszałem o innych.
 

deliryk

Wicehrabia
nigdy nie dostałeś gratisowych budynków na maila? bywały takie akcje

tak głównie eventówki lecą, co kest normalne

jak gra się promuje to szuka też źródeł pozyskania graczy i wtedy inwestuje w promocję
tylko teraz promocje produktu robi się inaczej

wychodzi, że danie kodu 100diamentów nie jest dla nowych graczy, a dla starych...
w grze jest sporo opcji na zarobienie diaxów, a eventy dają sporo budynków
patrząc na to najsensowniej dać walutę eventową (co robią) i gracz sobie dzięki temu coś pozbiera

jaki jest cel tego pomysłu z kodem?
załóżmy IG chce skorzystsć z popularności platformy jakiejś, nazwijmy ją HHH i wrzuca tam kod na 200diaxów

fama o tym poleci w grę i każdy kto gra to wpisze
czy kod zachęci do gry? niekoniecznie
kod tylko dla nowych? to wystarczy link, że jak się zarejestruje to dostsnie 100diaxów

dodatkowo, żeby taki kod wygenerować to trzeba się z jakimś wystawcą (portalem, gazetą) dogadać, stracić na to czas itp.

a kampanie teraz robią reklamy video, które atakują cię wszędzie
na spolecznosciowkach, youtubie, w innych grach

szkoda czasu na kody

pomysł z nostalgią ❤
to noe jest zły pomysł, tylko w sumie czy jest potrzebny?
 
Do góry