Aktualizacja Gildyjnych Pól Chwały 2023 - komentarze

Zoltar64

Szlachcic
a co Ci da miejsce od 2-10? czy nawet od 2-50?
Czyli sugerujesz że to nie ma znaczenia?
Czy to będzie tak że Gildii której w ostatniej rundzie odejmą 125 punktów ligowych kolejny sezon zaliczy w niższej lidze mimo że będzie miała więcej punktów chwały niż Gildia z 1000 punktów ligowych?

i co gildie najsilniejsze walczą ze sobą i 1 z nich wygrywa i dostaje super budynke
gildie co zajęły 2 miejsca (słabe) walczą ze sobą i jedna z nich wygrywa super nagrode mimo że są turbo słabsze od tych co walczą w 1 grupie? xDDDDD
Dobór Gildii według klucza co rundę, nie na cały sezon. Po każdej rundzie zmiana
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czy to będzie tak że Gildii której w ostatniej rundzie odejmą 125 punktów ligowych kolejny sezon zaliczy w niższej lidze mimo że będzie miała więcej punktów chwały niż Gildia z 1000 punktów ligowych?
spoko, na żadnym świecie nie ma więcej niż 4 gildie walczące o ostatecznego wina, wiec nikt wartościowy nie znajdzie sie na miejsca 5-8.
Dobór Gildii według klucza co rundę, nie na cały sezon. Po każdej rundzie zmiana
ale wiesz ze na kazdym serwerze jest MNIEJ NIŻ 8 DOBRYCH gildii?
i bez sensu jest bysmy caly czas ze sobą grali
 

LimakT

Baronet
a co Ci da miejsce od 2-10? czy nawet od 2-50?

Na E jest taka gildia, mocno na GPC, ale miała 2 trudne sesje od początku i np. dopiero co zdobyła pierwsze zwycięstwo (a punktowo wychodzi jej 3 lub 4 miejsce) a w praktyce jest cholernie daleko bo ma tylko 1 zwycięstwo. Fair? Nie fair? Wygrali? nie - wiec są daleko.
Jeżeli będą nagrody za miejsca 2-100 to oczywiście ze ranking kijowy, ale dopóki są tylko za top 1 to bez znaczenia co się dzieje niżej.

oczywiście na 1 tez powinno decydować bezpośrednie starcie, chociaz aktualna sytuacja pozwoliła pokazać jakie gildie niektóre są pozdrowienia dla Wu z zorzy,
bo po pierwszej sesji marudzili jaki to jest ranking pay 2 win, mieli 2 sesje warzywne gdzie odskoczyli punktowo i teraz sie reklamują tym rankingiem xD
<oczywiscie nie przesadzam kto jest lepszy i czy uklad jest niesprawiedliwy bo ostatnie starcia to oni z nami wygrywali, niemniej, albo krytykujemy ranking i go olewamy, albo szanujemy i się nim chwalimy, nie da się robić tego i tego xd>

W GPC aktualnie chodzi o to by wygrywać turnieje w diamencie - dla super budynku
i by być top 1 na końcu.
na E szanse na top 1 mają 3 gildie (wszystkie po 3 winy), po tej edycji już tylko 2 (jeżeli sytuacja w jednym turnieju się utrzyma) i 2 gildie będą mieć 4 winy
sytuacja niżej nikogo nie interesuje.... Po mistrzostwach tylko 1 gildia dostanie +1 w "wygrane mistrzostwa" i tyle.
Właśnie o to chodzi grzechu ,że słabe gildie zdobędą budynek główny GPC a te w miarę silne ale nie najsilniejsze nie zdobędą.
Pokaże Ci na przykładzie.
Jakaś gildia jest co do siły GPC na 4 miejscu. Przez 6 edycji miała pecha i trafiała na silniesze gildie. Grała najlepiej jak mogła ale niestety w każdej edycji 2 miejsce zdobyła. Daje to 6000 fragmentów czyli nawet nie postawi 1 poziomu budynku głównego z GPC.
Teraz inna gildia słabsza od tej na 4 miejscu. Powiedzmy 10 miejsce co do siły zrobi taktykę z 6 miejscem. Co drugie GPC ma 925PKT wiec trafia na słabe ekipy no i ma dzięki temu 3 zwycięstwa czyli daje to 9000 fragmentów i może dzięki temu postawić budynek główny z GPC na 1 poziomie.

Niestety wygląda to słabo i sporo ekip zmieni taktykę bo po co mają się starać walczyć i jak najwyższe miejsce skoro taktyka z 5-6 miejscem daje o wiele lepsze rezultaty. Spodziewam się ,że w następnych mistrzostwach będzie większa walka na każdym rozdaniu GPC o 5-6 miejsce niż o 1 miejsce. Chyba nie o to chodziło, prawda?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Właśnie o to chodzi grzechu ,że słabe gildie zdobędą budynek główny GPC a te w miarę silne ale nie najsilniejsze nie zdobędą.
Pokaże Ci na przykładzie.
Jakaś gildia jest co do siły GPC na 4 miejscu. Przez 6 edycji miała pecha i trafiała na silniesze gildie. Grała najlepiej jak mogła ale niestety w każdej edycji 2 miejsce zdobyła. Daje to 6000 fragmentów czyli nawet nie postawi 1 poziomu budynku głównego z GPC.
Teraz inna gildia słabsza od tej na 4 miejscu. Powiedzmy 10 miejsce co do siły zrobi taktykę z 6 miejscem. Co drugie GPC ma 925PKT wiec trafia na słabe ekipy no i ma dzięki temu 3 zwycięstwa czyli daje to 9000 fragmentów i może dzięki temu postawić budynek główny z GPC na 1 poziomie.
sory ale nie wierze yb ludzie żyli w gildii 14 dni nic nie robiąc na gpc, celowo. Tak się nie da.

ale, nawet jak takich gildii jest więcej niż 1 na serwer... akurat to da sie naprawić. - wieża tylko w 1000 LP, w 975 LP i niżej nie powinno jej być
 

fenix draco

Rycerz
nowe GPC ma sporo plusów samo w sobie.
Ale też bardzo duże minusy:
- słabe gildie juz padają pod ciężarem kosztów:
A. surki
B. wojska

Koszty są dla nich za duże.
Na jednym świecie na dużej mapie nawet koło bazy mają problem przejać 2-3 sektory bo nie mają sił się przebić przez 1000 walk :)

Dla mnie sorry dużym gildiom niewiele to zmieni:
- 90% procent oporu
- redukcja kosztów o 10% każdego budynku.

Powinno to lekko usprawnić zabawę.
Dzis sam skasowałem jednej gildii ponad 900 walk - aż szkoda mi ich - ale co zrobić - pkt muszą iść. 4h straty to dużo jak chcę top1 na koniec 6 edycji mieć.
Juz potem było zero szans na bicie dla nich
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dla mnie sorry dużym gildiom niewiele to zmieni:
- 90% procent oporu
- redukcja kosztów o 10% każdego budynku.

Powinno to lekko usprawnić zabawę.
Duże gildie będą mogły zrobić więcej szybkich walk = takie gildie, o których wspomniałeś, nie wysuną nawet nosa z bazy. ;)
Od dawna zwracamy uwagę na zbyt duże dysproporcje między gildiami diament 1000
 

Auraya

Hrabia
Obozowiczą ucieli zarobki, ale bardzo wielu graczy zarabia więcej, ponieważ dużo częściej jest co bić w ciągu dnia. Przy farcie i 700 pr wygiągniesz
ucięli ogólnie wszystkim, bo są mniejsze szanse na wygranie pr. z rachunku prawdopodobieństwa, na 700 pr trzeba ok 500 walk. nie wiem, czy to takie bardzo osiągalne dla każdego, nie mam dostępu do takich statystyk.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Nie był, zgoda. To tylko skutek uboczny :D
Jaki skutek uboczny, cały czas małe i słabe gildie jak się nie liczyły na GPC tak dalej się nie liczą i w przyszłości dalej się nie będą liczyć. Skutkiem ubocznym jest to, że skończyły się wyścigi i jakiekolwiek szansa średnich gildii w takich wyścigach z mocnymi, przy 160 walkach jeszcze miały nadzieję na wygranie wyścigu i takie przypadki się zdarzały, przy ponad 200 walkach nadzieja ta umarła
Jedynie z czym się zgodzę to, że mogli by obniżyć koszty obozów.
80% opór to bardzo dobre rozwiązanie i nie powinni go podnosić
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jaki skutek uboczny, cały czas małe i słabe gildie jak się nie liczyły na GPC tak dalej się nie liczą i w przyszłości dalej się nie będą liczyć. Skutkiem ubocznym jest to, że skończyły się wyścigi i jakiekolwiek szansa średnich gildii w takich wyścigach z mocnymi, przy 160 walkach jeszcze miały nadzieję na wygranie wyścigu i takie przypadki się zdarzały, przy ponad 200 walkach nadzieja ta umarła
Czy oboje na pewno gramy w tę samą grę? Gildia wyższych rejonów stanów średnich: 40 graczy, w tym połowa młodych i bardzo młodych miast. W tej chwili mamy prawie 43k walk. W poprzedniej wersji GPC nie mieliśmy na to szans, codziennie wychodząc na mapę z pełnym wzrostem oporu, często po wymuszeniu zgaszenia flagi. Jeśli nawet nie to było celem zmian formuły GPC, to w każdym razie bardzo pozytywnym skutkiem ubocznym.
Jedynie z czym się zgodzę to, że mogli by obniżyć koszty obozów.
80% opór to bardzo dobre rozwiązanie i nie powinni go podnosić
Z tym się zgadzam.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Czy oboje na pewno gramy w tę samą grę? Gildia wyższych rejonów stanów średnich: 40 graczy, w tym połowa młodych i bardzo młodych miast. W tej chwili mamy prawie 43k walk. W poprzedniej wersji GPC nie mieliśmy na to szans, codziennie wychodząc na mapę z pełnym wzrostem oporu, często po wymuszeniu zgaszenia flagi. Jeśli nawet nie to było celem zmian formuły GPC, to w każdym razie bardzo pozytywnym skutkiem ubocznym.
widocznie musiałem Cię źle zrozumieć ,
ale dalej uważam, że słabe gildie za bardzo się nie liczą, choć dużo osób tu tak troszczy się o nie, jedynie co się zmieniło, to że mogą łatwiej teraz nabić walk i wyjść z bazy co dla takich gildii, którym choć trochę zależy daje dużo
 

Zoltar64

Szlachcic
Gildia która na tych polach ma ZERO pkt, w nowym rankingu ma również 3 zwycięstwa i więcej punktów od Nas, ponieważ kolejne pola łatwe więc podejrzewam że gildia 7 osobowa będzie w TOP 10. O co chodzi z tym rankingiem. Czy naprawdę całokształt nie ma już żadnego znaczenia? Zobaczymy co będzie 22 grudnia. Naprawdę nie wiem co oni planują
 

DonBeker

Baron
Liga, lidze nie równa. Baaa...nawet diament, diamentowi nie równy. Punktacja jednak dla wszystkich taka sama i wszystkie zwycięstwa zaliczane do rankingu...można sobie założyć nową gildię na początku Mistrzostw i przejść od brązu do platyny robiąc jak najwięcej punktów, by w ostatnim sezonie wejść na poziom 1000 i wyprzedzić większość gildii w rankingu kilka zwycięstw. Szkoda tylko, że były to zwycięstwa w niższych ligach...jednak mają 1000 i w rankingu nie ma to znaczenia.
Niektóre gildie grają specjalnie co drugie GPC...mają 1000 i silnych przeciwników, to nie biją. Spadają to diamentu 975, albo nawet platyny, gdzie bez oporu większego wygrywają trzymając całą mapę, a punkty lecą. Walka z najsilniejszymi dałaby co sezon im może 150-200k punktów max. A tak raz zagrają na 50-75k punktów, by w następnym sezonie dobić sobie 1m z dużo słabszymi przeciwnikami. Tutaj może zwycięstw mało, ale na koniec pewnie 3-4 uda się zrobić i w top10 można się trzymać xD
 

Ghost Diamond

Szlachcic zagrodowy
Pokazywanie w niższych ligach nagrody z diamentowej lidze to pokazywanie że nie warto dążyć do tego celu gdyż mija się to z celem . Niektórzy, którzy nie przeglądają forum mają niedosyt z pierwszego miejsca w lidze np. platynowej czy srebrnej. Po co w ogóle ta nagroda której nie można zdobyć . Tylko duże Gildie mogą się bawić na Polach chwały. Bardzo trudno jest wejść na tą najwyższą ligę. Więc nie wiem po co mieszać w tych mniejszych ligach.
 

DonBeker

Baron
Trudno jak trudno...w niższych ligach nie ma praktycznie żadnej walki. Trochę ogarniętych osób i spokojnie można wygrywać w każdej lidze poniżej diamentu. A w samym diamencie, to tak na prawdę wszystko zależy od serwera...na A jest ponad 100 gildii w diamencie z tego co widzę, gdzie na takim L mamy ledwie 19.
 
Jestem w dość mocnej Gildii ale losujemy ciągle kogoś z topu przez co ciągle kończymy na 2 miejscu i wkurza mnie to że przez brak zwycięstwa jesteśmy w piątej dziesiądce a przed nami są gildie z koziej wólki które psim swędem wygrały jakąś rozgrywkę a będąc z mami na polach nie wychodzili nawet z plaży
wiem że nie wygramy mistrzostw ale fajnie by było znać aktualne miejsce w rankingu zgodne z naszymi możliwościami
 

Dixaroc

Baron
Jestem w dość mocnej Gildii ale losujemy ciągle kogoś z topu przez co ciągle kończymy na 2 miejscu i wkurza mnie to że przez brak zwycięstwa jesteśmy w piątej dziesiądce a przed nami są gildie z koziej wólki które psim swędem wygrały jakąś rozgrywkę a będąc z mami na polach nie wychodzili nawet z plaży
wiem że nie wygramy mistrzostw ale fajnie by było znać aktualne miejsce w rankingu zgodne z naszymi możliwościami
Czyli system rankingowy jest skopany i ktoś powinien się raczej temu przyjrzeć.
 
Do góry